IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Колку сме навистина хумани
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку сме навистина хумани

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 11:57
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

им помагам на баби на улица, ако се важи, на една бабичка и носев тешка вреќа до автобуска...
[/QUOTE]
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 19:39
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

им помагам на баби на улица, ако се важи, на една бабичка и носев тешка вреќа до автобуска...
nemoj naizgled se nevini ama mnogu se opasni
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 20:07
nekoga[ im pomagame na stari lica koi vo mladosta koga bile mokni bile vistinski gadovi. zatoa koga pomagam nekomu, se trudam da ne razmisluvam kakov bil vo negovata mladost
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 20:43
nekoga[ im pomagame na stari lica
----------------------------------------------------
Ucitelkata gi uceshe svoite ucenici da pomagaat na stari i iznemoshteni lica.
Doagaat decata vo ucilishte i:
Nastavnicke veke ne pomagame na babite. Vcera edna babicka noseshe torbi i nie se strcavme da i pomogneme. Pocna da ne mava so bastunot i pocna da vika- kakvo pomaganje aramii edni sakate da mi  ukradete ... Kako da se naucat decata koga:- kaj vozrasnite postoi nedostatok na naviki, nemanje cuvstvo za vnimanie...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 15:35
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

им помагам на баби на улица, ако се важи, на една бабичка и носев тешка вреќа до автобуска...
nemoj naizgled se nevini ama mnogu se opasni


што може да ми направи една баба?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 18:24
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

им помагам на баби на улица, ако се важи, на една бабичка и носев тешка вреќа до автобуска...
nemoj naizgled se nevini ama mnogu se opasni


што може да ми направи една баба?
ти да видиш како се буткаат у автобусгазење%20од%20смеење


Изменето од zabegan - 16.Јануари.2008 во 18:25
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 18:07
Originally posted by zabegan zabegan напиша:



Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

им помагам на баби на улица, ако се важи, на една бабичка и носев тешка вреќа до автобуска...
nemoj naizgled se nevini ama mnogu se opasni


што може да ми направи една баба?
ти да видиш како се буткаат у автобусгазење%20од%20смеење


а за тоа да, а пак во црква за нафора?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 20:51
НЕ МИ Е ЈАСНО,КОЈА Е СЕГА ПАК ПОЕНТАТА - ЌЕ ИМ ПОМАГАМЕ ИЛИ НЕ!?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 20:57
Da im pomogneme!!!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 21:04
Za da bidam human treba od nekogo da naucam, prvo
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 22:46
Vo dilema sum dali e humanost ili sebicnost!!! Vo komshi imam eden mlad par so malo detence. Kupija stan pa se mnogu zadolzeni...mazot raboti od jutra do sutra...a zenata (bash deneska) e so visoka temperatura. Bidejki moite deca se pogolemki, spijat, shetaat, vodat ljubov...jas (sum na raspust) koga ja vidov na shto izgleda (vrakajki se od prodavnica...deteto ke i padneshe od race) go zemav detenceto kaj mene, nejze i dadov FERVEX i ja prativ doma da se odmori. Luge bozji, poubav den odamna nemam pominato...pa ova bebcinjata bile eliksir za raspolozenie. Zenata od kako se odmori, naspa dojde po deteto (sega pred malku, iako celo vreme  se javuvashe na telefon). Blagodarna (nemaat nikogo svoj da im pomogne, pa mnogu se macat) , shto da vi kazam...a nie celo semejstvo presrekni...ne ni se pushtashe deteto doma...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 22:49
Eve koj ke mi gi cuva decata
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 22:51
Vo sekoe vreme...dodeka oficijalno stanam baba (mislam... prvo svekriva)...ushte ke ti bidam blagodarna ...ke treniram...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2008 во 23:36
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Vo dilema sum dali e humanost ili sebicnost!!! Vo komshi imam eden mlad par so malo detence. Kupija stan pa se mnogu zadolzeni...mazot raboti od jutra do sutra...a zenata (bash deneska) e so visoka temperatura. Bidejki moite deca se pogolemki, spijat, shetaat, vodat ljubov...jas (sum na raspust) koga ja vidov na shto izgleda (vrakajki se od prodavnica...deteto ke i padneshe od race) go zemav detenceto kaj mene, nejze i dadov FERVEX i ja prativ doma da se odmori. Luge bozji, poubav den odamna nemam pominato...pa ova bebcinjata bile eliksir za raspolozenie. Zenata od kako se odmori, naspa dojde po deteto (sega pred malku, iako celo vreme  se javuvashe na telefon). Blagodarna (nemaat nikogo svoj da im pomogne, pa mnogu se macat) , shto da vi kazam...a nie celo semejstvo presrekni...ne ni se pushtashe deteto doma...


ХУМАНИОТ ГЕСТ Е ФИЛТЕР ЗА ДУШАТА НИЗ КОЈ ОД НЕА ИЗЛЕГУВААТ СИТЕ НЕГАТИВНИ НЕШТА ШТО СЕ ТАЛОЖЕЛЕ МЕЃУ ДВА ТАКВИ ЧИНА, А ОСТАНУВААТ САМО УБАВИТЕ, КОИ СРЕЌАВАЈЌИ СЕ СО ЕДЕН ПОШИРОК ПРОСТОР ВО НЕА ДОБИВААТ НА СВОЈАТА ГОЛЕМИНА И ГО ПРАВАТ ЧОВЕ ЛЕСЕН ОД ЗАДОВОЛСТВО.
НЕ, НИКАКО, НЕ Е СЕБИЧНОСТ. САМО ЕДНО ПРЕКРАСНО ЧУВСТВО НА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА НЕГАТИВНИОТ НАБОЈ
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.