IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 103>
Автор
Порака
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 02:25

Така си е! голема%20насмевка големо%20гушкање
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 02:51

  намигнување
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 15:36
odbivni mi se, gi nekam vo moja blizina i vo radius od 100 metri
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 20:15
Originally posted by doriangray doriangray напиша:


Ах, посилно е од мене, морам да одговорам.
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Nikoj ne ti sudi za tvojot zivot
Зошто сте толку контрадикторни? Врска немате понекогаш што кажувате.До пред неколку страни спомнуваше сапуни, ово-оно, а сега никој не судел изненадувањезбунетост. Не велам дека тоа е директен суд или дека се однесува конкретно на мене, но ако убаво размислите и прочитата што пишувате, вашите размисли се полни со осуди или поточно предрасуди (како што некој и сам призна).Размислте два пати, пред да кажувате глупости.


Па не го судам твојот живот,туку хомосексуалноста како појава воопшто
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
SiReNaTa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 257
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SiReNaTa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 20:39
Pederite se super, a i lezbejkite isto taka
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 20:43
Ама во некој парелелен свет.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 01:45

Не, бе намигнување. Баш во овој, до тебе... Твојот најдобар другар, твојот колега, твојот братучед, дечкото у теретана шо вежбате заедно... Размисли убаво среќа.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 12:52
Добро бе луѓе што ви е па? Ако некој е геј, геј е, сигурно нема да може да се преобрати во стрејт и да се радуваат сите.
Било неприродно; па можеби и не е во полза на природата но знак на прашање е зошто природата создава вакви геј единки?
Не верувам дека многумина постанале геј поради тренд или дека имаат можност на денешницава за такво нешто.
Во минатото се знаело дека нема место за хомосексуалци, образовани жени, астролози и се слично за кое општеството немало соодветни одговори и начин да се однесува, што и не значи дека ги немало во голем број, само се прикривале.
Сепак е на некој начин и добро што правата за сексуална определба им овозможуваат да се групираат, да создаваат заедници и да се наоѓаат полесно, зошто нели останатите и не ги прифаќаат со раширени раце.
Еве и ја сум дел од мнозинтсвото дека не ми се омилени но сепак си имаат и тие право да живеат како сакаат, со кого сакаат и да си имаат клубови, места за социјализација...знаеме сите дека и вообичаено е да се групираат голем број на луѓе кои се слични едни на други, делат слични интереси и погледи на живот.
Никогаш нема разликите помеѓу луѓето да бидат надминати во целост. Човечката природа може да прифаќа, отфрла и да прави компромис по одредени прашања. Но тоа е тоа...
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 12:54
sekoj ima pravo da si go zive zivotot onaka kako sto nemu mu se dopadja ... ne ti se dopadja , ne mora da go gledas ili druzis .........
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 19:36


и покрај се........не можам .....стварно.......не можам да се правам дека ми е ок хомосексуалноста........
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 19:38
Не е ок,ама јебига,неможиме да ги протераме или нешто слично.Мене ме мачат работи како геј паради,геј бракови,посвојување на деца од истите,тоа е нешто што неможи да се дозволи.Инаку да им забраниме не можиме.Нека с и живеат на реат се дури не почнат да парадираат.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
KING35 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
shadow...

Регистриран: 25.Ноември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7624
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KING35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 19:49
No coment
zivotot pisuva romani...a lugeto citaat stripovi
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 19:59
Не сум против хомосексуалноста,па и ти се луѓе треба да живеат исто како и личностите кои чувствуваат сексуална привлечност кон спротивниот пол.Сум против нивна дискриминација,но си поставувам едно прашање.
Доколку природата не створила како машко и женско и ни дала да се разплодуваме само помеѓу нас(мислам на машко и женско),како цел за да ја населиме оваа планета и да по пат на еволуција секоја наредна генерација стане посовршена од предходната,што би се случило со опстанокот на човечкиот род доколку сите станеме педери и лезбајки?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
kiki_kiki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki_kiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 20:21
sekoj sam si ja opredeluva seksualnata opredelenenost ama jas ne gi opravduvam za to se protivni pola sozdadeni
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4344454647 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,797 секунди.