IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Конкуренција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Конкуренција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
Автор
Порака
natural Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natural Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2007 во 01:08
Originally posted by nemo84 nemo84 напиша:

На пример ако меркам некоја а у исто време некој друг ја мерка.
Е па во тој момент преминуваме на една работа што девојките не ја разбираат, кој е тука алфа мажјак.
 Се разбира на крај или ја завршувам со девојката или двајцата со к*рот во раце остануваме.
Ало конк*ренцијата може да си отиде дома и Ouch
DA PA MOZE I KAJ NAS ZENSKITE E TAKA,E SEA NEMA TUKA KOJ E ALFA,KOJ NEALFA,AMA TE PODRZUVAM,TAKA E
PEOPLE CHANGE,THINGS GO WRONG,JUST REMEMBER LIFE GOES ON!
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 12:53
E konk*rencija sekogas postoi, no bitno e dali ke bidete in ili out голема%20насмевка t.e dali ke bidete izbrani ili ne. Vo ljubovta nema pravila, a ako se vrtime po sekoj/a koja e zainteresiran/a, togas tesko deka ke ostaneme vo edna vrska среќа.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2008 во 17:32
не ме пали... одбива ме.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2009 во 04:41
Dobro e da znaes deka imas konk*rencija a partnerot ne te izneveril. Loso e da doznaes deka celo vreme si imal i partnerot te izneveruval.
Ako imam konk*rencija i znam za toa, nema da se povlecam, no nema ni da se promenam. Toj neka odluci koja misli deka e podobra za nego...pa boze moj, neka bide sto bide nit prv nit posleden.
A ako sum imala konk*rencija celo vreme dodeka sum bila so nekogo i toj zapravo ne bil samo so mene, ednostavno neli, ke mu kazam deka ako toa go pravelo srekjen -neka mu bide. No stom toa go recam sledi takov GOLEM KRAJ kolku sto ni samiot nema da e svesen vo idnina kakva posledica ke mu ostavi na psihata.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 00:09
..............
Е па во тој момент преминуваме на една работа што девојките не ја разбираат, кој е тука алфа мажјакот......
 
 
 
Аман веке со тоа Алфа мажјаквртење%20со%20очи......мора де е некој израз во мода чим се користи толку честоне%20зборувам
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 12:38
Ако дојде друга кокошка на сцена и почне да и се восхитува бујрум, широко ти поле; Не сум се трудела околу дечковците да ги задржам никогаш, ако му се свиѓа некоја друга тоа значи дека нема место за мене-си одам без збор.
Е сега е друга приказната бракот ми е многу поважен отколку некоја минлива врска и не ни сакам да помислам на конк*ренција, но доколку се појави- превземам сите неопходни чекори за нејзино елиминирање.
Во мојот живот јас не се натпреварувам со никого и за ништо.
Она што јас сум го освоила во било кој облик останува вечно со мој печат, освен ако не се откажам доброволно без посебна причина.

Изменето од GlenKlouz - 08.Јуни.2009 во 12:40
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 15:04
Ако дојде друга кокошка на сцена и почне да и се восхитува бујрум, широко ти поле; Не сум се трудела околу дечковците да ги задржам никогаш, ако му се свиѓа некоја друга тоа значи дека нема место за мене-си одам без збор. среќаголемо%20гушкање
не ме пали... одбива ме.

моjот став...е всуштност ист.


Изменето од pagane - 08.Јуни.2009 во 15:04
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 16:25
не конк*рирам на љубовни конк*рси.

тие се предизвик за собирачите на трофеи.

Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2009 во 16:40
Ni jas ne se trudam ni najmalku da zadrzam nekogo koj ne saka da ostane...vo edna prilika duri sum se povlekla dobrovolno za da imaat sansa da se ispitaat megjusebe, dali ima nesto tuka ili ne.... boze moj, ako ona mu e podobra, neka mu e..

No..ne znam dali e toa sekogas pravilno...mozebi ponekogas treba da se izboris i da se potrudis za nesto/nekoj koj go sakas, ti znaci.


Изменето од Kali - 08.Јуни.2009 во 16:40
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:03
Колку и да изгледа препотентно , не се плашам од конк*ренција. Врска изградена на здрави темели.Никогаш не сум тагувала по некој кој сака прекин. Секогаш знаев дека утре иде нов ден. Вртење назад- не. Сакам свој свет, оставам слобода до одредена граница, ама црвената линија е јасно одбележана, таа не се преминува. 
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:54
mi se cini sto i misli nejze deka mi misli i mene i zatoa go mrzam лутина, a nejze i godi i go svaka kako kompliment...mor ce go otepam  лутина, a kletvi baska i kako go zamisluvam mrtov kako krvari na ulica, koli pominuvaat preku nego i kucinja go mocaat i se tepaat megu sebe koj da mu zeme glava, raka ili noga 
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:54
ovoj zbunet mi konk*rira
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:59
e da, mnogu ubavo mi mislis...da krvaram na ulica i kucinja da me mocaat смеење
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 00:05
не можам дечко од него да фатам...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.