IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Физика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Физика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 22:28
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

го сонувам професорот по физика навечер... па сега видете колку го сакам предметот.... голема%20насмевкагрицкање%20нокти
 
 
 
PRETPOSTAVUVAM NE.......
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 22:31
Со правилно избран метод од страна на наставникот, современ кабинет физиката може и е многу интересна наука. На се што ќе научиш можеш да му најдеш примена во секојдневниот живот. Сите знаења што ги стекнав од оваа наука ги стекнав преку самомотивирачка активност. Можеби, ако имав подобар наставник ќе стекнев поголеми знаења и ќе бев физичар. Ама не жалам многу, сегашната професија најцелосно ми го осмисли животот.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 22:33
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Со правилно избран метод од страна на наставникот, современ кабинет физиката може и е многу интересна наука. На се што ќе научиш можеш да му најдеш примена во секојдневниот живот. Сите знаења што ги стекнав од оваа наука ги стекнав преку самомотивирачка активност. Можеби, ако имав подобар наставник ќе стекнев поголеми знаења и ќе бев физичар. Ама не жалам многу, сегашната професија најцелосно ми го осмисли животот.
 
 
se soglasuvam so tebe....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 22:39
Со што се согласуваш:
Со правилно избраниот метод.
Дека не треба да жалам што не станав физичар
Со релацијата професија - смисла на животот?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 00:19
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Со што се согласуваш:
Со правилно избраниот метод.
Дека не треба да жалам што не станав физичар
Со релацијата професија - смисла на животот?
 
so pravilno izbran metod..ocigledno e
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 07:37
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Со што се согласуваш: Со правилно избраниот метод. Дека не треба да жалам што не станав физичар Со релацијата професија - смисла на животот?

 

so pravilno izbran metod..ocigledno e


и јас мислам дека е...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 11:04


treba covek da si bide ona sto e ...
nisto pomalku !!!

i mnogu e vazno da si ja realizira svojata predispozicija ...

ima ludje koi rabotaat sosema nesto sto ne im e vo nivnata priroda ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 18:17
Навистина имам супер професор по физика, и во средно физика ми е полесно отколку во основно. Како предмет физика и не ми е баш омилен, да е до мене би читала само информативно делови од физика. Сепак си се борам за оценка, но не дозволувам да ме залаже, знам дека други работи ми одат подобро (и повеќе ме интересираат).
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 18:24
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Навистина имам супер професор по физика, и во средно физика ми е полесно отколку во основно. Како предмет физика и не ми е баш омилен, да е до мене би читала само информативно делови од физика. Сепак си се борам за оценка, но не дозволувам да ме залаже, знам дека други работи ми одат подобро (и повеќе ме интересираат).


Постои ли некој предмет што не ти оди и професор што не е супер? Каде учиш, на некоја неоткриена планета?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 18:51
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Навистина имам супер професор по физика, и во средно физика ми е полесно отколку во основно. Како предмет физика и не ми е баш омилен, да е до мене би читала само информативно делови од физика. Сепак си се борам за оценка, но не дозволувам да ме залаже, знам дека други работи ми одат подобро (и повеќе ме интересираат).


Постои ли некој предмет што не ти оди и професор што не е супер? Каде учиш, на некоја неоткриена планета?


Си учам на нашата планета...

Физика не ми оди најдобро, ми треба многу учење за 5, исто и историја, хемија...
А супер е само професорот по физика, професорката по македонски не е супер само мене ми е интересна како личност, а за останатите има многу што да се зборува тоа е веќе друга тема.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
jasmina trpeska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasmina trpeska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2008 во 16:01
bi ti rekol jasminke nemoj da se falis mnogu zaso nemas vrska od fizika zatoa ne se fali kako se da znaes
PRVO DOKAZI SE< PA FALI SE!!!
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2008 во 00:59
Се согласувам со тоа дека професорот треба да биде добар за да те заинтересира и тебе. Случајот со мене беше таков што открив дека ми лежи физиката дури во средно. Професорот толку добро објаснуваше ,што се ми остана во глава. Сега ја сакам физиката и неможам без неа. Од време на време си ги читам старите книги по физика
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 12:36

ФИЗИКАТА Е НАЈУБАВАТА НАУКА!
(инаку јас не сум физичар, да не мислите дека заради тоа зборувам така)

Најубава ми е затоа што е наука за природата (грч. phýsis - природа; theōria physikē научно истражување на природата, на суштината на нештата)! Преку неа ја осознаваме објективната стварност во која ние постоиме.
А тоа е најважното нешто - инаку нема да знаеме "каде" живееме!


Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 22:49
Ne vikam deka ne e interesna nauka,i sl.ama teska mi bila otsekogas za ucenje..ednostavno ne ja sakam..moze e i do profesorot so vikate,kolku toj ve stimulira,ama najbitno e dali go sakas predmetot ili ne..bar spored mene so znam..moze gresam
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.