IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - LIVE RADIO
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LIVE RADIO

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: LIVE RADIO
    Испратена: 08.Април.2007 во 19:21
epa aj ja kako tipicen stipjanec, da se pofalam so edna nasa  web strana Big%20smile

http://radiostip.com.mk/   Wink
Кон врв
UnforgiveN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UnforgiveN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 22:21
Значи не се нормални ми ги пуштаат сите омилени песни...ама нај убава им е програмата навечер околу 3-4 саатот не се нормални
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 23:24
абе добри беа порано ама се помалце и помалце пуштаат рок
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 14:05
Life радио ми е првата фреквенција за добар звук, дефинитивно дечките сакаат да се издвојат од останатите стереотипи на музика и комерцијалната пропагандааплауз
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 14:07
porano bea podobri....baska bev i special guest kaj gavril-o
Кон врв
UnforgiveN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UnforgiveN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 18:59
Според мене уште се најдобри пошто никое друго радио не пушта музика од тој тип..ако има нека пише некој на која фрекфенција па да слушнам и тоа...
Кон врв
Tonchie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Поискрен од Мона Лиза

Регистриран: 02.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 290
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tonchie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 08:24
Дапп... порано беа порокерско радио, се искомерцијализираа и они.
Ваљда фондовите преку донации им секнаа па сеа мораат да се приближат со стилот кон Антена 5 и сличните радија за да продаваат рекламен простор.
Сега за сега Тојота драјв тајм им е изгледа ударна емисија за правење кеш.
Инаку навечер со тоа ретро попот и старите рок песни веќе досадни се. Изгледа имаат ставено плеј листа на компјутер за да свири од 12 до 8 сабајле.
Немам потпис, ама имам профил на YouTube
Кон врв
UnforgiveN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UnforgiveN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 00:06
Originally posted by Tonchie Tonchie напиша:

Дапп... порано беа порокерско радио, се искомерцијализираа и они.Ваљда фондовите преку донации им секнаа па сеа мораат да се приближат со стилот кон Антена 5 и сличните радија за да продаваат рекламен простор.Сега за сега Тојота драјв тајм им е изгледа ударна емисија за правење кеш.Инаку навечер со тоа ретро попот и старите рок песни веќе досадни се. Изгледа имаат ставено плеј листа на компјутер за да свири од 12 до 8 сабајле.


ДА ама топ се песните иако треба да сменат нешто во тој "Playlist"
Кон врв
Mortisha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mortisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 23:32
Порано слушав, ама више се откажав и од нив! Чат-пат пуштаат по некоја добра песна, ама повеќето е комерцијала... Слушаш и незнаеш дали е Life или Antena5!
Кон врв
fini993 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fini993 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 18:26


ONLINE РАДИО КРУШЕВО
http://rkrusevo.mkd.net/ & http://onlineradiokrusevo.4t.com
ПОСЕТЕТЕ НЕ
Кон врв
dimcej Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimcej Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 18:24
http://radovis.listen2myradio.com/
Prvo Nezavisno Makedonsko Internet Radio
     ----- RADIO DJ -------

Radioto ke raboti sekoj den i na istoto ke bidete vo moznost da slusate najrazlicna muzika(osven Folk).Ke raboti od 8.30 do 22 casot.A vo periodot od 19 do 22 casot slobodno ke mozete i da si poracete i svoja pesna preku messengero na samata strana na Radioto.Istotaka sekoj koj sto ke pobara i mp3 na opredelena pesna ke moze bezplatno da ja dobie.Za nacinot na dobivanjeto na mp3 fajlot dopolnitelno ke vi objasnam na messengero na internet stranata na Radioto.Pozdrav do site.

Изменето од dimcej - 30.Март.2009 во 18:15
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2009 во 16:23
пффф и ја како типичен штипјанец велам радиото не го бива...
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2009 во 17:15
bate mene rap mi pushtat sekojpat city radio od 23 do 24 i u taj moment ucham i bash mi e cool kako u palata se chustvuvam...
Кон врв
-Niki- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај -Niki- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 17:27
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

пффф и ја како типичен штипјанец велам радиото не го бива...

Не е верно! Радио Штип е супер, доказ за тоа е што јас од Скопје го слушам.
Ja поддржувам кампањата АБОРТУСОТ Е УБИСТВО и така треба да се третира. Вистинските жени не абортираат
www.abortionNO.org
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.