IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 103>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 18:40
А му требаат ли две мајки????
МИР со сите
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2009 во 20:18

nema dve majki...ednata e "masko"

Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2009 во 17:28
abe lugje ljubovta e najvazna stvar
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 00:03
Bljaaaaaaaaaakk
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 00:07
neka se mnozat
sto poveke pederi
tolku poveke devojki za nas
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2009 во 00:16
greska...
плазење
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 16:32
Originally posted by polzavce polzavce напиша:

Доријан мило.....те читам обавезно...паметна глава си, но интелектот понекогаш ми се чини си го насочил во погрешен правец....

како и да е....

за учебникот по социологија не се секирај имам прочитано најмалку сто такви (постдипломец сум баш на социологија )

И не ме терај од социолошка гледна точка да ти ги објаснувам последиците што би настанале како резултат на евентуалното одобрување на хомосексуалните бракови.....од причина да не сум ти досадна и да не те терам по 10000000000000000000000000000 пати да читаш едно те исто....

Очигледно е дека јас и ти имаме крути ставови и никој нема да отстапи....

затоа терај си го животот како сакаш (зашто имаш слобода на избор)..........НО.......не не терај да ти дадеме право на брак (хомосексуален) зошто тука немаш слобода на избор...правниот систем гарантира слободи и права, но и лимитира однесувања кои се штетни за општеството.....тоа му е функцијата, тоа е причината зошто правото всушност постои.....Хомосексуалноста е штетна за општеството (во милион смисли кои сме ги разговарале) и затоа правниот систем ја ограничува......

Што следно ќе се бара да се легализира?????? Брак со вонземјани??????

По оваа точка повеќе не дискутираме, кажавме кој што има, пробавме да се разубедиме - кој со аргументирани факти, кој со квази-тврдења... Конзенсус не постигнавме, за жал плазење.

(Само ме чуди што како социолог имаш токму вакви крути негативни ставови загриженост)


Originally posted by polzavce polzavce напиша:

А за односот МАЛЦИНСТВО-МНОЗИНСТВО може да дискутираме ич не е проблем....

Еве објасни ми кој го сочинува мнозинството и како треба да бидат поставени односите помеѓу него и малцинството (бидејќи ТИ си читал социологија учебници ова ќе ти биде мачја кашлица да го одговориш )

Изволте......(те цитирав тебе).......

За ова може да дискутираме, ама на друга тема зашто овде би биле оф-топик намигнување.


големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање големо%20гушкање
намигнување
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 16:41

Ајде малце освежување на темава голема%20насмевка.

10 предности да се биде геј

1. Заради сексот - геј сексот е како водата од чешма: достапен, бесплатен и неопходен и по неколку пати на ден. :) Ако си геј, малку веројатно дека ќе имаш суви периоди освен ако намерно не постиш. Од геј клубови, преку интернет секс сајтови, до крузинг местенца - понуда 24 часа на ден. Пери-носи, не прашуј. И не само квантитет, туку и екстра квалитет поради уживањето во новооткриените пространства.

2. Заради жените - звучи апсурдно на прв поглед, но како геј маж ти си природен магнет за девојки, кои ќе те опсипаат со нивното внимание, приврзаност, дружељубивост, ќе ти ги доверат сите тајни и ќе бидат секогаш искрени, без задни намери или глупави женски заврзламции - нешто за што секој хетеро маж може само да сонува. Како бонус, имаш и секогаш партнерка за журкање, која бесрамно ќе денса со тебе без да се секира многу за својата „поштеност„.

3. Заради статистиката - Науката педантно измерила дека еден просечен хомосексуалец во просек е понаобразуван, заработува повеќе и има поголем к*р од просечниот хетеросексуалец. Тепаме по сите најважни параметри. :)

4. Заради излгедот - Мажите се површни суштества кои партнерката ја гледаат како пар нозе прикачени за пар цицки со желеава задница отпозади. Е сега, кога се работи за двајца мажи кои се гледаат на сличен начин еден со друг, тогаш резултатот е што и двајцата ќе вложат напори во извесни хигиенско-физички практики кои пак не се премногу популарни кај првата група, од типот на: шишање влакна во уши, сечење нокти на ножни прсти, менување чорапи еднаш дневно, непуштање пивски стомак, билдање во теретана, шприцање со парфеми и антипреспиранти, користење препарати против стареење и опаѓање на косата, па се до вградување силиконски импланти во задникот (да, да! И јас се чудев пред некој ден). Резултатот е сочувано и негувано тело на 30, 40, дури и на 50 години, а уз тоа и продолжена младост според животниот стил.

5. Заради љубовта - геј љубовта, во оние поретки случаи кога ја има, е посилна од стрејт љубовта. Причината е тоа што за да геј љубовта успее во многу ситуации потребни се поголеми жртви, постојат поголеми искушувања и поголеми пречки да се совладаат; искуства што само ја потврдуваат, докажуваат и јакнат меѓусебната љубов и поврзаност. Од друга страна, можеби од истите овие причини и поретко се наоѓаат јунаци кои ќе истрајат во сите овие предизвици во име на таа љубов.

6. Заради антиконформизмот - Со самото тоа што си геј, тебе ти е предодредена улога на антиконформист. Благодарение на твојата сексуална ориентација, твојот животен пат ќе те доведе сосема сигурно барем еднаш до ситуација во која ќе мораш да пливаш во спротивна насока на мејнстримот, да ги предизвикаш нормите и да се бориш за својата вистина. Не многу луѓе ја имаат таа шанса во животот да се најдат на таков себедефинирачки крстопат. Твојот избор во тој момент ќе определи дали ќе биде тоа иницијална каписла за личен интелектуален и емоционален раст, или пак ќе дозволиш да те однесе струјата заедно со останатото ѓубре.

7. Заради уметноста - од мое лично искуство, ми се чини дека педерите имаат некој вроден њух за естетика и мода (мада јас не можам баш многу да се пронајдам под оваа точка). Од ентериер дизајн до шишање пудли. Најубаво облечените мажи, најдобрите креатори, најталентираните фризери, најкреативните модни фотографи се секогаш геј.

8. Заради парите - постои логична причина поради која на Запад младите геј професионалци се барана стока на работниот пазар. Поради тоа што не е многу веројатно дека ќе имаат деца и фамилија да ранат и поради тоа што често живеат независно и сингл, сите пари и слободно време што го имаат го трошат на лумперај, патувања и материјални џиџи-миџи.

9. Заради пријателите - секое стрејтерче кое отишло само во странство и со саати се трудело околу девојката на шанкот, која се плашела да збори со „манијаци„ знае добро што сакам да кажам. Не постои полесен начин да стекнеш пријатели во нова средина или во странство, отколку да се вклучиш во педерската Интернационала. Поврзани сме како Зерги. Се што треба е да договориш со некој фин дечко од сајт, или некој пријател на пријател (односно е*ач на некој твој е*ач), и веќе уште веднаш имаш загарантирано друштво, проширен круг на пријатели, туристички водич од прва рака, па и кревет за спиење и станче ако баш фино се потрудиш. :)

10. Заради домаќинлукот - не знам што е со мене, и оваа тачка за педерски таленти ми кида во глобала. Мада во споредба со моите стрејт другари сум Геј-ми Оливер у кујна иако од скоро приучен. Но затоа пак, еден добар дел од моите колеги супер се снаоѓаат над шпорет, и тоа не само национална бабинска кујна, туку и разни други егзотични чудесии.

преземено од : http://sataniel.blog.com.mk/
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 16:45
Импресивно

Изменето од Lithium - 28.Април.2009 во 17:16
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:02

Никогаш сум немал ништо против хомосексуалците и нема да имам.

 
Но тебе Доријан греј имам само една работа да ти кажам детенце.
 
 
Ако е ова твојата геј библија со која се обидуваш да најдеш некое оправдување за тоа што си геј и плус наведуваш причини за тоа кои демек се "ПРЕДНОСТ" ти браче живееш во тотална заблуда.
 
Ало биди геј никој не те спречува,но прво порасни и освестисе.
 
Поздрав


Изменето од fiks - 28.Април.2009 во 17:03
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:27
Doriangray edno samo ke kazam ......
ne si igraj so prirodata.......
taa znae da bide mogu osvetoljubiva,losa i surova.....

Sekogas koga sakas nesto ke najdes iljada pricini da go sprovedes i opravdas .....
Sekogas koga nesakas nesto ke najdes iljada opravduvanja i sproveduvanja za pricina .........
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:30
Originally posted by fiks fiks напиша:

Никогаш сум немал ништо против хомосексуалците и нема да имам.

 
Но тебе Доријан греј имам само една работа да ти кажам детенце.
 
 
Ако е ова твојата геј библија со која се обидуваш да најдеш некое оправдување за тоа што си геј и плус наведуваш причини за тоа кои демек се "ПРЕДНОСТ" ти браче живееш во тотална заблуда.
 
Ало биди геј никој не те спречува,но прво порасни и освестисе.
 
Поздрав

Леле дедо Фикс извини што не ја разбираш мојата смисла за хумор. плазење

Ова ви го презентирав чисто колку и вие да се насмеете како што се смеев јас додека го читав. А можда и ќе научите нешто повеќе, на сликовит и духовит начин.

За моето зреење не се секирај, одамна созреав (во горд педер) и верувај, ама баш ич немам проблем со тоа кој сум и што сум намигнување.

Гушки и бацки за сите што (не) ме сакаат  големо%20гушкање бакнеж!
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:32
Немам ништо против хомосексуалците
ниту пак сум имала
си живеат свој живот како што сакаат!
само што доста често се на мета кај другите
Сексуалната определба нели е лична?
А како бијонсе да биде природата осветољубива
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 17:34

Бре, луѓе значи толку да се немало осет за шала, смеа... Одма со осветољубивост (одмаздлива), суровост и други страшни зборови.
Аман, опуштете се малце - не сфаќајте толку буквално, ц ц ц...

Баш мислев ова ќе дојде како разонода, малце ќе се опуштиме, ќе се насееме, ама изгледа погрешно ве преценив.

(А од Мајка Природа немам причина да се плашам, чисто информативно намигнување)


Изменето од doriangray - 28.Април.2009 во 17:34
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4950515253 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.