IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Едно прашање...IL DIVO
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Едно прашање...IL DIVO

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
K@te Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K@te Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:56
Super...a se prodavaat negde u Makedonijava, potocno Skopje, nekoi cedinja od Il Divo...???збунетост
Benja y Cami 4ever
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 10:17
Кате, искрено би сакала да се продаваат, ама јас никаде не најдов... ни јас немам оригинали, ама интернетот е тука, се може да се најде...
ако си заинтересирана за оригинали, секако тука е Amazon.com, а можеш и да порачаш од некого надвор ако имаш. Amazon е најдобра опција според мене, јас така ја нарачав нивната биографија...
а ако сакаш да дознаеш за нив повеќе, добредојдена си на официјалниот сајт, www.ildivo.com и секако, форумот каде што не има доста, можеш да запознаеш еден куп луѓе кои се навистина супер...
оваа покана важи за сите нивни обожаватели!

Изменето од Evenstar - 01.Февруари.2008 во 10:18
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
K@te Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 106
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај K@te Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 00:15
Thanksголемо%20гушкање
Benja y Cami 4ever
Кон врв
vrapce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vrapce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 19:17
ne sum slusnala za IL IVO ,a i das me briga za niv
Кон врв
GePaRD Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GePaRD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2008 во 04:04

Само ова го имам моментално од нив. Дечките се закон.

Изменето од LeoPaRD - 09.Февруари.2008 во 04:05
GePaRDiTe Se UShTe ZiVi
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 15:08
Originally posted by GePaRD GePaRD напиша:


Само ова го имам моментално од нив. Дечките се закон.



Горе долу, скоро се... ама ти фалат уште некои песни, како Isabel (лично за мене една од најдобрите) Un regalo que te dio la vida, Dentro un altro si, Sei parte ormai di me, Hasta mi final, Esisti dentro me, La vida sin amor, Si tu me amas... побарај ги, нема да се разочараш!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Ane_Caci Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane_Caci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 16:07
eee bas jas gi slusam il divo prekrasni se i imam nekolku pesni ama najubava mene mi e regresa mi zakon se nema stooo
Кон врв
Ane_Caci Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane_Caci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 16:21
abe nema sto tuka momcite se zakon gi obozavam i zakon pesni nema sto omileni mi se
Кон врв
Ane_Caci Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane_Caci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 16:22
epa koj ne gi saka il divo sram neka mu ee
Кон врв
Sim000na Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sim000na Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 16:32
Super se be Il Divo .. Nema sto.. sweet se mn :).. pozzce
Кон врв
Ane_Caci Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane_Caci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 21:48
stvarno il divo se prekrasni momci i imaat mnogu ubavi pesni deneska najdov nekolku nivni pesni i stvarno se ubavi i ke baram nivni pesni
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 20:35
Кажи што сакаш, се имам од нив!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 02:14
lele duri sea vidov koi bile lugjevo, sram da mi e, inaku znam pesni od niv i mi se dopagjaat mnogu,ama ne sum znaele deka taka se vika grupata ushte ednash sram da mi e http://www.youtube.com/watch?v=kD3iMsWePVw&feature=related

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2008 во 18:42
Originally posted by IQ IQ напиша:

lele duri sea vidov koi bile lugjevo, sram da mi e, inaku znam pesni od niv i mi se dopagjaat mnogu,ama ne sum znaele deka taka se vika grupata ushte ednash sram da mi e http://www.youtube.com/watch?v=kD3iMsWePVw&feature=related




It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.