IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - СОНОВИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СОНОВИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 21:33
Ova tolkuvanje poveke mi se dopaga za razlika od filmadzijka so mi vika deka me krsele od kotek, deka mi e mal ili ne mi se diga ili sum peder, deka sum Kvazimodo itn. Kako ida e izgleda samo ja se obidov da si ja otvoram dusata...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 22:24
 
 
    sonot moze da stane i realnost...
    dokolku se otsonuva na vistinskoto mesto...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 22:43
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Plavite gi smetaat za glupi, a ja sum tuka da gi zastitam.

Zakonot e kvalitetno svajcarsko sirenje so miris na amonijak.

Ne bi se obziral mnogu na mudrosta na sirokite  masi i stolici zosto dobrobitnite kreacii poteknuvaat od poednici, a ne od konformisticki nastoeni pomiruvaci so sudbini.
 
 
LELE OVOJ ODLEPIL SKROZ!!!
BEGAJTE, SPASUVAJTE SE!!!



So e ma, ne smeeme filozovski da se onaduvame ? Ja ne teram samo eden stil na onaduvanje. Tuku ti si mi najtainstvena, aj kazi nesto za sebe, za da imame za sto da te zafrkavame, ne se plasi nisto nema da ti bide, vidis kako sam si se mestam i ic ne me boli...lalala...
Кон врв
jas ili nie Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jas ili nie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 03:28
UTROTO KOGA OSTANAVME BEZ TOSE SONUVAV TRI CRNI MECKI KAKO ODAT EDNA DO DRUGA , KOGA GI VIDOV SLEDNIOT DEN POPOVITE PO TV SVESTA MI SE ZEDE .

A PO TAA SLUCKA SONUVAV KAKO DECATA SI IGRALE VO MOJA BLIZINA I DODEKA SITE PLACEVME PO NEGO EDNOTO MI GO SNEMA VO SONOT , NEMATE PRETSTAVA KOLKU DENOVI NE SPIEV I KOLKU MNOGU PLACEV .

PRED DVE GODINI SONUVAV KAKO ME BRKAAT OD RABOTA I PO 9 MESECI SONOT DO DETALI SE POVTORI , NA NEKOJ NACIN SONOT ME PRIPREMI NA SOKOT.IAKO SEKOJA SEKUNDA OD TIE 9 MESECI SE PLASEV NA SEKOJ MIG KAKO SE SLUCUVA I KOGA SE SLUCI NAVISTINA POCUVSTVUVAV TOTALNO OSLOBODUVANJE.

SAKAV DA RECAM SONOVITE SE POLOVINA OD NASITE ZIVOTI ILI OD FAKTOT DEKA NASITE ZIVOTI NE SE MNOGU NASI.
Кон врв
jas ili nie Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jas ili nie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 03:46
ZA SONOT SO KOJ POCNA OVAA TEMA GO MISLAM SLEDNOTO...

SLEPATA DEVOJKA TOA E TVOJATA ANIMA -ZENSKI DEL KOJ TE PRAVI CEL , NO NE MOZES DA SE VIDIS CEL BIDEJKI GI ZADOVOLUVAS OCEKUVANJATA NA MASKIOT SVET OKOLU TEBE DALI SE MASKI RODNINI ILI KOLEGI ILI TVOETO DOZIVUVANJE NA OCEKUVANJATA OD TEBE KAKO MASKO PA I PROFESIJATA TI E TAA DA STITIS I DA NE PRASUVAS MNOGU OTI SE E JASNO (PA NEMA POTREBA KOMU DA KAZIS NI ZBOR AMA TVOJATA ANIMA DOBRO ZNAE SE BEZ ZBOROVI)TAA E SLEPA.

TI SI SLEP ZA SOPSTVENATA LICNOST , JA STITIS I JA CUVAS SLEPA I OCEKUVAS LICNOSTA VO TEBE DA GO PRIFATI OVOJ DOGOVOR . KE IZGUBIS SIGURNO , JAS NE SUM SRETNALA NISTO POHRABRO I POZELNO NESTO OD LICNOSTA VO SEKOJ OD NAS KOJA NAJDUVA NACIN DA SE OSTVARI SEBESI NASPROTI TUGITE SONISTA ZA ONA STO MORAME DA SME NIE.

NASIOT BIT ILI DUHOVNA KLETKA NE TRPI SEMI OD MOZOKOT A POSEBNO NE SOCIJALNI SEMI , I NAJMALKU OD SE RABOTNO MESTO ILI PROFESIJA.
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 20:00

SONISHTATA NA GOLEMITE SONUVA4I NIKOGASH NE SE OSTVARUVAAT,

TIE SEKOGAS SE NEDOSTIZNI
 
KAZAL NEKOJ GOLEM SONUVA4голема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 20:26
Originally posted by jas ili nie jas ili nie напиша:

ZA SONOT SO KOJ POCNA OVAA TEMA GO MISLAM SLEDNOTO...

SLEPATA DEVOJKA TOA E TVOJATA ANIMA -ZENSKI DEL KOJ TE PRAVI CEL , NO NE MOZES DA SE VIDIS CEL BIDEJKI GI ZADOVOLUVAS OCEKUVANJATA NA MASKIOT SVET OKOLU TEBE DALI SE MASKI RODNINI ILI KOLEGI ILI TVOETO DOZIVUVANJE NA OCEKUVANJATA OD TEBE KAKO MASKO PA I PROFESIJATA TI E TAA DA STITIS I DA NE PRASUVAS MNOGU OTI SE E JASNO (PA NEMA POTREBA KOMU DA KAZIS NI ZBOR AMA TVOJATA ANIMA DOBRO ZNAE SE BEZ ZBOROVI)TAA E SLEPA.

TI SI SLEP ZA SOPSTVENATA LICNOST , JA STITIS I JA CUVAS SLEPA I OCEKUVAS LICNOSTA VO TEBE DA GO PRIFATI OVOJ DOGOVOR . KE IZGUBIS SIGURNO , JAS NE SUM SRETNALA NISTO POHRABRO I POZELNO NESTO OD LICNOSTA VO SEKOJ OD NAS KOJA NAJDUVA NACIN DA SE OSTVARI SEBESI NASPROTI TUGITE SONISTA ZA ONA STO MORAME DA SME NIE.

NASIOT BIT ILI DUHOVNA KLETKA NE TRPI SEMI OD MOZOKOT A POSEBNO NE SOCIJALNI SEMI , I NAJMALKU OD SE RABOTNO MESTO ILI PROFESIJA.



Stavovite na Jung se provokativni i misticni t.e. arhetipite koi se prenesuvaat preku dnk. Sepak e toa bibloteka na univerzalot za koj ne sum dostoen ni da se obidam da go razberam. Pramnogu mok lezi vo tie simboli, celo dosegasno covestvo.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 20:34
ee bas interesna tema..mozebi e cudno ama retko sonuvam a koga ke sonuvam nesto obicno ne mi se desava toa tuku preku sonot se prikazuva najcesto nekoja moja zelba..nesto kako sakam da bide itn.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 20:59
E ZBUNET MNOOOOGU KOMPLICIRAN SONUVAC SI BIL.
TREBA DA JA BARAME TETKA DRAGCE OD A1 TELEVIZIJA DA GO RASPLETKA TVOEVO
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2008 во 21:03
Originally posted by jas ili nie jas ili nie напиша:

UTROTO KOGA OSTANAVME BEZ TOSE SONUVAV TRI CRNI MECKI KAKO ODAT EDNA DO DRUGA , KOGA GI VIDOV SLEDNIOT DEN POPOVITE PO TV SVESTA MI SE ZEDE .

A PO TAA SLUCKA SONUVAV KAKO DECATA SI IGRALE VO MOJA BLIZINA I DODEKA SITE PLACEVME PO NEGO EDNOTO MI GO SNEMA VO SONOT , NEMATE PRETSTAVA KOLKU DENOVI NE SPIEV I KOLKU MNOGU PLACEV .

PRED DVE GODINI SONUVAV KAKO ME BRKAAT OD RABOTA I PO 9 MESECI SONOT DO DETALI SE POVTORI , NA NEKOJ NACIN SONOT ME PRIPREMI NA SOKOT.IAKO SEKOJA SEKUNDA OD TIE 9 MESECI SE PLASEV NA SEKOJ MIG KAKO SE SLUCUVA I KOGA SE SLUCI NAVISTINA POCUVSTVUVAV TOTALNO OSLOBODUVANJE.

SAKAV DA RECAM SONOVITE SE POLOVINA OD NASITE ZIVOTI ILI OD FAKTOT DEKA NASITE ZIVOTI NE SE MNOGU NASI.


Da
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 13:45
збунет срцко, нема да те анализирам фројдовски, туку само ќе те потсетам која ф-ција ја има сонот
ја знаеш изреката сликата кажува илјада збора? па така и сонот, секој сон носи многу интерпретации и многу пораки
но она што можам јас да го кажам и да те советувам е да не се секираш, наскоро ќе се соочиш со тоа што треба(дури од корен ќе го победиш)  и ти претстои успешен период
блазе тебе среќа

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 13:58
еве еден и од мене, баш ме интересира како некој би ми го протолкувал:

Завчера сонував дека сум тргнала на пат, во едно место што одамна сум посакувала да го видам.
Со мене е и една другарка од детството (која не сум ја видела со години ) Додека патуваме, таа цело време ми бара монети?!?!и јас и давам петдинарки ама никако не ми е јасно зошто ми бара кога има пари?

Стигнуваме на дестинацијата...минувајќи низ една болница!збунетост

Тогаш возачот ни кажува дека време за разгледување иаме само малку-автобусот мора брзо пак назадизненадување
Разочарана, просто итам ваму таму-ама на крај ништо не гледам од посакуваното.....тага

Чуден ми беше целиот сон, но ај да слушнам.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 14:04
незнам марија магдалена
но мислам дека треба да и се јавиш и да ја побараш, можеби на некој чуден начин си во можност да и помогнеш среќа
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 14:09
Фала конектед, незнам,цел сон беше чуден и затоа ми остана во сеќавање...сакаш нешто-доаѓаш до целта-ама не можеш да го видиш/доживееш....мораш назадох

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.