IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Корисни совети
  Активни теми Активни теми RSS - INTERESNI ALATKI
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

INTERESNI ALATKI

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: INTERESNI ALATKI
    Испратена: 22.Јануари.2008 во 20:44
EVE NEKOLKU INTERESNI ALATKI OD IST PROIZVODITEL. NA PRVIOT LINK IMA VIDEO PREZENTACIJA, A NA VTORIOT FULL DOWNLOAD SO VREMENSKO OGRANICUVANJE (za krakovi ne kazuvam, sami barajte)голема%20насмевкаголема%20насмевка
AJ SEA LINKOVITE:
http://www.dpreview.com/news/0801/08011801onone.asp

http://www.ononesoftware.com/download.php


Изменето од JANE971 - 22.Јануари.2008 во 20:45
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 21:22
Super se, posebno Genuine Fractals i Mask Pro gi koristam.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 22:12
Jas ne znam sho e toa. neam pari za softver. Zatoa slikam na film, da ne koristam Photoshop голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 23:51
Фала за линкот. Јас од овие само Фракталс го користам (иако уште не знам што е разлика помеѓу принт и не-принт верзијата).
Можеби ќе ги пробам Маск Про и Фототулс.

Дали некој има искуство со Вертус Флуид Маск? Слично е со Маск Про?
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2008 во 23:57
Aj dosta se zezam, od onone seriozen im e Fractals. Ona Photo Tools dzabe da go siminjate. Brzi kolor korekcii i efekti za foto studija, barem jas mislam deka mene ne mi treba.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 00:17
Vojkan vertusot go imam dobar e za brz i dobar extrakt , ama e malku neobicen za razmisluvanjeзбунетост
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 00:20
Jas do sega najdobri rezultati imam so rachno tochkanje. So dobar laser mouse so mala rezolucija, ide mazno, sporo ama sigurno намигнување
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2008 во 00:45
Фала, Јане.
Вертус ставив пред 2-3 дена, ама немав многу можност да го пробам.
Ако е сличен со овој Маск Про нема да го сменам, зашто како што забележав има релативно едноставен начин на употреба и го фалат дека е брз и прецизен, а тоа ми е доволно.
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 13:17
Еве кој не знае: http://gfxworld.org/search.php?keys=onOne&order_by=date_desc

Не ги проверив поединечните линкови ама нема зш да не работат.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,298 секунди.