IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ДНЕВНО - политички случувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДНЕВНО - политички случувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 36>
Автор
Порака
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 14:17
Jas sum totalno siguren deka toa e partiska presmetka zosto bratot na toj sto go drzi proces e pratenik vo SDSM i sigurno tuka se vmesani politicki ili licni interesi. Shto mislite vie
 
Eve eden video izveshtaj za demiliranjeto na Proces
 
 
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 14:37
mislam deka e obid da se podmetne afera za da srushi vladata. na mnogu kriminalci im gori pod noze i ne biraat metodi za da ja otstranat zakanata.
od avion se gleda deka e scenario od kalibar na Branko crvenkovski.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 16:48
Originally posted by sensei sensei напиша:

mislam deka e obid da se podmetne afera za da srushi vladata. na mnogu kriminalci im gori pod noze i ne biraat metodi za da ja otstranat zakanata.
od avion se gleda deka e scenario od kalibar na Branko crvenkovski.
 
Јас пак мислам дека е ова обид на власта да го сврти вниманието со шверцот на оружје кој е голема афера за оваа влада.
 
П.С. што го направи ти Бранко Црвенковски како да е "tuti di tuti capo" а не знам дали знаеш дека синот на Прецедателот Црвенковцаски бил во дискотеката за време на инцидентот. Така да не ми се верува дека е тоа од него нарачано
Кон врв
aleksandar oh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 0
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksandar oh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 16:59
Јас мислам дека немат врска со политика,туку докажвење кој е појак фраер вратарите или другите.
А и ако биле полицајци не мора да значи дека било извршено со наредба!!!


capo di tuti capi
гледајте ЕДНООКИ :многу пластично прикажаноLOL
So ljubov
Кон врв
Mumu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mumu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 17:08
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

mislam deka e obid da se podmetne afera za da srushi vladata. na mnogu kriminalci im gori pod noze i ne biraat metodi za da ja otstranat zakanata.
od avion se gleda deka e scenario od kalibar na Branko crvenkovski.
 
Јас пак мислам дека е ова обид на власта да го сврти вниманието со шверцот на оружје кој е голема афера за оваа влада.
 
П.С. што го направи ти Бранко Црвенковски како да е "tuti di tuti capo" а не знам дали знаеш дека синот на Прецедателот Црвенковцаски бил во дискотеката за време на инцидентот. Така да не ми се верува дека е тоа од него нарачано
 
 
ama dali posle 100dena vlada e vo mogucnost da sverca oruzje???da ne e toa podkopana afera.....mislam na komunjarite im smrdi sea, taka da bi bilo logicno....
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 00:36
кога во вир полн со тиња сакате да ја исчистите водата, ќе испаднат многу жаби!
тоа што долго го загадувало вирот мора да се исчисти!
а дека има политика, има, но која разузнувачка линија ќе победи, тоа е побитно!
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 00:49
Се шират разни верзии, тоа е нормално сега чаршијата шпекулира па некои викаат дека ова е обид за рекет. Не сакал да плати за обезбедување и овие му покажале дека не може да обезбедува диско ако не им плати на нив.
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 01:06
hm pa aj i jas nesto da kazam deka me ostanaa bez zdiv pred tv show nema sto organizirano prof
a i mu trebase edno drmenje na toa mesto ili ne <narko bosovsko mesto kade sigurno se dava po 1kg cristal
plus nekoi od specijalcite inace sto vlegle potocno 6 se fateni iskocile od posao za da obavat akcija
30 dusi inace bile
special forces od nadvor od skopje poveceto
diverzija jaka postavena inace nedolzni luge da go jadat e mnogu loso
nesoodvetno ili brutalno agresorski postaveno
Кон врв
Arm'nj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arm'nj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 08:30
Abee....nemat zakon...da gi ispukaa obezbeduvanjeto ko glufci site pa da vidish dali onaka bi idale....Ej na Divi Zapad go nemalo ova   ...barem ko ke idale ne nosele maski....Kukavici...Jaki se da prebijat deca od 16 godini..DeadDeadDeadNe znam dali e politika ama znam deka se policija zs site isti po rast,stilot na mavanje,organiziranosta,lisicite...Pa zakluchok da izvademe sami koj e vmeshan...DeadDeadDead
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 12:14
Се додека има будали, паметните убаво ќе живеат.
Проблемот ќе настане кога веќе нема да има будали!
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 12:31
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

mislam deka e obid da se podmetne afera za da srushi vladata. na mnogu kriminalci im gori pod noze i ne biraat metodi za da ja otstranat zakanata.
od avion se gleda deka e scenario od kalibar na Branko crvenkovski.
 
Јас пак мислам дека е ова обид на власта да го сврти вниманието со шверцот на оружје кој е голема афера за оваа влада.
 
П.С. што го направи ти Бранко Црвенковски како да е "tuti di tuti capo" а не знам дали знаеш дека синот на Прецедателот Црвенковцаски бил во дискотеката за време на инцидентот. Така да не ми се верува дека е тоа од него нарачано

Jas kolku sto znam, na sinot na BC ni vlakno ne mu falelo, a ni na Setko bosanecot. Go naebaa nekoi nebitni likovi.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 12:32
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

Се шират разни верзии, тоа е нормално сега чаршијата шпекулира па некои викаат дека ова е обид за рекет. Не сакал да плати за обезбедување и овие му покажале дека не може да обезбедува диско ако не им плати на нив.


Kakov reket be? Setko(SDSM) komu da plati reket? Na sebe? LOLLOLLOLLOLLOLLOL
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 12:32
Политичка пресметка Angry
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 13:05
Za 15 godini uspejaa da gi formiraat ili iskontroliraat site mafijashki, razuznavacki, policiski, birokratski, mediumski... krugovi. I seuste raspolagaat so niv. Gledame napadi vrz vladata od site strani.

Janko Bacev (razuznavacot koj progovori) rece deka ke se obidat i so bezbednosni krizi da ja srushat vladata, i ocigledno beshe vo pravo.

Sto se odnesuva do svercot so oruzje, se gleda od kade duva veterot. Elenovski (eksSDSM) saka da ja zataska aferata, za razlika od MVR koi ja otkrija. A celata komandna srtuktura vo vojskata e SDSM, na celo so vrhovniot komandant.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.