IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 103>
Автор
Порака
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:34
pa i jas ke se priklucam na tie sto ti rekle deka preteruvas...so takov stav od podrzuvac ke me pretvoris vo protivnik....nemam adekvaten zbor...mislam deka si premnogu napaden so toa...
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:34
Ne mozev a da ne go iskomentiram ova. Ne sakam nikoj da navredam, samo repliciram na temava.

Aj malku preosvezuvanje na temava. Pocna da mirisa ovdeголема%20насмевка

Originally posted by doriangray doriangray напиша:


Ајде малце освежување на темава голема%20насмевка.

10 предности да се биде геј

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

1. Заради сексот - геј сексот е како водата од чешма: достапен, бесплатен и неопходен и по неколку пати на ден. :) Ако си геј, малку веројатно дека ќе имаш суви периоди освен ако намерно не постиш. Од геј клубови, преку интернет секс сајтови, до крузинг местенца - понуда 24 часа на ден. Пери-носи, не прашуј. И не само квантитет, туку и екстра квалитет поради уживањето во новооткриените пространства.

Ne mozes da si sednes na gaz posle sex.

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

2. Заради жените - звучи апсурдно на прв поглед, но како геј маж ти си природен магнет за девојки, кои ќе те опсипаат со нивното внимание, приврзаност, дружељубивост, ќе ти ги доверат сите тајни и ќе бидат секогаш искрени, без задни намери или глупави женски заврзламции - нешто за што секој хетеро маж може само да сонува. Како бонус, имаш и секогаш партнерка за журкање, која бесрамно ќе денса со тебе без да се секира многу за својата „поштеност„.

Za toa boldiranoto : ako si namkor bato, badijala ti e, bidi sto sakas i nikoj nema da te saka.

A za toa deka ke imas partnerka za zurkanje i koja besramno ke igra so tebe bez da se sekira za svojata postenost - ako se lazime. Nikoja zenska mislam ne saka da bide videna so gay. I mislam vie treba da si izlagate so vasite partneri i nas da ne ostavite na raatголема%20насмевка

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

3. Заради статистиката - Науката педантно измерила дека еден просечен хомосексуалец во просек е понаобразуван, заработува повеќе и има поголем к*р од просечниот хетеросексуалец. Тепаме по сите најважни параметри. :)

Ova ne znam vo koja nauka go imas procitano, ama izgleda nekoja varka e. Tepani ste samo vo gazot.

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

4. Заради излгедот - Мажите се површни суштества кои партнерката ја гледаат како пар нозе прикачени за пар цицки со желеава задница отпозади. Е сега, кога се работи за двајца мажи кои се гледаат на сличен начин еден со друг, тогаш резултатот е што и двајцата ќе вложат напори во извесни хигиенско-физички практики кои пак не се премногу популарни кај првата група, од типот на: шишање влакна во уши, сечење нокти на ножни прсти, менување чорапи еднаш дневно, непуштање пивски стомак, билдање во теретана, шприцање со парфеми и антипреспиранти, користење препарати против стареење и опаѓање на косата, па се до вградување силиконски импланти во задникот (да, да! И јас се чудев пред некој ден). Резултатот е сочувано и негувано тело на 30, 40, дури и на 50 години, а уз тоа и продолжена младост според животниот стил.

ahahaha a straight lugeto siguren si deka ne odat vo teretana, ne koristat parfemi i red drugi raboti i ne se sreduvaat. LOL nesto ne e vo red so tebeзбунетост

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

5. Заради љубовта - геј љубовта, во оние поретки случаи кога ја има, е посилна од стрејт љубовта. Причината е тоа што за да геј љубовта успее во многу ситуации потребни се поголеми жртви, постојат поголеми искушувања и поголеми пречки да се совладаат; искуства што само ја потврдуваат, докажуваат и јакнат меѓусебната љубов и поврзаност. Од друга страна, можеби од истите овие причини и поретко се наоѓаат јунаци кои ќе истрајат во сите овие предизвици во име на таа љубов.

Ako ti si gay, nemas doziveano straight ljubov i ne mozes da komentiras koja e posilna....taka da, ova ti propaga vo voda.

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

6. Заради антиконформизмот - Со самото тоа што си геј, тебе ти е предодредена улога на антиконформист. Благодарение на твојата сексуална ориентација, твојот животен пат ќе те доведе сосема сигурно барем еднаш до ситуација во која ќе мораш да пливаш во спротивна насока на мејнстримот, да ги предизвикаш нормите и да се бориш за својата вистина. Не многу луѓе ја имаат таа шанса во животот да се најдат на таков себедефинирачки крстопат. Твојот избор во тој момент ќе определи дали ќе биде тоа иницијална каписла за личен интелектуален и емоционален раст, или пак ќе дозволиш да те однесе струјата заедно со останатото ѓубре.

blow me газење%20од%20смеење

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

7. Заради уметноста - од мое лично искуство, ми се чини дека педерите имаат некој вроден њух за естетика и мода (мада јас не можам баш многу да се пронајдам под оваа точка). Од ентериер дизајн до шишање пудли. Најубаво облечените мажи, најдобрите креатори, најталентираните фризери, најкреативните модни фотографи се секогаш геј.

Ubo si imas pisano kaj boldiranoto.....a drugoto e nepotrebno.

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

8. Заради парите - постои логична причина поради која на Запад младите геј професионалци се барана стока на работниот пазар. Поради тоа што не е многу веројатно дека ќе имаат деца и фамилија да ранат и поради тоа што често живеат независно и сингл, сите пари и слободно време што го имаат го трошат на лумперај, патувања и материјални џиџи-миџи.

Ova ama ic ne go razbiram.изненадување

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

9. Заради пријателите - секое стрејтерче кое отишло само во странство и со саати се трудело околу девојката на шанкот, која се плашела да збори со „манијаци„ знае добро што сакам да кажам. Не постои полесен начин да стекнеш пријатели во нова средина или во странство, отколку да се вклучиш во педерската Интернационала. Поврзани сме како Зерги. Се што треба е да договориш со некој фин дечко од сајт, или некој пријател на пријател (односно е*ач на некој твој е*ач), и веќе уште веднаш имаш загарантирано друштво, проширен круг на пријатели, туристички водич од прва рака, па и кревет за спиење и станче ако баш фино се потрудиш. :)

Ahahaha ova dokazuva deka ne ste sposobni da najdete e*ac po vasa zasluga i barate e*ac ocajnicki na net.....ili vi preporacuva nekoj vas prijatel.....sekoja cest za tie sto go pravat ova

[QUOTE=doriangray]

10. Заради домаќинлукот - не знам што е со мене, и оваа тачка за педерски таленти ми кида во глобала. Мада во споредба со моите стрејт другари сум Геј-ми Оливер у кујна иако од скоро приучен. Но затоа пак, еден добар дел од моите колеги супер се снаоѓаат над шпорет, и тоа не само национална бабинска кујна, туку и разни други егзотични чудесии.

преземено од : http://sataniel.blog.com.mk/

Ova pak ic ne ti drzi mesto.....no comment



Nareden pat doriangray pisuvaj od licno iskustvo .....a ne nekoi gluposti sto gi imas najdeno na net.

pozdrav
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:37

Буквалисти. Не знам дали да се постелам на земја од смеење или да рикам од плачење...
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:53
A be doriangray e super momak.....
sega svativ sto e stosot ......
toj voopsto ne e homo,nego macho men.......
saka malku poveke paznja......
misli deka na vakov nacin ke ne isprovocira.....
ke se vrtime okolu nego........
poradi "tabu" temata....

Изменето од bijonse1 - 28.Април.2009 во 17:56
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:01

Мајко Природо, сачувај! Ми отиде дијафрагмата... газење%20од%20смеење

За почеток колку да разјасниме, хомо сум (или педер, геј, двоцевкаш, жежок брат - како милувате, сеедно намигнување).

Второ, секако дека ова ќе биде таму-теба кога живееме во конзервирани општества, затруени со лоша етика и нулта толеранција....

Жалосно!
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:07
Кроце малу Доријан.
 
Сакаш да кажеш дека сите ние сме конзервативни а само ти си либерален тип?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:11

Не, зборувам генерално, сакале да признаеме или не. Сите сме во истата манџа, само некој се вари полесно - некој потешко намигнување.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:16
Значи вака сега?
Јас бидејќи според тебе сум Конзервативен,треба да станам либерален со тоа што ќе ја сменам својата сексуална ориентација и ќе  станам хомосексуалец се со цел да бидам либерален во размислувањата за хомосексуалноста?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:17
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Ne mozev a da ne go iskomentiram ova. Ne sakam nikoj da navredam, samo repliciram na temava.

Aj malku preosvezuvanje na temava. Pocna da mirisa ovdeголема%20насмевка

Нема проблем, никој овде не се вреѓа (барем јас не).

Е сеа, колку за информација - наведов и претходно дека ова е преземен текст, така што со личните референци содржани во истиот немам никаква поврзаност.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


1. Заради сексот - геј сексот е како водата од чешма: достапен, бесплатен и неопходен и по неколку пати на ден. :) Ако си геј, малку веројатно дека ќе имаш суви периоди освен ако намерно не постиш. Од геј клубови, преку интернет секс сајтови, до крузинг местенца - понуда 24 часа на ден. Пери-носи, не прашуј. И не само квантитет, туку и екстра квалитет поради уживањето во новооткриените пространства.

Ne mozes da si sednes na gaz posle sex.

Си пробал за да збориш? Од искуство кажуваш?

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


2. Заради жените - звучи апсурдно на прв поглед, но како геј маж ти си природен магнет за девојки, кои ќе те опсипаат со нивното внимание, приврзаност, дружељубивост, ќе ти ги доверат сите тајни и ќе бидат секогаш искрени, без задни намери или глупави женски заврзламции - нешто за што секој хетеро маж може само да сонува. Како бонус, имаш и секогаш партнерка за журкање, која бесрамно ќе денса со тебе без да се секира многу за својата „поштеност„.

Za toa boldiranoto : ako si namkor bato, badijala ti e, bidi sto sakas i nikoj nema da te saka.
A za toa deka ke imas partnerka za zurkanje i koja besramno ke igra so tebe bez da se sekira za svojata postenost - ako se lazime. Nikoja zenska mislam ne saka da bide videna so gay. I mislam vie treba da si izlagate so vasite partneri i nas da ne ostavite na raat

Ај вака: викни ти сите твои другарки и другарките на твоите стрејт-другари, а јас ќе ги викнам моите другарки и другарките на моите геј-другари, па да се кладиме дека јас ќе ти донесам барем 5 пати побројна „женска армија“.
И нема што да се лажеме. Моите другарки ми веруваат повеќе мене отколку на нивите другарки. Зборувам од искуство намигнување.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


3. Заради статистиката - Науката педантно измерила дека еден просечен хомосексуалец во просек е понаобразуван, заработува повеќе и има поголем к*р од просечниот хетеросексуалец. Тепаме по сите најважни параметри. :)

Ova ne znam vo koja nauka go imas procitano, ama izgleda nekoja varka e. Tepani ste samo vo gazot.

Овој податок и јас прв пат сега го прочитав, така што за неговоата веродостојност не можам да коментирам. Важно не сум тепан во мозокот.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


4. Заради излгедот - Мажите се површни суштества кои партнерката ја гледаат како пар нозе прикачени за пар цицки со желеава задница отпозади. Е сега, кога се работи за двајца мажи кои се гледаат на сличен начин еден со друг, тогаш резултатот е што и двајцата ќе вложат напори во извесни хигиенско-физички практики кои пак не се премногу популарни кај првата група, од типот на: шишање влакна во уши, сечење нокти на ножни прсти, менување чорапи еднаш дневно, непуштање пивски стомак, билдање во теретана, шприцање со парфеми и антипреспиранти, користење препарати против стареење и опаѓање на косата, па се до вградување силиконски импланти во задникот (да, да! И јас се чудев пред некој ден). Резултатот е сочувано и негувано тело на 30, 40, дури и на 50 години, а уз тоа и продолжена младост според животниот стил.

ahahaha a straight lugeto siguren si deka ne odat vo teretana, ne koristat parfemi i red drugi raboti i ne se sreduvaat. LOL nesto ne e vo red so tebe

Дечко, не трчај како прле пред магаре и читај убаво. Не ги ваѓај речениците од контекст. Цитирам: практики кои пак не се премногу популарни кај првата група (хетеросексуалците). Значи никој не тврди дека стрејт луѓето не го прават тоа, туку дека помалку обрнуваат внимание.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


5. Заради љубовта - геј љубовта, во оние поретки случаи кога ја има, е посилна од стрејт љубовта. Причината е тоа што за да геј љубовта успее во многу ситуации потребни се поголеми жртви, постојат поголеми искушувања и поголеми пречки да се совладаат; искуства што само ја потврдуваат, докажуваат и јакнат меѓусебната љубов и поврзаност. Од друга страна, можеби од истите овие причини и поретко се наоѓаат јунаци кои ќе истрајат во сите овие предизвици во име на таа љубов.

Ako ti si gay, nemas doziveano straight ljubov i ne mozes da komentiras koja e posilna....taka da, ova ti propaga vo voda.

Поради хетеронормативноста на нашето општество, неретко се случува геј-луѓето воопшто и да не се реализираат како луѓе и да се залажуваат со стрејт-љубов. А, најчесто секој педер пред да се соочи со себеси и да се прифати онаков каков што е, поминува низ стрејт-фаза кога под разни притисоци се обидува да искуси стрејт-љубов, но секако безуспешно.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


6. Заради антиконформизмот - Со самото тоа што си геј, тебе ти е предодредена улога на антиконформист. Благодарение на твојата сексуална ориентација, твојот животен пат ќе те доведе сосема сигурно барем еднаш до ситуација во која ќе мораш да пливаш во спротивна насока на мејнстримот, да ги предизвикаш нормите и да се бориш за својата вистина. Не многу луѓе ја имаат таа шанса во животот да се најдат на таков себедефинирачки крстопат. Твојот избор во тој момент ќе определи дали ќе биде тоа иницијална каписла за личен интелектуален и емоционален раст, или пак ќе дозволиш да те однесе струјата заедно со останатото ѓубре.

blow me

Очигледно не си имал попаметен коментар, па пцовката е најлесен начин да се избегне реплика на аргументиран и валиден факт.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


7. Заради уметноста - од мое лично искуство, ми се чини дека педерите имаат некој вроден њух за естетика и мода (мада јас не можам баш многу да се пронајдам под оваа точка). Од ентериер дизајн до шишање пудли. Најубаво облечените мажи, најдобрите креатори, најталентираните фризери, најкреативните модни фотографи се секогаш геј.

Ubo si imas pisano kaj boldiranoto.....a drugoto e nepotrebno.

Дечкото што го напишал ова, напишал лично за себе. А јас лично, и те како се пронаоѓам во уметноста ;). Може ме гледаш на ТВ, ме слушаш на радио или ми доаѓаш на претстави (ако воопшто го правиш тоа), ама не си свесен дека било кој човек може да биде хомосексуалец без тоа да му го пишува на чело.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


8. Заради парите - постои логична причина поради која на Запад младите геј професионалци се барана стока на работниот пазар. Поради тоа што не е многу веројатно дека ќе имаат деца и фамилија да ранат и поради тоа што често живеат независно и сингл, сите пари и слободно време што го имаат го трошат на лумперај, патувања и материјални џиџи-миџи.

Ova ama ic ne go razbiram.изненадување

Ако не си го разбрал, можда ќе треба да го илустрираме посликовито.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


9. Заради пријателите - секое стрејтерче кое отишло само во странство и со саати се трудело околу девојката на шанкот, која се плашела да збори со „манијаци„ знае добро што сакам да кажам. Не постои полесен начин да стекнеш пријатели во нова средина или во странство, отколку да се вклучиш во педерската Интернационала. Поврзани сме како Зерги. Се што треба е да договориш со некој фин дечко од сајт, или некој пријател на пријател (односно е*ач на некој твој е*ач), и веќе уште веднаш имаш загарантирано друштво, проширен круг на пријатели, туристички водич од прва рака, па и кревет за спиење и станче ако баш фино се потрудиш. :)

Ahahaha ova dokazuva deka ne ste sposobni da najdete e*ac po vasa zasluga i barate e*ac ocajnicki na net.....ili vi preporacuva nekoj vas prijatel.....sekoja cest za tie sto go pravat ova

Оф леле тој буквализам... Ако ви се објасни сликовито - хиперболизирате, ако се објасни со најфини и најсоодветни зборови - не разбирате. Загрижувачки.

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:


Originally posted by doriangray doriangray напиша:


10. Заради домаќинлукот - не знам што е со мене, и оваа тачка за педерски таленти ми кида во глобала. Мада во споредба со моите стрејт другари сум Геј-ми Оливер у кујна иако од скоро приучен. Но затоа пак, еден добар дел од моите колеги супер се снаоѓаат над шпорет, и тоа не само национална бабинска кујна, туку и разни други егзотични чудесии.

Ova pak ic ne ti drzi mesto.....no comment

Ќе повторам, ова си го пишувал отигиналниот автор. И јас не се пронаоѓам многу во готвењето, али на пример никад нема да најдеш растурено кај мене дома, оти сум тежок ситничар и перфекционист и стално средувам. (Хинт: Читај под ник што ми пишува - ако воопшто го разбираш терминот)

Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Nareden pat doriangray pisuvaj od licno iskustvo .....a ne nekoi gluposti sto gi imas najdeno na net.
pozdrav


Јас кога пишував од лично искуство, ти уште појма немаше за форумов, затоа не туку мудрувај сега намигнувањесреќа
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:20
Nema vrska dali e prezemen tekst....ti go postiras i ti odgovaras za rabotite koi se sodrzani vo nego
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:21
Originally posted by fiks fiks напиша:

Значи вака сега?
Јас бидејќи според тебе сум Конзервативен,треба да станам либерален со тоа што ќе ја сменам својата сексуална ориентација и ќе  станам хомосексуалец се со цел да бидам либерален во размислувањата за хомосексуалноста?


Не, либерален не се станува ако ја смениш сексуалната ориентација, туку ако ја смениш ориентацијата и насоката на размислување, ако развиеш склоност кон толерантноста, ако ги сфаќаш и почитуваш човековите права...
Знам дека знаеш и сам, не знам која ти е поентата на прашањето (или само чиста провокација?).
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:21
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Nema vrska dali e prezemen tekst....ti go postiras i ti odgovaras za rabotite koi se sodrzani vo nego


Ха-ха, ок. Ете јас дадов мое мислење и мој личен став за секоја точка пооделно.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:27
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Значи вака сега?
Јас бидејќи според тебе сум Конзервативен,треба да станам либерален со тоа што ќе ја сменам својата сексуална ориентација и ќе  станам хомосексуалец се со цел да бидам либерален во размислувањата за хомосексуалноста?


Не, либерален не се станува ако ја смениш сексуалната ориентација, туку ако ја смениш ориентацијата и насоката на размислување, ако развиеш склоност кон толерантноста, ако ги сфаќаш и почитуваш човековите права...
Знам дека знаеш и сам, не знам која ти е поентата на прашањето (или само чиста провокација?).
 
Дали ти си ги прочитал моите ставови тука во однос на хомосексуалците?
Каде си прочитал на форумов дека јас  сум нетолерантен кон хомосексуалност?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 18:29
sto tolku galama okolu neciv sloboden izbor ? ..... sto tolku mislite deka vi preci dokolku e nekoj homo ? .... ednas mislam deka na forumov procitav deka homoseksualnosta e bolest ... i se naklapaa bezbroj prazni muabeti .... demek , zagrizeni pa aj kje gi lecime ... a nikade ne procitav deka nekoj se zagrizil ili se zavzel za da im se pomogne na alkoholicarite , narkomanite , kockarite ili pak da se bara resenie za svinskiot grip збунетост ..... kade ste sretnale ( a dokolku i ima toa e sigurno mal broj ) , deka nekoj homo go maltretiral semejstvoto kako sto toa go pravat pogore navedenite ? ....... ne e li alkoholizmot i narkomanijata pa i kockata poopasna bolest i zavisnost od homoseksualnosta ? ...... mislam deka nim treba da im se pomogne povekje otkolku na homoseksualcite збунетост

Изменето од miroslav_g8 - 28.Април.2009 во 18:29
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5051525354 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.