IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Исламска практика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Исламска практика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 08:25
Originally posted by mali simo mali simo напиша:

исламска практика:http://www.rawa.org/beating3.jpghttp://www.rawa.org/beating5.jpgисламска практика:http://bokertov.typepad.com/photos/uncategorized/2007/05/30/hanging_women_and_girls_in_iran.jpgисламска практика:


Pa toa e islamska praktika- ne ja menuvame temata

Изменето од Anthony - 28.Јануари.2008 во 14:51
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
STEPSKI-VOLK Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај STEPSKI-VOLK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 15:34
EDEN PETEL DZBARAL SO KLUNOT PO BUNISTETO I NASOL EDEN DIJAMANT.GO FRLIL NALUTENO DIJAMANTOT I REKOL:"samo dzubre naodzam".E na ovaa basna me potseti tipov Anthony koj po cel den bara dzubre po kontinjerite na internet.Zal mi e samo sto tolku se zafatil so grozni sliki sto veruvam deka nemu mu se ubavi i uziva koga gi gleda a ne e sposoben da razlikuva smet i dijamant.Se izvinuvam sto koristam prikazni so zivotni ama samo taka moze da me sfati Anthony zasto imaat mnogu zaednicki raboti
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 18:10
Ne veruvam deka ni taka ce te sfati!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
mali simo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mali simo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 18:37

исламска ,,самоубиствена,, практика


исламска ,,самоубиствена,, практика

исламска ,,самоубиствена,, практика


ма што брееее дури и во ПЕЛЕНИ   газење%20од%20смеење

ХРИСТОС ВОСКРЕСНА ОД МРТВИТЕ СО СМРТА СМРТА ЈА ПОБЕДИ И НА ТИЕ ВО ГРОБОВИТЕ ЖИВОТ ИМ ДАРИ

Кон врв
Sahih Bukhari Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 389
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sahih Bukhari Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 19:42
Mali od kaj go simna programcevo????

daj da vidam dali i ja mozam da si napravam nekoja slikicka po moj kef!!!!


OUR DIGNITY IS IN ISLAM!!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 18:48

http://www.youtube.com/watch?v=2XRMW5j-C_g&feature=related
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 20:43
Подобро да бидиш втора,трета или четврта жена,отколку јавна приватност.Отколку да се моташ со швалери отфрлена од општеството и лебот да си го заработуваш со проституција.

Подобро да имам две,три или четири законски жени-отколку да скитам ноќе по барови,да се мотам околу МТВ,да спијам со к*рви,да имам едно дете во Скопје,две во Струга,четири во Охрид и уште некое во Софија.

Но,ова вам чудно ви изгледа!

Вие повеќе го сакате незаконското од законското,повеќе ви се бендисува.

Во секој случај за Полигамијата во исламот е пишувано повеќе од колку што треба.Кој свати,свати кој не,едноставно не мора. Негов проблем.
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 21:42
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Подобро да бидиш втора,трета или четврта жена,отколку јавна приватност.Отколку да се моташ со швалери отфрлена од општеството и лебот да си го заработуваш со проституција.
Подобро да имам две,три или четири законски жени-отколку да скитам ноќе по барови,да се мотам околу МТВ,да спијам со к*рви,да имам едно дете во Скопје,две во Струга,четири во Охрид и уште некое во Софија.
Но,ова вам чудно ви изгледа!
Вие повеќе го сакате незаконското од законското,повеќе ви се бендисува.
Во секој случај за Полигамијата во исламот е пишувано повеќе од колку што треба.Кој свати,свати кој не,едноставно не мора. Негов проблем.

А зошто да бидеш со швалери, зошто да бидеш отфрлена од општеството, зошто да се занимаваш со проституција?!?!
Зошто да одиш по барови, зошто да спиеш со к*рви, зошто да имаш деца во секој град?!?!
Кој тоа "ВИЕ" го сакаат повеќе незаконското од законското?!?!
МНОЗИНСТВОТО, и тоа ОГРОМНО МНОЗИНСТВО од нас имаат по една жена, не одат по к*рви, не се пијанчат и немаат вонбрачни деца. КАЈ НАС таквите работи се исклучоци кои се редовно осудувани во општеството!
Зошто да немаш една жена, да ја сакаш, да ја почитуваш, да те сака, да те почитува и да си ги задоволувате еден на друг сите потреби и духовни и физички?!
Кон врв
IslamBul Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IslamBul Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 22:22
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


http://www.youtube.com/watch?v=2XRMW5j-C_g&feature=related



Vidi be lepota walla...Vidi be...          
I posle nekoj ke rece Zasto tolku si ja sakam verava i
brakata moi    

Gospod da te nagradi Maria! Tooolkavo mi se napravi srceto
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 22:43
Originally posted by IslamBul IslamBul напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


http://www.youtube.com/watch?v=2XRMW5j-C_g&feature=related



Vidi be lepota walla...Vidi be...          
I posle nekoj ke rece Zasto tolku si ja sakam verava i
brakata moi    

Gospod da te nagradi Maria! Tooolkavo mi se napravi srceto


Wallahi, па тоа и ми беше целта, ПитБул, пардон ИсламБул, да се почувствувате убаво вие форумски муслимани, а не само да ме критикувате....тага
Вие мене критики, де лоша, глумица, ваква-таква, ми препорачувате воспитни мерки во вид на штознам  таму...полови органи...
Но ете, јас вам ви возвраќам со убавини...големо%20гушкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 22:58
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


http://www.youtube.com/watch?v=2XRMW5j-C_g&feature=related




Kako prvo zenite se ruzni ko noc a kako drugo spored mene ovaa ti dojde isto kako legalizacija na prostitucija...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 23:00
Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Подобро да бидиш втора,трета или четврта жена,отколку јавна приватност.Отколку да се моташ со швалери отфрлена од општеството и лебот да си го заработуваш со проституција.

Подобро да имам две,три или четири законски жени-отколку да скитам ноќе по барови,да се мотам околу МТВ,да спијам со к*рви,да имам едно дете во Скопје,две во Струга,четири во Охрид и уште некое во Софија.

Но,ова вам чудно ви изгледа!

Вие повеќе го сакате незаконското од законското,повеќе ви се бендисува.

Во секој случај за Полигамијата во исламот е пишувано повеќе од колку што треба.Кој свати,свати кој не,едноставно не мора. Негов проблем.




Omere ti pak plovis vo nepoznati vodi, zad makedonska televizija vo Skopje 80% od prostitutkite se od muslimanska veroispovest...mozes da odis i da proveris i vo novini imase pisuvase .... ce go najdam napisot....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Omer El Faruk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omer El Faruk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 23:50
Originally posted by IslamBul IslamBul напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


http://www.youtube.com/watch?v=2XRMW5j-C_g&feature=related



Vidi be lepota walla...Vidi be...          
I posle nekoj ke rece Zasto tolku si ja sakam verava i
brakata moi    

Gospod da te nagradi Maria! Tooolkavo mi se napravi srceto


Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 23:55
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by Omer El Faruk Omer El Faruk напиша:

Подобро да бидиш втора,трета или четврта жена,отколку јавна приватност.Отколку да се моташ со швалери отфрлена од општеството и лебот да си го заработуваш со проституција.

Подобро да имам две,три или четири законски жени-отколку да скитам ноќе по барови,да се мотам околу МТВ,да спијам со к*рви,да имам едно дете во Скопје,две во Струга,четири во Охрид и уште некое во Софија.

Но,ова вам чудно ви изгледа!

Вие повеќе го сакате незаконското од законското,повеќе ви се бендисува.

Во секој случај за Полигамијата во исламот е пишувано повеќе од колку што треба.Кој свати,свати кој не,едноставно не мора. Негов проблем.




Omere ti pak plovis vo nepoznati vodi, zad makedonska televizija vo Skopje 80% od prostitutkite se od muslimanska veroispovest...mozes da odis i da proveris i vo novini imase pisuvase .... ce go najdam napisot....



Omer e ubeden deka site sto imaat edna zhena spijat so prostitutki i imaat deca niz cela Makedonija i deka samo poligamijata e reshenieto za takvata sostojba.

Vakva interpretacija i odbrana na nekoj zakon ili preporaka od sveta kniga retko se srekjava.

Go cenam komentarot sto ednash go dade khaleefah, koga reche deka site vakvi komentari se vetar i magla i nemaat nishto so k*ranskite odredbi. Ako taka pishuva vo k*ranot, togash taka pishuva vo nego i nema potreba od nikakvo opravduvanje. Ili bukvalno ke go sledish ili ke si odberesh nekoj svoj pat i nema potreba da go objasnuvash Alah.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.