IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - СОНОВИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СОНОВИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
petar099 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Февруари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petar099 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: СОНОВИ
    Испратена: 10.Февруари.2016 во 03:55
Zdravo, morav nekade da se obratam, mnogu mi e tesko nekolku dena otkako sonuvav.. se sluci vaka, spiev so devojkata zaedno, ne ni bese prv pat ama prv pat sonuvav i imav nekoi sonovi taa vecer od koi se sekjavam samo na dva itoa necelosno..

1. Sme bile jas i devojka mi vo dnevnata soba a majka mi vo kujnata svrtena so grb na kaj nas pravejki jadenje (mi se cini deka przese kompiri), jas sedev na sedmosedot na krajot, blisku do mene devojka mi sedela na masata i imase pajnca so oriz polu prazna mi se cini pred nea i taa pocna da jadi, a koga pocna da jadi na viljuskata imase premnogu hrana, izgledase duri kako da nema da i ja soberi vo usta, (kako da jadi so kutlacha) vo megjuvreme zborame, mi se cini deka mi rece deka treba da odi doma za nesto i jas i rekov da odime kaj nea, da napraj to so treba ili da zemi nesto ne se sekavam i da se vratime taman za jadenje, vo megjuvreme majka mi sednuva na stol pred kamin, pravo od mene, kjuti celo vreme, me gleda i pocna pokazalecot da go mrda da mi pokazuva "ne" so nego, devojka mi seuste jadese, dzvakase, mislam deka ja vide majka mi kaj so mi pokazuva taka i samo ja navedna glavata, i vo toj moment se razbudiv. so devojka mi sme zaedno 1 godina i sum so plan da ja zemam za zena. ke ve molam da mi kazi nekoj so znaci, kakvo znacenje ima ovoj son, se potrudiv da gi napisam site detali na koi se setiv.

2. Vo mojata soba kade sto spievme so devojka mi, kako da sme lezele taka, ne sme spiele i edno vreme taa mi rekla deka tatko mi nesto go izgore nemozam da se setam poprecizno i pocnala da placi i sum stanal i otidov vo dnevnata soba kade sto bea tatko mi majka mi i brat mi, sedea zboraja, i go prasav so ti e so se izgori i mi rece nisto, deka nesto izgorelo, dali nesto na kamionot so go vozi ili nesto drugo, samo ova mi teknuva, na ovoj son i ne se sekavam skoro ic..

ve molam kazete mi sto znacat ovie sonovi, navistina otkako sonuvav mi e mnogu tesko, se osekjam loso, napnato.. fala vi odnapred
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 23:54
Еве ја темата за сонови, а има иста тема и во Мистерии и астрологија.
Прелистувајте по подфорумите пред да отворите нова тема.

Изменето од Анастеа - 11.Август.2009 во 23:55
Кон врв
matrioshka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 23
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај matrioshka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2009 во 23:06
Shto e toa son?
Zoshto sonuwame?
Zosto ponekogas s smeeme i placeme vo son?
Sto se slucuva so nasata podsvest?
Кон врв
sexy bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexy bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2009 во 14:08
Sto sonuvate??? Dali vi se ispolnuvaat sonistata ili ispaga obratno?
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2008 во 17:03
Еве еден мој сон што никако не можам да го сфатам.
Со сестра ми сме во една река, бистра, плитка и не многу широка. Минува низ еден град. На брегот од реката има купчиња од коцкички, црвени, како лего коцки. На нив пишува дека се многу важни за историјата на градот. Истите во купче ги има на дното од реката, под нас. Се мислиме дали да ги извадиме или да повикаме некого, и на крај се решаваме да излеземе од реката. Инаку градот е преубав оние згради во австро-унгарски стил, а улицата е полна со малечки дуќанчиња. Влегуваме во едно дуќанче за накит, но продавачот не сака да ни помогне, инаку накиот е преубав. По ова забораваме на коцките, ги среќаваме нашите родители, шетаме низ градот и некој ни раскажува за една случка по која градот е познат. Се работи за младо момче, пистел, во кој се заљубени пет сестри, тие не само што се заљубени се и опседнати со него, знаат напамет се што тој напишал, го гонат и слично. Следно што паметам од сонот се гробовите на сите шестмина наредени во круг, писателот умрел прв, од болест, па петте девојки се самоубиле.

И стварно немам поим што значи се ова, имаше уште од сонот ама не помнам.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 20:43
SONUVAM SO OTVORENI OCHI ...
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 18:14
Пред некое време се разбудив среде ноќ, сонував нешто и си реков дека ќе запомнам што сум сонувала, па да видам во соновник, ама ништо од планот, како и секогаш заборавив, ретко кога помнам сонови.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:54
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Fala, ke razmislam...mozebi ima nesto od toa
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 15:36
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

еве еден и од мене, баш ме интересира како некој би ми го протолкувал:

Завчера сонував дека сум тргнала на пат, во едно место што одамна сум посакувала да го видам.
Со мене е и една другарка од детството (која не сум ја видела со години ) Додека патуваме, таа цело време ми бара монети?!?!и јас и давам петдинарки ама никако не ми е јасно зошто ми бара кога има пари?

Стигнуваме на дестинацијата...минувајќи низ една болница!збунетост

Тогаш возачот ни кажува дека време за разгледување иаме само малку-автобусот мора брзо пак назадизненадување
Разочарана, просто итам ваму таму-ама на крај ништо не гледам од посакуваното.....тага

Чуден ми беше целиот сон, но ај да слушнам.





Aaaa, sakala zirant da i bides, zosto inaku bi bila so drugarka sto ne si videla so godini. U bolnica imalo nekoj sto se razbolel od sto ne i gi vratila parite. no otkako si ja odbila, si zaminala za ozbilno, a ti si mislela deka dosla tebe da te vidi i si vikala  " mamu im ebem materijalisticka "


Изменето од zbunet - 31.Јануари.2008 во 15:37
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 13:49
Збунет, ако не ти е тешко, протолкувај го и мојот сон-на твој начин (претходна страна)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2008 во 15:41
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Mislam deka se setiv so vasa asistencija...dvata sona se del od filmot i knigata " Logan 3 " . Star sf film. Vo eden sterilen i izoliran svet vo idninata sekoj na rakata ima kristal koj obicno na dvaeset t.e. trieset godini vozrast se gasi i dogaat policajcite da go eliminiraat. Logan bil eden od policajcite koj se pobunil protiv taa surovost,  pri sto bil progonuvan od negovite dosegasni kolegi so koj moral da se presmeta. Istovremeno dobil i privrzanici so koi uspeal da go srusi suroviot sistem na togasnoto vladeenje. Po rusenjeto na barierata zaedno so ostatokot od ugnetuvaniot narod izleguva vo slobodniot svet kade izvesno vreme zivee srekno so negovata sakana. Policiskite sili edistveno imale oruzje i se rascepkale vo bandi koi megusebno se presmetuvale za teritorii i sloboden plen od slabo branetite doselenici. I Logan doga do presmetka so edna od bandite kade e ranet t.e. mislejki deka mrtov ograbile se sto ima ja kidnapirale negovata sakana. Go spasuvaat dvete slepi bliznacki koi slucajni naisle na nego i koi poseduvale posebni moki, telepatija, telekineza, levitacija. Otkako ke se oporavi go molat Logan da ostane so niv da zivee pri sto ke go obucat da gi stekne mokite sto i tie gi imaat t.e. da oslepi kako niv gledajki vo specijalno ogledalo namesteno da ima odraz od sonceto. Pri zapocnuvanjeto na procesot dobil telepatska misla od negovata sakana sto znacelo deka e seuste ziva, go prekinuva i trgnuva da ja spasi, ostavajki go zad sebe sladostrastieto koe mu bilo ponudeno...


Па после луѓе се жалат не знаеле да им ги прорекнат соновите... Кој ќе се сети на ова жити се? Секоја чест на твојата фантазија
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 23:58
sonovite e najdobro nie samite da gi protolkuvame.Onie sonovi sto sme gi sonile,a gi cuvstvuvame kako vistina se najpotresni(za mene),od moe licno iskustvo.Gi sakam takvite sonista zatoa sto me nosat na drugo mesto i mozam da go vidam toj sto najmnogu go sakam,a ne e veke ovde megu nas.Mi e zal samo sto malku takvi sonista otsonuvav.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 21:54
Mislam deka se setiv so vasa asistencija...dvata sona se del od filmot i knigata " Logan 3 " . Star sf film. Vo eden sterilen i izoliran svet vo idninata sekoj na rakata ima kristal koj obicno na dvaeset t.e. trieset godini vozrast se gasi i dogaat policajcite da go eliminiraat. Logan bil eden od policajcite koj se pobunil protiv taa surovost,  pri sto bil progonuvan od negovite dosegasni kolegi so koj moral da se presmeta. Istovremeno dobil i privrzanici so koi uspeal da go srusi suroviot sistem na togasnoto vladeenje.
Po rusenjeto na barierata zaedno so ostatokot od ugnetuvaniot narod izleguva vo slobodniot svet kade izvesno vreme zivee srekno so negovata sakana. Policiskite sili edistveno imale oruzje i se rascepkale vo bandi koi megusebno se presmetuvale za teritorii i sloboden plen od slabo branetite doselenici. I Logan doga do presmetka so edna od bandite kade e ranet t.e. mislejki deka mrtov ograbile se sto ima ja kidnapirale negovata sakana. Go spasuvaat dvete slepi bliznacki koi slucajni naisle na nego i koi poseduvale posebni moki, telepatija, telekineza, levitacija. Otkako ke se oporavi go molat Logan da ostane so niv da zivee pri sto ke go obucat da gi stekne mokite sto i tie gi imaat t.e. da oslepi kako niv gledajki vo specijalno ogledalo namesteno da ima odraz od sonceto. Pri zapocnuvanjeto na procesot dobil telepatska misla od negovata sakana sto znacelo deka e seuste ziva, go prekinuva i trgnuva da ja spasi, ostavajki go zad sebe sladostrastieto koe mu bilo ponudeno...
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 18:15
А јас сонував дека спијам, и дека сонувам во сонот,сон,во кој не сонував ништо сонувајќи хаххахаххаха
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.