IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Убавиот збор и насмевката
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убавиот збор и насмевката

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
Автор
Порака
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Убавиот збор и насмевката
    Испратена: 07.Јануари.2008 во 02:49
I ZELEZNI VRATI OTVARAAT MI SE SLUCILO TOA ZNAM

Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 16:43
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 08:13
Искрената и умилна насмевка ги топи мразевите во најстуденото срце.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 12:10
UBAVIOT ZBOR I NASMEVKATA- ni go razubavuvaat zivototсреќатрепкање
Life is beautiful
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 12:27
Toa mu doagja kako noz so dve ostrici.
Prodavackite se smeat za da prodadat nesto bilo sto pa moze toa da e i so izminat rok ili nekoja skinata kosula.
Na televizija politicarite se smeskat i ubavo zboruvaat kolku da ne ubedatvo nesto.
Srekni se tie sto pravat razlika pomegju iskrenata nasmevka i iskreniot topol zbor.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 13:12
Originally posted by becenevem becenevem напиша:

Toa mu doagja kako noz so dve ostrici.
Prodavackite se smeat za da prodadat nesto bilo sto pa moze toa da e i so izminat rok ili nekoja skinata kosula.
Na televizija politicarite se smeskat i ubavo zboruvaat kolku da ne ubedatvo nesto.
Srekni se tie sto pravat razlika pomegju iskrenata nasmevka i iskreniot topol zbor.


ако не се насмевнува и ако не им тече мед од устата продавачката нема да продаде ништо, политичарот нема да освои гласови...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 16:07
Originally posted by moon88 moon88 напиша:

I ZELEZNI VRATI OTVARAAT MI SE SLUCILO TOA ZNAM


Мислам дека суштината на оваа поговорка е во изборот на зборовите, не мора да се работи за фин разговор, ако си умешен, на пример добро формулирана закана може многу врати да ти отвори , се шегувам, поентата е на убав начин да кажеш нешто не толку убаво (барем според мене) а насмевката оди во прилог на шармот кој е неизоставен при отворањето на многу врати.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 16:14
...."she smiled at me like Jesus to a child....среќа
најубаво е постов да го искажам со песна

http://youtube.com/watch?v=ztKowVyK-Xk
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 16:29
Originally posted by connected connected напиша:

...."she smiled at me like Jesus to a child....среќанајубаво е постов да го искажам со песнаhttp://youtube.com/watch?v=ztKowVyK-Xk



навистина не постои поубав начин
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 16:40
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

...."she smiled at me like Jesus to a child....среќанајубаво е постов да го искажам со песнаhttp://youtube.com/watch?v=ztKowVyK-Xk



навистина не постои поубав начин


фала срцко големо%20гушкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 16:41
Точно. Секој убав збор е карта за секаде. Секоја насмевка го прави барем за малку поубав светот. Пример јас ја користам насмевката во 3 саат кога треба да поминам улица кај мене (кога се враќам од работа) затоа што онака ке се изначекам. Смешно но вистинито еднаш и автобус ми застана за да поминам.....голема%20насмевка смејте се луѓеее...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 16:46
Originally posted by connected connected напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by connected connected напиша:

...."she smiled at me like Jesus to a child....среќанајубаво е постов да го искажам со песнаhttp://youtube.com/watch?v=ztKowVyK-Xk



навистина не постои поубав начин
фала срцко големо%20гушкање


што ми направи... едвај се одделив од снимките на Тоше
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 18:42
ej se zgaziv od smeenje emnogu keif mi napravi kako mozese takov vol da bides stomatologija-drzavna
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 18:43
Originally posted by moon88 moon88 напиша:

ej se zgaziv od smeenje emnogu keif mi napravi kako mozese takov vol da bides stomatologija-drzavna

AMA IRONIJATA E VO TOA STO TI SI ,A NE ....BIDI KUL,BE FREE,BE WILD AND BE ALLWAYS YOURS
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 18:46
претпочитам парите да ги оставам кај некоја продавачка која што ќе ми се насмевне и ќе пречека со љубезен збор, отколку кај некоја намќореста што ја мрзи уста да отвори и ниту повелете не ти вика.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.