IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Каква свадба би сакале да имате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква свадба би сакале да имате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 02:34
Свадба не...
Мала журка со нај, најблиските, венчавка и магла на некое егзотично патување...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 02:43
Originally posted by anastea anastea напиша:

Свадба не...
Мала журка со нај, најблиските, венчавка и магла на некое егзотично патување...


e taka najubavo. ubavite momenti se delat samo so lugje koi navistina ke se raduvaat so nas, a ne nekoi si demek rodnini, sho prv i posleden pat ke gi vidish vo zivotot.edna komshivka taka napravi,pa posle koa i ripna cela familija, pa zoshto mene ne me vikna, pa kako taka, pa rodnini sme ili ne sme, pa se navredile, pa nema da zboruvaat prostokja nevidena.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 02:48
Ма нека се лутат ако сакаат, ич не ми дреме за такви...
Во таков момент сакам да бидам само со најблиските...
Оние што ќе ја делат истата среќа со мене...
Другите не ми се важни...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 02:51
taka e, i za svadbi i za sekakvi drugi svechenosti, samo najbliskite, a ako nekoj se luti sho ne e viknat-neka mu stoi i taka nikogash ne krenal slushalka da te prasha kako si...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:44
Вака сега; јас многу сакав да бидам невеста и бев невеста со долг фустан како Пепелашка,со вел, со сите мастрафи...
Имавме фина регистрација, во матично, со најблиски 10 души роднини и пријатели а по 2 месеца и асли свадба со благослов во црква, ја во фустан нали, па свечен ручек, па журка вечерта. Топ свадба, опуштена максимум 90 луѓе имавме се на се преку целиот ден.
Се беше убаво, НО...овој муабет го правев со едно младо невестиче сега пред некој ден...и ги кажав моите убави и неубави искуства од свадбата. Прво имавме непланирани трошоци од типот на некои фаци што ми се правеа поважни од самиот настан, се почувствував на моменти дека сите други се поважни отколку ние двајцата. Обврски околу самите гости кои голем дел пропатуваа 100-тици км за да присуствуваат, и кога заврши се тоа, Јас лично осетив само една голема дупка во нашиот буџет и пријатни сеќавања. Сопругот и ден денес гледа на нашата венчавка само од позитивен аспект.
На моменти кога ќе видам некој фин аранжман некаде по с ветот не можам тажно да не се присетам дека можеби требаше сите тие пари да ги потрошиме на себе и само на себе. И да си купиме некој фин нов намештај или да си уплатиме нов автомобил Мојата венчаница сега тажно виси во плакарот и знам дека толку и беше векот-ЕДЕН ДЕН!
А нашиот меден месец беше проследен со неколку гости кои дојдоа многу оддалеку и беа наша одговорност да им го осмислиме престојот.
Затоа јас би им советувала на тие што сонуваат за свадба да седнат прво и здраво да размислат кои им се приоритетите, зашто најискрено сега ми е криво што ги потрошивме нашите пари и најубави моменти на други луѓе.
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 12:57
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ма нека се лутат ако сакаат, ич не ми дреме за такви...
Во таков момент сакам да бидам само со најблиските...
Оние што ќе ја делат истата среќа со мене...
Другите не ми се важни...


taka e..sepak togas sakam da gledam faci koi znam deka iskreno ke se raduvaat na mojata sreka..se sl*gam
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2014 во 13:05
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2014 во 23:45

Амди Бајрам: Не сум веќе Кока Кола, сега сум Пелистерка


Свадбата започна пред една недела, а ќе трае до 10 Јуни !
Изменето од Messenger - 27.Мај.2014 во 23:46
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2014 во 01:18
мука ми е кога ќе видам како човек како овој плива во пари небаре нафта ископал во двор, а уште поголема мака ми е кога ќе видам како се трошат (да не навлезам ептен во расистички муабет)
може само да кажам дека на крај Ромите кај мене на врата ќе продолжат да просат, а не кај овој човек што ни денар нема потрошено за својот народ... ама битно на свадба ги поканил, за да видат сите кој е најбоље
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2014 во 12:56
Бре завидлк,божем од пари на народот ова го прави.
Си има човекот мајка во Америка.
Нема зима и од парламент да излезе,гледам
има афинитети и добри квалитети за wedding planner.
А топично би рекол,со што помалце луѓе само најблиските.
Надвор од Скопје и не мора десет дена еден викенд доволно е.

Изменето од Орка - 28.Мај.2014 во 12:58
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.