IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Едно прашање...IL DIVO
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Едно прашање...IL DIVO

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Едно прашање...IL DIVO
    Испратена: 17.Јануари.2008 во 21:35
Само да прашам - - дали некој од вас ги слуша Il Divo?
Дали воопшто сте слушнале за нив? Кој и да го прашам за нив, ме гледа онака „бело“... не знам веќе што да мислам, се прашувам дали Македонија е до толку отсечена од светот, па некои работи воопшто не допираат до овде?!
Инаку, за тие што не знаат... жанрот е т.н.crossover a.k.a pop opera a.k.a. popera... дечките пеат главно преработки, но имаат и оригинални песни...
дури и Тоше(нека почива во мир)планираше нешто слично да направи, нешто подоцна, како што изјави и во своето последно интервју...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 22:15
lele i jas mnogu gi sakam
deckite se zakon
ama edinstveno gi imam gledano na CLASSIC FM
barav cdea od niv so eden drugar ama ni jas ni toj ne najdovme bilo sto
zalam ama ne mozma da ti pomognam
vo slucaj da najdam (poso seuste baram) kje ti kazam
inaku vo sekoj slucaj deckite se zakon imet fenomenlani glasoj i praet epten
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 22:18
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

lele i jas mnogu gi sakam
deckite se zakon
ama edinstveno gi imam gledano na CLASSIC FM
barav cdea od niv so eden drugar ama ni jas ni toj ne najdovme bilo sto
zalam ama ne mozma da ti pomognam
vo slucaj da najdam (poso seuste baram) kje ti kazam
inaku vo sekoj slucaj deckite se zakon imet fenomenlani glasoj i praet epten



Кажи што ти треба затоа што јас имам се живо и диво од нив, освен DVD-to ENCORE...
ги даваа на Телма за Нова Година неколку пати, концертот во Лос Анџелес од 2006 кој е издаден на DVD.

Инаку, јас прашувам дали некој ги знае, чисто за да си најдам друштво одовде за концерти... ме зезнаа Словенците, не ми дадоа виза за концертот во Љубљана на 15.06.2007, иако имав и билет...



Изменето од Evenstar - 17.Јануари.2008 во 22:29
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 01:28
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

lele i jas mnogu gi sakam
deckite se zakon
ama edinstveno gi imam gledano na CLASSIC FM
barav cdea od niv so eden drugar ama ni jas ni toj ne najdovme bilo sto
zalam ama ne mozma da ti pomognam
vo slucaj da najdam (poso seuste baram) kje ti kazam
inaku vo sekoj slucaj deckite se zakon imet fenomenlani glasoj i praet epten



Кажи што ти треба затоа што јас имам се живо и диво од нив, освен DVD-to ENCORE...
ги даваа на Телма за Нова Година неколку пати, концертот во Лос Анџелес од 2006 кој е издаден на DVD.

Инаку, јас прашувам дали некој ги знае, чисто за да си најдам друштво одовде за концерти... ме зезнаа Словенците, не ми дадоа виза за концертот во Љубљана на 15.06.2007, иако имав и билет...

 
 
  Mislam deka gi gledav pred nekoj den na TV. Imaa razni prerabotki, kako sto kaza ti, vo opera stil. Dobri bea.
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 02:10
IL DIVO
Regresa ami

намигнување

http://www.youtube.com/watch?v=kQKLUeZi4Ls

...odlichno shkoluvani vokali...






Изменето од ...Well... - 18.Јануари.2008 во 02:10
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 11:21
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

IL DIVO
Regresa ami

намигнување

http://www.youtube.com/watch?v=kQKLUeZi4Ls

...odlichno shkoluvani vokali...




toni brexton unbreak my heartнамигнувањенамигнувањенамигнување podobro e originalotнамигнување
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 11:40

IL DIVO SE FENOMENALNI

KOGA GI SLUSAV(OKOLU NOVA GODINA IMASE KONCERT NA TV)

PRVATA MISLA MI BESE"EH SAMO TOSE IM FALI ....."

VO SEKOJ SLUCAJ MNOGU PRIJATNI ZA USI

PA I ZA OCI AKO SAKATE

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 13:40
iam cd mislam deka od niv ama ne e moe ustvari
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 16:05
Originally posted by str8up str8up напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

IL DIVO
Regresa ami

намигнување

http://www.youtube.com/watch?v=kQKLUeZi4Ls

...odlichno shkoluvani vokali...




toni brexton unbreak my heartнамигнувањенамигнувањенамигнување podobro e originalotнамигнување


...e, da...голема%20насмевка


Изменето од ...Well... - 18.Јануари.2008 во 16:05
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 15:05
Regresa a mi, quiere me otra vez...Ми се допаѓа каверот на песнава во оперска верзија...Way to go Il Divo
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2008 во 16:54
Па мило ми е што слушам дека ви се допаѓаат... навистина се пријатни за уши, ама и за очи
но сепак, сакам само да знам, дали меѓу вас има вистински обожаватели? Некои кои постојано ги слушаат, ги гледаат, висат на официјалниот форум (како мене )
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
K@te Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K@te Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2008 во 02:14
Gi znam momcive, i gi slusam oddamna...Regresa a mi, e prekrasna pesna, duri podobra od originalot...koj znae spanski, dobro ke mu dojdeголема%20насмевкаVo sekoj slucaj, IL DIVO, se prekrasen muzicki kvartet, i za slusanje, a i za gledanjeцрвенеењеJAS SUM NIVEN GOLEM FAN....
Benja y Cami 4ever
Кон врв
Viks Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 26.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Viks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2008 во 00:37
секоја чест за момците , феноменални волаки , ги слушам  одамна , имам неколку двд-а со нивни концерти и често знам да ги пуштам 
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 19:22
Една информација за обожавателите
дечките го подготвуваат новиот, петти албум, и би требало да излезе во октомври, конкретно на 14.10...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,230 секунди.