IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство > Свадба
  Активни теми Активни теми RSS - Каква свадба би сакале да имате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква свадба би сакале да имате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака Обратен редослед
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 23:51
Само колку да ве информирам околу темава....има теми СВАДБЕНИ БУКЕТИ, ВЕНЧАНИЦИ, СВАДБЕНИ ТОРТИ....(некои лично јас што сум ги отворила)...колку да знаете ако нешто такво ви спритреба, барајте ги во разно или пак во мода и убавина за фустаните.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 19:55
Леле свадби обожавам уште од малечка одам по свадби баба и дедо ме носеа и мама и тато, и дечко ми ме носеше на свадбата на сестра му едвај чекам да почнат свадбите на моиве најблиски другарки и јас би направила свадба ама најголема и со сите салтанати и старински обичаи,еднаш се прави свадба ем  кеифот на татко ми да го направам..голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 15:40
ne be prati poveke голема%20насмевка eve i za mene edna samo pisi vnatre poklon vo plik ili da kupam tendzerinjaголема%20насмевка
apce
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 00:25
..САМО ЕДНА?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 00:18

DOBRO BE NE SE TEPAJ

PRATI EDNA POKANAзадоволство
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 00:01
...ЈА САКАМ ДА ПРААМ СВАДБА ВО ...ГАЛИЧНИК,ТАКА МОДЕРНА СОВРЕМЕНА НА КОЊ...КАКВА ЕУРОПА КАКВА КИНА И ЗАНЗИБАР...МАКЕДОНИЈА ..ДА СЕ ПАМТИ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 23:47

NA MOITE DECA KE IM GI DADAM PARITE PLANIRANI ZA SVADBA ,RANCINJATA NA GRB I KE GI UPATAM NA PROSETKA PO EVROPA ILI KADE I DA SAKAAT.STO TI VREDI EDNA VECER SO 400 DUSI I KOJ ZNAE KOLKU FRLENI PARI A NE SI IZLEGOL NIKOGAS MOZEBI PODALEKU OD SVOJOT GRAD.

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 23:37
Нашите свадби се крајно помпезно-кичерајски-дегутантни настани. Згора на тоа, кога ќе го додадеш фактот дека 70% од македонските граѓани подигнуваат кредит или се позајмуваат за да направат општонародна веселба, ти доаѓа да шизнеш! Глупости!

Прославување на чинот - ДА. Но не, со 500 души бре! Тоа личи на една огромна турканица и супа од пунџа фризури и кравати на први и втори братучеди на татко ти, кои ги гледаш еднаш во 10 години.

Изменето од Quentin - 06.Февруари.2008 во 23:44
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 13:26
Originally posted by Kali Kali напиша:

Јас многу сакам свадби.
Ептен им се радувам на младенците, особено кога ми се многу блиски.

Може да е напорно организирањето, ама зависи од луѓето, може да биде многу убаво организирано, а да си релаксиран и едноставно ги правиш работите, знаеш што сакаш.
Во прицип, само расположение да си донесеш, драги луѓе наоколу, доволно е.

И многу сакам наша македонска музика, пајдушко, 3 напред 1 назадсреќа, чочеци, се’.

   
леле Кали ...исто и јас..ова пајдушково намигнување ама и циганчица,чачак,
еленото...ехе ехе...трепкање...   големо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 21:43
Ocigledno sekoj saka ona shto go nema.Jas imam sliki i "vo belo", bidejki zelbata na svekorot i svekrvata beshe i na "maliot" da mu napravat svadba, a moite '"da pocnat so svadbi" i od "medeniot" koj shto go sakavme nie. Site zadovolni. Moja drugarka pak den denes zali shto pokanile 300 gosti koi i donele "tavcinja i tendzerinja" i sekojpat bara da gi gleda slikite od nasheto patuvanje i place gledajki gi. Koga ke dojde red za moite deca, ke ja pocituvam nivnata zelba i ako dade gospod, ke se potrudam da gi sponzoriram, barem za edniot del, "onoj poevtiniot"-patuvanjeto.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 14:32
Кога сме  кај темата  Свадба, сакам да напоменам дека пред некое  време муабетев баш со моите на оваа тема, и  татко ми стои на мислењето дека нема  потреба да се  прославува  чинот  на  свадбата како  што  било  во нивно време....нема потреба да се  викаат  голем  број на  луѓе  во  ресторант и да се прават  некои традиционални  работи.

Тој го прифаќа  модерниот  чин на  свадбата  , значи се знае, венчавка во  црква, частење на  најблиските  максимално  20 луѓе  и  меден месец .


Искрено,  баш  и јас за ова  размислував , само  сепак тоа не зависи само од моја  страна  јас  што сакам црвенеење  среќа
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 11:48
sum bila isum videla,pominavme extra, ama koga nekoj ke dojde i ke zapravime muabet okolu toa nikoj ne vika 'daj da gi vidam slikite od patuvanjeto' tuku 'daj da gi vidam slikite od svadba'. Imam drugarka koja place koga ke vidi nevesta zatoa sto nejzinite 'sovremeni' svekor i svekrva ne sakaa da pravat svadba 'bilo selska rabota' a ona sirota den denes place i se nervira "zosto,zarem ne zasluziv i jas da oblecam belo i nekogas na moite vnuci da im pokazam slika kakva nevesta sum bila"
apce
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:18
Veselbi mozat da se pravat po razni povodi...rodendeni, krshtevki, zurka, sobiranki so prijateli...na svadba se kanat i sakani i ne sakani...a patuvanjeto posle svadbata e magija...ponatamoshnite patuvanja nemaat ni ronka od toa patuvanje.Probaj pa ke vidish.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 13:32
sakam svadbi. Ednas vo zivotot si nevesta (moze i po vtor pat) i znaes deka site tie gosti se tuka so edna pricina da im cestitaat na mladite. na patuvanje moze da se odi sekoja godina megutoa svadba se pravi ednas
apce
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.