IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Физика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Физика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
mircem Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mircem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:26
dali znae moderatorot sto e toa potencijalna sila
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:30
Originally posted by mircem mircem напиша:

dali znae moderatorot sto e toa potencijalna sila



ако сакам да ме испрашуваат ќе си одам на школо плазење трепкањетрепкање

и патем,... не мора да значи дека модераторот мора да ги знае тие работи..... намигнување голема%20насмевка
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:37
физиката никогаш на ми била тешка
само ме нервирале секогаш равенкитеголема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mircem Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mircem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:45
pa dobro bre, ili diskutirajte za fizika ili odete na kafe muabet pa tamu kazuvajte kako vi bilo vo skolo
Кон врв
mircem Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mircem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 19:47
koga bi go posetile forumov pravi fizicari togas ce se desi edna fizicka pojava : sila na ramnoteza
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 20:26
a be,...hemija mu e majkata!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2008 во 21:22
ЕПИТАФ:
ОВДЕ ДРЕМА СРЕЌНИКОТ
ШТО ТОЛКУ МНОГУ ЈА САКАШЕ ФИЗИКАТА,
ПА ОД ПРЕГОЛЕМА ЉУБОВ КОН НЕА
ЖИВОТОТ ГО МИНА КАКО ФИЗИКАЛЕЦ.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
jasmina trpeska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasmina trpeska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 13:54
normalno deka znae za potencijalna sila
PRVO DOKAZI SE< PA FALI SE!!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2010 во 14:15
Originally posted by brza brza напиша:

a be,...hemija mu e majkata!




да да хемија љубов


ама после хемија, одма на второ место физика задоволство


Го обожавав предметов бидејќи наставничката( која беше од Дабиле, Струмичко) беше многу строга и за знаење и незнаење ставаше слаби оцени , у смисла ако знаеш а притоа брзо тоа да го одговориш или раскажеш пак ке добиеш слаба оцена 

Многу генерации ја знаат женава која мака си нема, свака част, по нејзино си тера жената и што е најбитно ги мразеше женските кои се шминкаа и се дотеруваа

она си сакаше примерни деца на час среќа

Се знае дали си дошол на школо или си дошол да се глупираш


Алал да и е, не е лошо после 7 години да идам до гимназијата да ја посетам жената , чисто од респект кон неа големо%20гушкање
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 22:52
Искрено кажано никогаш не сум ја сакала физиката, хемија и биологија обожавам, ама очигледно немам таков кликер кој ќе успее да ги разбере сите тие рамномерно праволиниско, па успорено, па забрзано... Се ежам од физика и воедно најниска оценка во индекс ми е физика и ја прифатив затоа што едноставно нема теоретски шанси повторно во мојот живот да ја учам. Во основно имав добра наставничка што не тераше да размислуваме и тоа е позитивна работа, што се научив да размислувам кога учам и тоа го применив во другите предмети, шантрав меѓу 4 и 4+ секогаш. Во средно не тераше да раскажуваме лекции како што она ги предаваше на час и душата ни ја извади.. И што е најтрагично толку време губев на тоа физиката, а сега ништо не памтам. На факултет, професорот свесен дека во прва година сме сите преокупирани со учење анатомија како најтежок предмет, не се ни трудеше нешто посебно во предавањата. Со среќа на сите што учите физика во моментов!
We must learn to be still in the midst of activity and to be vibrantly alive in repose.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.