IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Online Книги?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Online Книги?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 10>
Автор
Порака
kraljj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kraljj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 16:33
Книга!
15 Мај, 2009 - 02:36

Бладањата често мирисаат на лудило, но дали љубовта е лудило? Кој блада, а кој забранува?..

Книгата е составена од три дела и секој од нив содржи раскази кои се тесно поврзани меѓу себе. Најмногу е застапен жанрот научна фантастика!

    

Еве линк за преземање:
http://cc.org.mk/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=260&&Itemid=32
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2009 во 11:23
ako nekoj saka da ja procita TAJNA na Rhonda Byrne, eve link


http://www.4shared.com/account/file/81481554/4be40e71/BYRNE_Rhonda_-_Tajna.html
Кон врв
anesa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2009 во 19:50
http://cicilendbiblioteka.googlepages.com/
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 17:46
Odamna mi stana jasno deka tesko se naogja strucna, il bilo kakva literatura vo nasite knizarnici i biblioteki, pa resiv deka mozam da dojdam do knigi od torrent...

Ima nekoj iskustvo vo simnuvanje knigi od torrent, i moze li da preporaca nekoj dobar prebaruvac, ili kako i da se narekuva toaцрвенеење?
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 17:50
Potochno za koja tema barash materijal?
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 18:00
Сите во моментот бараме онлаjн верзиjата на Македонска енциклопедиja.Али ja нема никаде...тага
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 18:05
Originally posted by емил емил напиша:

Сите во моментот бараме онлаjн верзиjата на Македонска енциклопедиja.Али ja нема никаде...тага



Povlechena e na doobrabotka (fin del).


Изменето од bounty_hunter - 05.Октомври.2009 во 18:05
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 18:10
Кали ево ти саjт за книги онлаjн: http://ebookbg.wikidot.com/          
 
 
Само треба да намериш вариант да си ги преведеш од бугарски на англиjски за да ти биде полесно четенето.
 
Се надевам да сум ти бил полезен.
Кон врв
Valeta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 24220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valeta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 18:36


http://www.baneprevoz.com/bane/bok/index.php

Пробај тука , на српски се книгите.
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 18:42
па... пробај на серверите ( the pirate bay, mininova... ) за торент дали има некоја книга... а имаше и една страна... не сум сигурна како се викаше... имаше голем избор на книги... да прашам ќе ти кажам
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2009 во 15:07
Ma ne mi treba enciklopedijata, sakam da se inspiriram inteligentno ne da se razocaruvam:)))

Vsusnost, si baram strucna literatura od mojata profesija, moze da bide na sprski, angliski i francuski: ne razbiram bas bugarski.
Probav na mininova, ama nemaat mnogu knigi.
Biserna, ako najdes nekoja takva strana so pogolema bibliografija, epten kje mi pomogneголемо%20гушкање
Кон врв
natasha-nate Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natasha-nate Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2009 во 13:31
da ne nekoj slucajno znae od kaj mozam da ja simnam knigata ,,pustina'' od gorgi abadziev?
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 14:45
http://www.torrentbit.nl/ овој е со прилично голема датотека и за книги
http://medicalebooks-aslam.blogspot.com/search/label/
е оти и немаш пишано која стручност ја бараш еве за пример книги од областа на медицина и претежно се на англиски
а малце повеќе googleње и нема што нема да најдеш...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 11:50
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.