IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ИСЛАМОТ И BELLY-DANCE
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИСЛАМОТ И BELLY-DANCE

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
Автор
Порака
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:35
Ne deka lazes no mozebi te lazat. Sepak ako e ova tocno veruj mi za ova
ke ima "Rat" vo Saudiska arabija. Nemas poim kakva ideja si mi dal.

Uste utre ke prezemam akcija okolu ova inshallah голема%20насмевка

Tenx my fellaaaa! големо%20гушкање
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:35
Originally posted by efendija efendija напиша:

Zarem khaleefah ne si primetil ti dodeka bese kaj niv deka Arapite namesto alkohol pijat kolonska voda,i toa nekoja francuska mislam bese!


Ete, ti si chist, se gleda deka ne si piel. Ne e francuska, germanska e...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:36
Blaze mene,eve vece edna titula mi dade,Odza!,so ubavo ce mi stoi taa titula...eh...eh...merak.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
Pustinski-Lav Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pustinski-Lav Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:37
Ebu Hurejre r.a prenosi da je Allahov Poslanik s.a.v.s rekao:“ Ko poziva na pravi put (ko propagira uputu), ima nagradu za to koliko je nagrada onoga ko ga slijedi, bez smanjenja njihove nagrade, a isto tako ko poziva zabludi, krivom putu, griješan je isto onoliko koliko iznose grijesi onih koji ga slijede, a da to neće nimalo umanjiti njihove grijehe.“ ( Muslim)
NEMOZETE DA GO NAUCITE NA DRUGI SO NISTO; MOZE SAMO DA MU POMOGNETE SOZNANIETO DA GO SPOZNAE VO SEBE
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:37
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Ne deka lazes no mozebi te lazat. Sepak ako e ova tocno veruj mi za ovake ima "Rat" vo Saudiska arabija. Nemas poim kakva ideja si mi dal.Uste utre ke prezemam akcija okolu ova inshallah голема%20насмевкаTenx my fellaaaa! големо%20гушкање


Slushaj, nemoj da pochnuvash nikakov rat prijatele ! Dosta ni se ratovi tamu !!!

Biznis pochni, biznis !

Ete, ne ti baram licenca za koristenje na idejata.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:43
не ми се верува како муслиманиве овде на форумов не си ја негираат својата традиција и нејзините вредности, од кои едната е стомачниот танц. просто да се чудишзбунетост

Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:46
Originally posted by connected connected напиша:

не ми се верува како муслиманиве овде на форумов не си ја негираат својата традиција и нејзините вредности, од кои едната е стомачниот танц. просто да се чудишзбунетост


лутина Ubicu te !!!!

Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:48
Ma ostavi je!-I ona ima pravo na svoje misljenje kao svi mi skupa!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 00:50
Originally posted by khaleefah khaleefah напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

не ми се верува како муслиманиве овде на форумов не си ја негираат својата традиција и нејзините вредности, од кои едната е стомачниот танц. просто да се чудишзбунетост


лутина Ubicu te !!!!



извини, двојна негација не сум се изразила добро големо%20гушкање
Кон врв
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 01:21
Hahaha, messenger, efendija i kaleefah, mi napraifte mnogu golem kjef so muabetov od poslednive dve stranici...
Neka ima takvi muabeti, so lesen ton i zabavna nishka, polesno kje se razbirame i povekje kje se pochituvame!
Bravo i na trojcata!
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2008 во 01:25
Sega se vece cetvorica!
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,227 секунди.