IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Физика
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Физика

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
jasmina trpeska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasmina trpeska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Физика
    Испратена: 10.Јануари.2008 во 22:06
dali fizikata e teska nauka?
hm....
koga se saka nesto i koga se ima ljubov kon toa sto se raboti, nisto ne e tesko!
PRVO DOKAZI SE< PA FALI SE!!!
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 22:46
Nikogas ne mi bila teska niti fizika
niti matematika .Se se uci ako se saka
da se razbere ama priznavam ne sum ja sakala
tolku kako na primer istorija i hemija
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 11:39
nikogas ne sum ja sakala fizikata i dodeka porano se ucea samo lekcii od ucebnikot, denes ima edna ogromna zbirka zadaci po fizika za sedmo i osmo oddd, sto mislam deka e skroz nepotrebno.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 11:48
Imav sreka mojata predizpozicija za odredena profesija da ja uvidat nastavnicite ushte vo osnovno i da me nasocat kon praviot pat...Kako...Taka shto nastavnicite po hemija, a posebno po fizika uvidoa deka ucam napamet za da dobijam petka, pa mi objasnija deka toa se dve nauki koi ne moze covek da gi uci napamet, tuku so praktika. Sega, koga sum svedok koga mnogu nastavnici po fizika i hemija na odlicni ucenici koi se izjasnile deka sakaat da se zapishat vo ekonomsko, upravno, i da ne nabrojuvam im pishuvaat 1 ili 2 zatoa shto ne znaat da presmetaat brzina na velosiped koj odi sproti...bocno na veter, pa veterot go usporuva ili zabrzuva so tolku km/na cas...auuuu brate robote...mi se ezi kosata. Shto ke beshe od mene ako nemav normalni nastavnici?
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 12:39


за се има луѓе родено ...

некој за наука ...
некој за уметност ...

така да ...
во животот немора да примениме инфизитимален рачун ...
за да живееме добро ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
jasmina trpeska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasmina trpeska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 14:53
e da tuka golema i zasluga imaat tvoite nastavnici koi te upatile kon vistinskiot pat, treba da im bides blagodaren na istite, i tokmu blagodarenie na niv ti denes si toa sto si, i imas sosema poinakvo razmisluvanje za ovie nauki.
PRVO DOKAZI SE< PA FALI SE!!!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 20:10
Сакав само некои делови од физика...посебно добро ми одеше термодинамика и атомска физика...
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 17:19
fizikata malce e poteska no ako ja svatis mislam deka ke se nema nikakov problem a normalno i ucene po malce ke treba
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 18:13
интересна е физиката ама професорите знаат да ја упропастат...
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 18:40
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

интересна е физиката ама професорите знаат да ја упропастат...
zavisi toa do profesorite
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 19:20
NE.........
ali mozda zboram vaka poradi mojot profesor koj imase golema darba da objasnuva i nemase nekoj so 1,a 2 imase edna-dve.......
 
Znaci lesno e ako nekoj ti objasni
Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 21:11
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

NE.........
ali mozda zboram vaka poradi mojot profesor koj imase golema darba da objasnuva i nemase nekoj so 1,a 2 imase edna-dve.......

 

Znaci lesno e ako nekoj ti objasni
I da ti objasnat ako ne ja svatis teorijata nema da ti e lesno
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 21:14
Originally posted by girl15 girl15 напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

NE.........
ali mozda zboram vaka poradi mojot profesor koj imase golema darba da objasnuva i nemase nekoj so 1,a 2 imase edna-dve.......

 

Znaci lesno e ako nekoj ti objasni
I da ti objasnat ako ne ja svatis teorijata nema da ti e lesno
 
 
SAMO DA ZNAES DEKA TEORIJA I PRAKSA IDAT ZAEDNO
A TEORIJA E MN.POLESNO
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 22:26
го сонувам професорот по физика навечер... па сега видете колку го сакам предметот.... голема%20насмевкагрицкање%20нокти

Изменето од Biserna_Devojka - 12.Јануари.2008 во 22:26
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.