IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Јаничари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јаничари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
Прашање: За колку најефтино би си ја продале душата?
Одговор Гласови Статистика
1 [12,50%]
0 [0,00%]
4 [50,00%]
1 [12,50%]
2 [25,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Јаничари
    Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:01
Како во сите периоди низ историјата, и сега имаме една класа на јаничари. Луѓе кои за пари и статус си ја продале душата, нацијата, најблиските.

За колку пари би се согласиле да работите нешто што е против вас, против државата или против најблиските? 200, 300, 500 Евра?
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:13
Originally posted by sensei sensei напиша:

Како во сите периоди низ историјата, и сега имаме една класа на јаничари. Луѓе кои за пари и статус си ја продале душата, нацијата, најблиските.

За колку пари би се согласиле да работите нешто што е против вас, против државата или против најблиските? 200, 300, 500 Евра?


А да поставеше и едно прашање “Дали воопшто би се согласиле да работите нешто што е против вас, против државата или против најблиските? 200, 300, 500 Евра?

Во тој случај мојот одговор ќе беше-КАТЕГОРИЧКО НЕ.

Се важи вака?среќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:21
Da ne gi obeshrabrime tie sto bi odgovorile so DA. Sakam da vidime argumenti. Moze ke se najde nekoj zasegnat da ja iznese svojata logika i opravduvanje. среќа
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:30
ОК, Поштујем јаничаре.намигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:31
LOSO TI E POSTAVENO PRASANJETO, PILE...
TESKO DEKA KE DOBIS ARGUMENTI ZA DA.
TREBALO MALKU POPREDIZVIKUVACKI DA GO FORMULIRAS
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:40
Ако, нека си подголтнат барем голема%20насмевка
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:43
Има тука сигурно некој кој извадил бугарски пасош.
200 000 рекоа дека билесреќа

Јас верувам дека сите сме деца на светот, ама имам особена предрасуда кон бугарите и нивната кауза и начин на издавање пасоши на Македонци, и ми е гајле што е така-ќе си ја чувам.среќа
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 23:54
ВЕЛИШ, ЗА КОЛКУ ПАРИ БИ ЈА ПРОДАЛ ДУШАТА НА ГАВОЛОТ. вО РЕД. зНАЧИ ИМАМЕ ДУША ШТО СЕ ПРОДАВА, ИМАМЕ ПАРИ КОИ И ЈА ВРЕДНУВААТ НЕЈЗИНАТА АНТИВРЕДНОСТ, ИМАМЕ КУПУВАЧ НА ДУШАТА. НО НЕДОСТИГА ЕДНО - ШТО ПРОДАВАШ ПРЕКУ ДУШАТА;ЉУБОВТА, ИДЕАЛИТЕ, ПРИНЦИПИТЕ, ДРЖЗАВАТА, НАРОДОТ.
ОВОЈ ФАКТОР Е МНОГУ ВАЖЕН КОГА СЕ ПРОДАВА ДУШАТА, ОДНОСНО КОГА СЕ ПРЕДАВА НЕШТО ШТО Е СВЕТО.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 00:49
Леле...резултативе од анкетаваизненадување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 13:48
ne mozam da glasam, mojata dusa ne e za prodavanje a takva opcija nema.... sensei
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 14:34
Има тука сигурно некој кој извадил бугарски пасош.
----------------------------------------------------------------------------
Ima tuka i nekoi koi ne si izvadile---prodolzile ni makedonski pasosh oti ne stasuvaat pari za site nametnati promeni....te licni karti...te vozacki dozvoli...
A okolu bugarskite pasoshi ...poznavam mnogu koj gi izvadija i so gordost gi koristea...omilena fraza ime -Sedi si doma...prodavaj patriotizam...dremi za viza....odi vo Ohrid neka te bricat Ohrigani...nie zaminavme...i si zaminuvaat...pa se vrakaat taka suncani...i nosat po edno uzzo, onaka za inat...
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 15:01
JAS IMAM PRILIKA I MOZNOST NA MNOGU LESEN NACIN DA IZVADAM BUGARSKI PASOS, IMAM NEKOE PODALECNO BUGARSKO POTEKLO.
NE IZVADIV I NEMA DA VADAM. I NE GO GLEDAM JAS TOA KAKO PRODAVANJE PATRIOTIZAM, TUKU JAS TAKA CUVSTVUVAM. STO BI REKOL SENSEI, MALA E TAA CENA ZA MOJATA DUSA.
VO OVAJ SLUCAJ SO PASOSITE E TAKA, NO NE SE VO PRAVO TIE STO KE RECAT, MOJATE DUSA NEMA CENA! SEKOJA DUSA IMA CENA. I MOJATA IMA!
SAMO POGOLEMA!
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 15:21
pa  dovolno  za da sa  prehranam  a  toa  e  200e
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 17:02
нема шанси изненадување 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.