IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - ПАНК-РОК--->Што мислите за него?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПАНК-РОК--->Што мислите за него?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
UnforgiveN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UnforgiveN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПАНК-РОК--->Што мислите за него?
    Испратена: 27.Јануари.2008 во 20:54
Според мене-Нешто за нијанса послабо од рокот мене многу ми се свиѓа и го поштувам. Ако сте љубители на рокот тогаш верувам ке ви се свѓа и панк-рокот..ама секој си има свој мислења.. Поздрав
Кон врв
frixstefik4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај frixstefik4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:44
paaaaa seaa deckoooo vaka da ti kazam
rock, punk-rock, pop rock se si e top =]
i vaka i takaaa top se
pozz od ananas
Кон врв
UnforgiveN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UnforgiveN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:52
хаха позз и до тебе
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 23:22
па зарем не е панкот рок?
иначе не слушам панк ама нешто приближно

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 09:02
we r the moron brothers dont get along with others.....
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 09:58
Originally posted by UnforgiveN UnforgiveN напиша:

Според мене-Нешто за нијанса послабо од рокот мене многу ми се свиѓа и го поштувам. Ако сте љубители на рокот тогаш верувам ке ви се свѓа и панк-рокот..ама секој си има свој мислења.. Поздрав
 
pa  sekoj   stil  na  muzika  odgovara  na  edna  grupa  na  lujdze  koja  vo  zavisnost  od  toa  kakov  zivot   zivee  takva  i  muzika  slusa 
    rokot  e  za  grajdzani  so  vozrast  do  30  god  koi  imaat  primajne  kolku  da  preziveat  i  najgolemiot  del  od  vremeto  go  pominuvaat   lezejci  po  stanovite*  a  po  nekogas  znaat  da  uzivaat  vo   marihuanata 
 
  a  sto se  odnesuva  do  drugiot  stil  na  muzika  nea  ja  percepiraat   lujdze  koi se  ralikuvaat  od  prethodnite  samo  radi  toa  sto  imaat  uslovi  da  ziveat  poklasicen  zivot -so  podobri  primajma  ,poluksuzna  garderob........
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 10:07
jas sum sepak po underground-ot od pocetokot na  90-te.....Sonic Youth..Pearl Jam..Alice in Chains..Therapy..Soundgarden  голема%20насмевка
Кон врв
UnforgiveN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UnforgiveN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 20:19
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

jas sum sepak po underground-ot od pocetokot na 90-te.....Sonic Youth..Pearl Jam..Alice in Chains..Therapy..Soundgarden голема%20насмевка


Јас од овие само Alice in chains ги иам слушнато... јас по поновото
Кон врв
UnforgiveN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UnforgiveN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 20:20
Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

Originally posted by UnforgiveN UnforgiveN напиша:

Според мене-Нешто за нијанса послабо од рокот мене многу ми се свиѓа и го поштувам. Ако сте љубители на рокот тогаш верувам ке ви се свѓа и панк-рокот..ама секој си има свој мислења.. Поздрав


pa sekoj   stil na muzika odgovara na edna grupa na lujdze koja vo zavisnost od toa kakov zivot   zivee takva i muzika slusa

    rokot e za grajdzani so vozrast do 30 god koi imaat primajne kolku da preziveat i najgolemiot del od vremeto go pominuvaat   lezejci po stanovite* a po nekogas znaat da uzivaat vo   marihuanata


a sto se odnesuva do drugiot stil na muzika nea ja percepiraat   lujdze koi se ralikuvaat od prethodnite samo radi toa sto imaat uslovi da ziveat poklasicen zivot -so podobri primajma ,poluksuzna garderob........

Немора да значи дека е секогаш така...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 22:28
Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

Originally posted by UnforgiveN UnforgiveN напиша:

Според мене-Нешто за нијанса послабо од рокот мене многу ми се свиѓа и го поштувам. Ако сте љубители на рокот тогаш верувам ке ви се свѓа и панк-рокот..ама секој си има свој мислења.. Поздрав

 

pa  sekoj   stil  na  muzika  odgovara  na  edna  grupa  na  lujdze  koja  vo  zavisnost  od  toa  kakov  zivot   zivee  takva  i  muzika  slusa 

    rokot  e  za  grajdzani  so  vozrast  do  30  god  koi  imaat  primajne  kolku  da  preziveat  i  najgolemiot  del  od  vremeto  go  pominuvaat   lezejci  po  stanovite*  a  po  nekogas  znaat  da  uzivaat  vo   marihuanata 

 

  a  sto se  odnesuva  do  drugiot  stil  na  muzika  nea  ja  percepiraat   lujdze  koi se  ralikuvaat  od  prethodnite  samo  radi  toa  sto  imaat  uslovi  da  ziveat  poklasicen  zivot -so  podobri  primajma  ,poluksuzna  garderob........



CHOVECHE KAKVI GLUPOSTI TRESESH PO FORUMOV NE MI SE VERUVA!!!!

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 00:12
Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

Originally posted by UnforgiveN UnforgiveN напиша:

Според мене-Нешто за нијанса послабо од рокот мене многу ми се свиѓа и го поштувам. Ако сте љубители на рокот тогаш верувам ке ви се свѓа и панк-рокот..ама секој си има свој мислења.. Поздрав

 

pa  sekoj   stil  na  muzika  odgovara  na  edna  grupa  na  lujdze  koja  vo  zavisnost  od  toa  kakov  zivot   zivee  takva  i  muzika  slusa 

    rokot  e  za  grajdzani  so  vozrast  do  30  god  koi  imaat  primajne  kolku  da  preziveat  i  najgolemiot  del  od  vremeto  go  pominuvaat   lezejci  po  stanovite*  a  po  nekogas  znaat  da  uzivaat  vo   marihuanata 

 

  a  sto se  odnesuva  do  drugiot  stil  na  muzika  nea  ja  percepiraat   lujdze  koi se  ralikuvaat  od  prethodnite  samo  radi  toa  sto  imaat  uslovi  da  ziveat  poklasicen  zivot -so  podobri  primajma  ,poluksuzna  garderob........



CHOVECHE KAKVI GLUPOSTI TRESESH PO FORUMOV NE MI SE VERUVA!!!!



поддршка за IQ,...... намигнување големо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 13:33
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

Originally posted by UnforgiveN UnforgiveN напиша:

Според мене-Нешто за нијанса послабо од рокот мене многу ми се свиѓа и го поштувам. Ако сте љубители на рокот тогаш верувам ке ви се свѓа и панк-рокот..ама секој си има свој мислења.. Поздрав

 

pa  sekoj   stil  na  muzika  odgovara  na  edna  grupa  na  lujdze  koja  vo  zavisnost  od  toa  kakov  zivot   zivee  takva  i  muzika  slusa 

    rokot  e  za  grajdzani  so  vozrast  do  30  god  koi  imaat  primajne  kolku  da  preziveat  i  najgolemiot  del  od  vremeto  go  pominuvaat   lezejci  po  stanovite*  a  po  nekogas  znaat  da  uzivaat  vo   marihuanata 

 

  a  sto se  odnesuva  do  drugiot  stil  na  muzika  nea  ja  percepiraat   lujdze  koi se  ralikuvaat  od  prethodnite  samo  radi  toa  sto  imaat  uslovi  da  ziveat  poklasicen  zivot -so  podobri  primajma  ,poluksuzna  garderob........



CHOVECHE KAKVI GLUPOSTI TRESESH PO FORUMOV NE MI SE VERUVA!!!!



поддршка за IQ,...... намигнување големо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
 
po  se izgleda  ti  si  biserna  ama  patot  ti ei maten
 
 samo  da  ti  kazam  mnogu  lujdze  na  svetot  se  gordeat  so  toa  sto  se  neznaejci  sto  predstavuva 
 
 
 kako  rokerite    tie  se  cisti  paraziti  od  koi  nema  nikoj  nikakvo  fajde
  kaj  niv  vo  glavata  osven  marihuana  ne  postoi  drug  termin
 
 
 a  koga  bi  znaele  sto  e  toa  da  si  roker  nikogas  ne  bi  ni  pomislile  da  stanat  rokeri
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 14:02
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

Originally posted by UnforgiveN UnforgiveN напиша:

Според мене-Нешто за нијанса послабо од рокот мене многу ми се свиѓа и го поштувам. Ако сте љубители на рокот тогаш верувам ке ви се свѓа и панк-рокот..ама секој си има свој мислења.. Поздрав

 

pa  sekoj   stil  na  muzika  odgovara  na  edna  grupa  na  lujdze  koja  vo  zavisnost  od  toa  kakov  zivot   zivee  takva  i  muzika  slusa 

    rokot  e  za  grajdzani  so  vozrast  do  30  god  koi  imaat  primajne  kolku  da  preziveat  i  najgolemiot  del  od  vremeto  go  pominuvaat   lezejci  po  stanovite*  a  po  nekogas  znaat  da  uzivaat  vo   marihuanata 

 

  a  sto se  odnesuva  do  drugiot  stil  na  muzika  nea  ja  percepiraat   lujdze  koi se  ralikuvaat  od  prethodnite  samo  radi  toa  sto  imaat  uslovi  da  ziveat  poklasicen  zivot -so  podobri  primajma  ,poluksuzna  garderob........



CHOVECHE KAKVI GLUPOSTI TRESESH PO FORUMOV NE MI SE VERUVA!!!!



поддршка за IQ,...... намигнување големо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
 
poddrshka i za IQ i za bisernaголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:01
Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

pa sekoj   stil na muzika odgovara na edna grupa na lujdze koja vo zavisnost od toa kakov zivot   zivee takva i muzika slusa
    rokot e za grajdzani so vozrast do 30 god koi imaat primajne kolku da preziveat i najgolemiot del od vremeto go pominuvaat   lezejci po stanovite* a po nekogas znaat da uzivaat vo   marihuanata    a sto se odnesuva do drugiot stil na muzika nea ja percepiraat   lujdze koi se ralikuvaat od prethodnite samo radi toa sto imaat uslovi da ziveat poklasicen zivot -so podobri primajma ,poluksuzna garderob........



ebati....so 32 go pokvariv prosekot.....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.