IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ДНЕВНО - политички случувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДНЕВНО - политички случувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 36>
Автор
Порака
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 19:13
Па много си злопаметен
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 19:16
и добропаматен съм ама за сега нема какво да покажаголемо%20гушкање
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 19:37
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

и добропаматен съм ама за сега нема какво да покажаголемо%20гушкање

Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:


Ама представяш ли си за една година на 180 градуса се обърна мнението за въвеждане на визиголема%20насмевкамале като си представя след още една година какво може да се случи тукаПримерно:Буги банира Владко щото в подписа на Владко "Jas сyм българин от Македония" е написно "Jас" вместо "Аз"ех мечтииии

Представих си го.
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 19:38
Да не се косят Албанците. Такъв си е редът.
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 19:39
имах аз една мечтааа

ама изчезнатага
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 00:28

 Abe, ne deka treba hitno da se menuva vizniot rezim so Albanija, ama bas mi e milo za ovoj poteg.
   Sto mislese Albanija koga gi selektirase Makedonskite gragjani na granica, koi treba a koi ne treba da plakjaat i vadat viza? ( Albancite od Makedonija bea privilegirani da ne im treba viza iako imaa ist Makedonski pasos kako i Makedonscite,a Makedoncite vadea vizi-dvojni arsini)....
  E pa sega neka odat vo Tirana pred ambasada za da cekaat viza...

 bas mi e milo....љубовљубов
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 03:57
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

преди година ....
Ама, батка, ние не тврдиме дека албанците биле македонци..
А вие ТВРДИТЕ дека македонците биле бугари...
Значи овака...
Македонците СЕ бугари, само додека нивниот третман не ја загрози перспективата на матичната земја (Во овој случај - Бугарија), за ЕУ и НАТО!
Инаку, пак си остануваат бугари, за внатрешно-политички пресметки, докажувања некакви изветреани `патриотизми` како и собирање ефтини политички поени во лицето на по-неписмениот дел од домашниот електорат...
Затоа пишував, пред една година, бидејки тогаш СЕ РАЗОТКРИ дека воопшто не не сметате за бугари, иако така тврдите се од 1918.
Кога дојде тестот - си ја покажавте природата (крзната ги менувавте често и понапред).
Затоа пишував а не како реакција на самите визи...
Визите доаѓаат и си одат..
Ама, говнаријата е направена и ќе си се раскажува преку кој знае колку генерации...
Сега ме разбра ли?
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 07:38
Калпазане, разбирам те бе човек

Имаш право на такава реакция но не си прав в детайлите

преброих ги - 7 пати не си прав


Аз никога не съм подкрепял визите - нито съм чул някой в БГ да го подкрепя.

Това е политиката - БГ срещу 26

Ти разбра ли ме сега?

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 07:53
marsh
тага

sicki tvoi postove sa sranje tuk
i mnogo hubavo znaes ce e tak
me razocara

od turkomongol 100% na kraj izliza pak mongoloturk100%



Изменето од anakin - 10.Јануари.2008 во 07:56
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 08:32
Нещо, мастер, не си в настроение?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 10:07
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Нещо, мастер, не си в настроение?



a v kakvo to nastojenje da sam????

kogato 100% turkomongoli s drugar mi mg na celo mi ga rasipvat
i mislat ci sa humorni i ci basta im e kitajskijat bog na humora
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 10:09
кое не ти се хареса Анакин???

айде обясни ми кое не ти хареса в моя пост?

с кое те засегнах?

ааа???


ако ми го покажеш - ще го избърша и ще ти се извиня ей тука пред всички!

ХАУ


Изменето од m__g__ - 10.Јануари.2008 во 10:12
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 04:32
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

Калпазане, разбирам те бе човек
Имаш право на такава реакция но не си прав в детайлите
преброих ги - 7 пати не си прав
Чак 7 пати? Ај кажи каде не сум прав? Баш ме интересира.

Аз никога не съм подкрепял визите - нито съм чул някой в БГ да го подкрепя.
 
Грешка си. Отиди на форумот на ВМРО-БНД. Не само за визите ами и опшптата атмосфера каква е!

Това е политиката - БГ срещу 26.
Ти разбра ли ме сега?
Разбрав. Ако навистина така мислиш, значи, и тебе ти гои испрале мозокот. Доказ...
 
Ако сме ние бугари, тогаш секако се бугари и македонците во Егејска Македонија. Пошто нив не можевте да им воведете визи, (членови на ЕУ пред Бугарија), што измисли царчето? Во замена за грчка поддршка за влез во ЕУ и НАТО, потпиша дека во грција нема бугари, и дека Бугарија ЗА СЕКОГАШ се откажува од грчките окупациони сектори Македонија и Тракија. (Гркот може, со своја дискреција да ви даде на користење пристаништето во Кавала)..
 
 
Значи - заклучок. Не сме бугари ни ние ни егејците, и се користи тој аргумент само како монета за подкусурување во дилови со трети змји.
Ај да го прашам Симеончето, дали толку лесно би се откажал од Велико Трново, Преслав и Шипка?
Мислам дека сум довлно јасен.
Поздрав
 


Изменето од Калпазан - 11.Јануари.2008 во 04:32
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
ntg2003 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 483
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2003 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 08:00
"Значи - заклучок. Не сме бугари ни ние ни егејците, и се користи тој аргумент само како монета за подкусурување во дилови со трети змји.
Ај да го прашам Симеончето, дали толку лесно би се откажал од Велико Трново, Преслав и Шипка?
Мислам дека сум довлно јасен.
Поздрав"


Поздрав Калпазан, колкото и да ми е мачно да го призная си прав. Сто пати прав. И не е от днес

Изменето од ntg2003 - 11.Јануари.2008 во 10:41
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,438 секунди.