IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Каква свадба би сакале да имате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква свадба би сакале да имате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 21:43
Ocigledno sekoj saka ona shto go nema.Jas imam sliki i "vo belo", bidejki zelbata na svekorot i svekrvata beshe i na "maliot" da mu napravat svadba, a moite '"da pocnat so svadbi" i od "medeniot" koj shto go sakavme nie. Site zadovolni. Moja drugarka pak den denes zali shto pokanile 300 gosti koi i donele "tavcinja i tendzerinja" i sekojpat bara da gi gleda slikite od nasheto patuvanje i place gledajki gi. Koga ke dojde red za moite deca, ke ja pocituvam nivnata zelba i ako dade gospod, ke se potrudam da gi sponzoriram, barem za edniot del, "onoj poevtiniot"-patuvanjeto.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 13:26
Originally posted by Kali Kali напиша:

Јас многу сакам свадби.
Ептен им се радувам на младенците, особено кога ми се многу блиски.

Може да е напорно организирањето, ама зависи од луѓето, може да биде многу убаво организирано, а да си релаксиран и едноставно ги правиш работите, знаеш што сакаш.
Во прицип, само расположение да си донесеш, драги луѓе наоколу, доволно е.

И многу сакам наша македонска музика, пајдушко, 3 напред 1 назадсреќа, чочеци, се’.

   
леле Кали ...исто и јас..ова пајдушково намигнување ама и циганчица,чачак,
еленото...ехе ехе...трепкање...   големо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 23:37
Нашите свадби се крајно помпезно-кичерајски-дегутантни настани. Згора на тоа, кога ќе го додадеш фактот дека 70% од македонските граѓани подигнуваат кредит или се позајмуваат за да направат општонародна веселба, ти доаѓа да шизнеш! Глупости!

Прославување на чинот - ДА. Но не, со 500 души бре! Тоа личи на една огромна турканица и супа од пунџа фризури и кравати на први и втори братучеди на татко ти, кои ги гледаш еднаш во 10 години.

Изменето од Quentin - 06.Февруари.2008 во 23:44
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 23:47

NA MOITE DECA KE IM GI DADAM PARITE PLANIRANI ZA SVADBA ,RANCINJATA NA GRB I KE GI UPATAM NA PROSETKA PO EVROPA ILI KADE I DA SAKAAT.STO TI VREDI EDNA VECER SO 400 DUSI I KOJ ZNAE KOLKU FRLENI PARI A NE SI IZLEGOL NIKOGAS MOZEBI PODALEKU OD SVOJOT GRAD.

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 00:01
...ЈА САКАМ ДА ПРААМ СВАДБА ВО ...ГАЛИЧНИК,ТАКА МОДЕРНА СОВРЕМЕНА НА КОЊ...КАКВА ЕУРОПА КАКВА КИНА И ЗАНЗИБАР...МАКЕДОНИЈА ..ДА СЕ ПАМТИ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 00:18

DOBRO BE NE SE TEPAJ

PRATI EDNA POKANAзадоволство
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 00:25
..САМО ЕДНА?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 15:40
ne be prati poveke голема%20насмевка eve i za mene edna samo pisi vnatre poklon vo plik ili da kupam tendzerinjaголема%20насмевка
apce
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 19:55
Леле свадби обожавам уште од малечка одам по свадби баба и дедо ме носеа и мама и тато, и дечко ми ме носеше на свадбата на сестра му едвај чекам да почнат свадбите на моиве најблиски другарки и јас би направила свадба ама најголема и со сите салтанати и старински обичаи,еднаш се прави свадба ем  кеифот на татко ми да го направам..голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 23:51
Само колку да ве информирам околу темава....има теми СВАДБЕНИ БУКЕТИ, ВЕНЧАНИЦИ, СВАДБЕНИ ТОРТИ....(некои лично јас што сум ги отворила)...колку да знаете ако нешто такво ви спритреба, барајте ги во разно или пак во мода и убавина за фустаните.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 21:19
Ubav moment vo zivotot na sekoj covek..ednostavno ja spodeluvas,ljubovta so celoto semejstvo..nesto so se pamti cel zivot
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 22:18
Originally posted by Kali Kali напиша:

Што ни значи и дали сакаме свадби?среќа

Еден момент за да си ја споделите љубовта со пријателите, семејството...

Uste ne me e pobaral za zena, inaku sum protiv svadbi, ne sakam veselbi sto kostaat mnogu pari,,,,iskreno parite  bi gi dala  za setanje niz  svetot , poseta na nekoi ostrovi  i za tradicionalna  hrana od  razni drzavi среќа
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2008 во 22:33
Originally posted by batt's batt's напиша:

Ги имате ли?
И? Како сакате да биде?
Ќе се држите до својот план или ќе има компромиси?seuste ne razmisluvam za svadba i ne pravam nikakvi planovi , posto mi e rano, sakam da uzivam vo mladosta среќа
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2008 во 22:03
Свадба- ништо не значи за мене....еден лист во матично сеедно....За жал некои луѓе (парови) после свадбата премногу се менуваат дури што се вели не се исти како претходно....како сосема други персони се...ова од искуство на мои блиски пријателки. А лично мене ништо не ми значи тој лист иако премногу ке размислам пред да го потпишам зашто знаеме денес какви се фрки се дешаваат ако се разведуваш особено ако имаш деца, или пак, ако не сакаш да се разведеш само ради децата па ке трпиш цел живот. Ај да не бидам песимист за разводи одма зборам...
Не ми значи ништо тоа во матично...најбитен дел од свадбата за мене барем е ветувањето во Црква...каде што на некој начин пред Бог ке се заколнеш и ке си ветиш дека ке живееш во заедница и ке се сакаш до крајот на животот....малце сум старомодна можеби но сакам кога веке еднаш ке се омажам тоа да остане засекогаш така и да трае до крајот на животот (јасно секој тоа го сака нели)...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.