IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Online Книги?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Online Книги?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 10>
Автор
Порака Обратен редослед
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 18:00
Сите во моментот бараме онлаjн верзиjата на Македонска енциклопедиja.Али ja нема никаде...тага
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 17:50
Potochno za koja tema barash materijal?
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2009 во 17:46
Odamna mi stana jasno deka tesko se naogja strucna, il bilo kakva literatura vo nasite knizarnici i biblioteki, pa resiv deka mozam da dojdam do knigi od torrent...

Ima nekoj iskustvo vo simnuvanje knigi od torrent, i moze li da preporaca nekoj dobar prebaruvac, ili kako i da se narekuva toaцрвенеење?
Кон врв
anesa Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anesa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2009 во 19:50
http://cicilendbiblioteka.googlepages.com/
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2009 во 11:23
ako nekoj saka da ja procita TAJNA na Rhonda Byrne, eve link


http://www.4shared.com/account/file/81481554/4be40e71/BYRNE_Rhonda_-_Tajna.html
Кон врв
kraljj Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kraljj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 16:33
Книга!
15 Мај, 2009 - 02:36

Бладањата често мирисаат на лудило, но дали љубовта е лудило? Кој блада, а кој забранува?..

Книгата е составена од три дела и секој од нив содржи раскази кои се тесно поврзани меѓу себе. Најмногу е застапен жанрот научна фантастика!

    

Еве линк за преземање:
http://cc.org.mk/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=260&&Itemid=32
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 13:11
Originally posted by la fille la fille напиша:

http://www.baneprevoz.com/bane/bok/index.php


za onie koisto sakaat da citaat onlineголема%20насмевка

La Fille THANK YOUголемо%20гушкање
imas edno goooooooolemo kafe i edna goooooolema големо%20гушкањеod mene
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 13:00

http://cc.org.mk/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=233&&Itemid=32


                     Ова е танцот на болката и надежта


                         Од другар ми





Изменето од zbunet - 09.Јануари.2009 во 13:01
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2008 во 22:46

http://cc.org.mk/index.php?option=com_docman&task=doc_details&gid=232&&Itemid=32


                                    Мостови

                             Од Светислав Ракиќ



Кон врв
Beti Ohridska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2008
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Beti Ohridska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2008 во 02:06
Maria Magdalena zosto ne ti uspea danlodiranjeto, ako e prekrsen linkot kazi ke ja aplodiram povtorno knigata na
http://www.4shared.com/account/dir/9483475/8f303fd/sharing.html?rnd=49
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 14:52
Originally posted by mia_sk mia_sk напиша:

Koj bi mozel da mi pomogne da ja najdam knigava:
Luisa Hay-Kako da go izlecete sopstveniot zivot.

Fala odnapred,


Оваа книга лесно се наога, сите книги на Лујза Хеј ги има во книжарниците на Топер, во Матица...секаде.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 14:50
Originally posted by Beti Ohridska Beti Ohridska напиша:

Skapoceniot kamen od Medina na
http://www.4shared.com/account/home.jsp


Не ми успеа даунлодирањето........
Ќе мора ад почекам уште некој ден изгледа кога ќе биде издадена и кај настага

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 14:33
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

http://cc.org.mk/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=21&&Itemid=32

Pdf format

 „СЕ ВИКАМ МИКИ“  е книга раскази, концептирана од два типа на нарации со истоимен лик. Во првите раскази, кои имаат имагинарен карактер, ликот е реален (дете со посебни потреби) додека во вториот тип раскази чија содржина е реална ликот е инагинарен и е всушност она што реалниот Мики би требало да е, доколку судбината не си поиграла со него. Иако книгата стилски е поблиска до сензибилитетот и интелектуалното ниво на децата, сепак, првенствено е наменета за нивните родители кои треба да променат нешто во својата свест во поглед на спознавањето на светот на детето со посебни потреби и таа промена да ја пренесат и во свеста на нивните деца, кон кои природата, за среќа, била благонаклонета.

Книгата своето прво публикување го доживеа во2003 година, а минатата година го доживеа и своето второ издание. Од економски аспек, таа е некомерцијално издание, што значи дека е дистрибуирана од страна на авторот од чисти хумани побуди и бесплатно. Во печатена форма ја има во домашните библиотеки и кај некои блогери со кои имав лично познанство.



книгата ја доби син ми на поклон од авторот
се договоривме заедно да ја читаме
јас испаднав кукавицатага
не умеев да ја објаснам...



се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
butterflyM55 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
***PEPE***

Регистриран: 17.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3399
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butterflyM55 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2008 во 13:55
I jas ja imav cesta da ja procitam....Samo prodolzi taka mil moj prijatele...Ke se razbudi zaspanata svest kaj lugeto...Ke ima podobro utre za tie decinja...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.