IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Како да му се застане на пат на ова?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да му се застане на пат на ова?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 11:05
Originally posted by Bigston Bigston напиша:

Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:


мислат дека ако ги убијат проблемот е решен,.... е не.... треба да се најде начин да се заштитат тие скитници... ако можат да се спасат супер.... ако не барем да се успијат на културен и пристоен начин.... а не ова како во 18век...... ќе одиме и ќе ги труеме..... Бог да чува !!!!!!!изненадувањеизненадување сепак се тоа животинчиња и имаат душа....... среќа


Hey,Pearl Girl
Mislam deka i samata si svesna deka tvojot nacin na razmisluvanje go nadminuva nivniot mozocen kapacitet.
Barem da se uspijat ??Pohumano odnesuvanje ??
Pamtam koga bev pomal, so koi metodi se koristea gradskite vlasti da go resat problemot so zivotnite skitnici.
Prakjaa tipovi so sacmarici da patroliraat naokolu i da pukaat vo se sto ima cetiri noze.Kako na div zapad;nebare go izigravaat Pike Bishop od kultniot western film "The Wild Bunch".
A eve denes se naprednati vo svoite svakjanja...prakjaat trujaci.понекогаш е стварно подобро да се успијат,... како што беше со моето куче,... не можеше да оди со нозете,... и само се мачеше кутрото тага... и тоа многу го чувавме.... а не па овие скитници,... за кои никој не води грижа, ( освен трујачиве )..... можам да ги замислам нивните маки,.... треба да има нешто како центри,.... ( мислам дека и такви се мислеа да отворат,... ама не знам што станазбунетост).... и доколку може да се спаси кучето,... тогаш супер,... ама доколку е болно,... зошто пред се да се мачи животинчето.... тага
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2008 во 17:55
мислиш шинтерници?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Marijaana Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marijaana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2009 во 01:31
Тема: Како да му се застане на пат на ова?

Tука ми се виде најпогодно да постирам нешто што ме запрепасти

       ИМААТ ЛИ ДУША?
Admins pwn you.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2009 во 01:42
Originally posted by Marijaana Marijaana напиша:

Тема: Како да му се застане на пат на ова?

Tука ми се виде најпогодно да постирам нешто што ме запрепасти

       ИМААТ ЛИ ДУША?


ocigledno nemaat

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.