IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Што за време на одморите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што за време на одморите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
jasmina trpeska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasmina trpeska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што за време на одморите?
    Испратена: 11.Јануари.2008 во 15:15
Odmorite za najgolem del od ucenicite, pa i da kaam za site se eden od onie najubavi periodi od eden skolski den, kade sto mozeme osven sto da se odmorime, normalno i da podiskutirame za mnogubrojni raboti koi ni se slucile vo ili nadvor od ucilisteto.

sto vie najcesto diskutirate za vreme na odmorite?
PRVO DOKAZI SE< PA FALI SE!!!
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 17:24
da odmorite se najubavi za vreme na odmorite ne ucam samo ponekogas se potsekam na materijalot da ne go zaboravam
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 17:45
Originally posted by girl15 girl15 напиша:

da odmorite se najubavi za vreme na odmorite ne ucam samo ponekogas se potsekam na materijalot da ne go zaboravam

ват д фак!? учиш?!?!?изненадување

мене обично книгите прашина ми фаќаат(ама озбилно)голема%20насмевка
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 18:43
Originally posted by Izzie Izzie напиша:


Originally posted by girl15 girl15 напиша:

da odmorite se najubavi za vreme na odmorite ne ucam samo ponekogas se potsekam na materijalot da ne go zaboravam
ват д фак!? учиш?!?!?изненадувањемене обично книгите прашина ми фаќаат(ама озбилно)голема%20насмевка
dobro vo mk i jas ne ucev za vreme na odmorite
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 20:40
Потсетувањето за време одморот е многу важен фактор кој влијае на квалитетот на презентацијата на наученото од страна на ученикот по одреден предмет. Така ученикот го адаптира на услови кои се поинакви од условите (домот) во кои го вградувал во својата меморија. Прфомената на условите често можат да ја блокираат мемоморијата. На пример: се случува дома кога се самоиспрашуваш се да знаеш, а на часот да ти блокираат вијугите. Но кога ќе се потсетите на одморот, настанува преадаптирање на условите, или сејфување на содржината во друг фолдер кој се отвора на друг програм
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 20:50
јас реков дека за овој одмор... ќе направам цитирам :

1. портфолио по историја

2. ќе вежбам математика

3. и дека ќе ја прочитам Илијада и Одисеја


а направив :

1. читам книги за македонска историја ( под влијание на изи голема%20насмевка )

2. математика ни на крај памет не ми еголема%20насмевкаголема%20насмевка

3. а ја прочитав тристан и изолда... голема%20насмевкаголема%20насмевка се важи нели ?? збунетостголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 21:10
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

јас реков дека за овој одмор... ќе направам цитирам :1. портфолио по историја2. ќе вежбам математика3. и дека ќе ја прочитам Илијада и Одисеја а направив :1. читам книги за македонска историја ( под влијание на изи голема%20насмевка )2. математика ни на крај памет не ми еголема%20насмевкаголема%20насмевка3. а ја прочитав тристан и изолда... голема%20насмевкаголема%20насмевка се важи нели ?? збунетостголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
toa e dobro sto si napravila prodolzi samo taka
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 21:27
луѓе... тука има збунка... се мисли на големите одмори... а јас пишував за зимски и летен газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


епа на голем одмор... отприлика вака... бутканица  да испаднеш... бутканица да си купиш... а да ... и да шмекнеш некој добар тип... голема%20насмевкатрепкањетрепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 21:38
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

бисерна ти температура да не имаш?...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 21:41
не бе... заљубена изгубена .... љубовљубовљубовљубовгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 21:48
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

јас реков дека за овој одмор... ќе направам цитирам :

1. портфолио по историја

2. ќе вежбам математика

3. и дека ќе ја прочитам Илијада и Одисеја


а направив :

1. читам книги за македонска историја ( под влијание на изи голема%20насмевка )

2. математика ни на крај памет не ми еголема%20насмевкаголема%20насмевка

3. а ја прочитав тристан и изолда... голема%20насмевкаголема%20насмевка се важи нели ?? збунетостголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

и ова се...за еден школски одмор?...газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 22:05
E...........TOA DA VIDIS
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 22:15
Duvavme..........газење%20од%20смеење
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 22:24
SE ZEZAM...........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.