IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Јаничари
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јаничари

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Прашање: За колку најефтино би си ја продале душата?
Одговор Гласови Статистика
1 [12,50%]
0 [0,00%]
4 [50,00%]
1 [12,50%]
2 [25,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:43
mora da ve bocnala temava ili nekoj komentar stom tolku ste zestoki deneska среќа
Se pojavuvaat tie sto glasale vo anketata среќа
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 22:50
TIE STO GI BOCNALA TEMATA SI BRKAAT DRUGI RABOTI NE SEDAT OVDE NA FORUMOT.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 23:02
E sega koga se r`ckash eden sovet i okolu sostavuvanje opcii za anketa, obavezno se stava i ...za niedni pari ne bi ja prodal/a dushata, ama aj nejse, mlado si ucish. Pak ke te posovetuvam, sredi si gi malku hormonite...gledam majstorce se trgna, aj zdravo i od mene...teraj si po tvoe... 
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 23:15
Originally posted by sensei sensei напиша:


Да не ја тривијализираме работава. Тука оние кутри со бугарски пасош се најнискиот облик на јаничарство. Пред нив се:- НВО војниците, кои работат на уништување на националното ткиво, на семејството, прават политичка агитација,...- партиските војничиња, ... нема потреба од опис- крим-политичарите(фамилијата, Б Ц, .....), најтежок облик на јаничарство- Интелектуалците: професори, асистенти, новинари,... за мизерни парички си го проституираат мозочето- Сите прости луѓе кои пак ќе трошат пари во Грција, кои ќе ги обожаваат Шиптарите како дар од бога, кои пак ќе гласаат за оние кои само уништуваа 15 години- незаинтересираните, стадото овци. Ги ставам тука зошто со не заземање на страна исто како да се подржува злото. За да владее злото, добрите луѓе не треба да прават ништо.Ако се одземат сите овие од вкупниот број на жители, се прашувам колкумина ќе останеме. 10-20%?И заборавив да ги поздравам оние кои се препознаа себе си или некој од најблиските во горните редови. среќа
Ако се осврнеме на сите горенаведени слоеви од општеството и на процентот од 10-20 (во кој секако спаѓаш и ти со својата чиста душа)веројатно се работи за Република Кина...Но јазикот го разбирам, значи се работи за БЈРМ...тогаш нема сомневање дека ти си новиот месија.Оние што вадат бугарски пасоши- не земаат пари, тие си ги плаќаат пасошите,па и молба пишуваат, што значи -не профитираат.Штом нема профит, значи нема продавање. За тебе е грев членство во партија. Значи требаше да останеме пострана со чисти душички и да си гледаме сеир како комуњарите ја крчмат државата.Мислам дека полесно ќе ти беше со име и презиме да ги наведеш оние што не се огрешиле...Македонија е мала , па сите се познаваме.Претпоставувам дека не си интелектуалец, оти тие ти се во тој кош, а себе се изземаш.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 23:20
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

E sega koga se r`ckash eden sovet i okolu sostavuvanje opcii za anketa, obavezno se stava i ...za niedni pari ne bi ja prodal/a dushata, ama aj nejse, mlado si ucish. Pak ke te posovetuvam, sredi si gi malku hormonite...gledam majstorce se trgna, aj zdravo i od mene...teraj si po tvoe... 


МОРЕ МАМАМД, НЕ ГЛЕДАШ ДЕКА ПРЕТУРАШ ОД ШУПЛО ВО ПРАЗНО!?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.