IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 103>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 02:03
Меѓу сексуално ДЕКЛАРИРАН, и ДЕЗОРИЕНИРАН има разлика.
Има декларирани, што сепак се дезориентирани, т.е. не им е баш јасно природата зошто им дала баша такво тело и органи, и „што со нив?“

Се разбира постојат прирачници, анатомија, лево-десно, али некои се упорни во својата збунетост.Изменето од Eleni - 08.Јануари.2008 во 16:51
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 02:07
So toa sho prirodata dala nesto si ja zavrsila rabotata . E sea sekoj sho ke odluci da pravi so toa e negova licna opredelba i zatoa ne gledam tuka problem !
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 02:17
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:

So toa sho prirodata dala nesto si ja zavrsila rabotata . E sea sekoj sho ke odluci da pravi so toa e negova licna opredelba i zatoa ne gledam tuka problem !


лична определба, несомнено.

Но дали таа лична определба не подлежи на тест на исправност?

некому, може лична определба да му е силување. Некому дрогирање. Некому хомосексуализам. Сите неприродни, и неморални.

Значи се разбира, изборот постои, но и моралната одговорност. А природата дала И ТЕ КАКО НАСОКИ, само треба да си слеп, или дезориентиран да не ги видиш и сфатиш.

А да се контрира на природата, значи да се контрира на доброто. Што пак значи дека делото е неморално. всушност за тоа станува збор овде, а не дали некого ќе линчуваме (таман работа) затоа што е збунет за што му служи половиот орган.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 02:24

A testot na ispravnost kaj se polaga vo koe zdruzenie ???

Licnata opredelba e individualna rabota  e sea koj ima srekja da odbere nesto so koe ke nema problem so zakonot ke ima srekja ostanatite kako ke se snajdat .

Toa so za tebe e neprirodno za drug e ok , toa so za tebe e nemoralno za drug e normalno .

Sakav da kazam deka ako  so toa imas problem togas problemot e pogresno lociran , na drugo mesto baraj go .

[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 02:26
Ти си слушнал за нешто наречено МОРАЛ? Или етика?


секое наше дело, е добро или зло. Средно нема. А наше е да осознаеме кое. За наша среќа, во овој случај, абе природата ни помогнала толку многу, да е дури језиво да се биде на погрешната страна.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 02:38
Ne nemam slusnato za moral i etika , od tebe prvpat slusam .
Dobro i zlo , vecnata borba ! Edna rabota se obiduvam da ja objasnam deka se e relativno , da ne se povtoruvam ! Sekoj gleda so mu odgovara i toa go zema za svoe i tuka zavrsuva se . E sea ako ima nekoj da sudi posle se togas neka bide praveden a se do togas ti si smesen , neizivean so tvoite stavovi .
Aha da ke zaboravev za ona jezivoto so celo vreme go spomenuvas , od kaj znaes deka e jezivo ??? Go probase li ??? Ako ne si go probal togas ti si edinstveniot dezorientiran na temava oti celo vreme pisuvas za nesto so nemas vrska kako e .
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 02:58
зен, ако моралот и етиката се релативни, тогаш јас слободно можам да убијам човек и на суд да се бранам со следниов изговор:
"Тоа е релативно. Јас не направив никакво злодело. Според моите морално-етички стандарди убиството е доблест и се наградува. Зошто ме судите? Наградете ме голема%20насмевка"
 
Да беше така судството ќе беше бесмислено. Но не е така. Постојат апсолутни морално-етички стандарди. За жал на Земјава не постојат совршени судски системи, но, по мое убедување, еден ден сите ние ќе се најдеме пред еден Праведен Судија кај кого моралот и етиката не се баш така релативни среќа
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 06:28
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Zivejte si go svojot zivot ama podaleku od mojot 


A koj voopsto go rcna tvojot zivot LadyBlue збунетост..ne me rckaj ti..a jas voopsto ne se ni zamaram so tvojot zivot..zivej go kako sakas..ne te osuduvam...ne ti se mesam..ti si imas tvoja planina za iskacuvanje,jas mojaсреќа
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 06:36
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by RebeL RebeL напиша:

Originally posted by аџија аџија напиша:

Не ми сметаат лековерните, забеганите и хомосите.

Оти провоцираш?


види види....

да општиш неморално со маж, како со жена, било ПРАВО!

а истото да го критикуваш, ПРОВОКАЦИЈА?

Каква перверзија на толерантноста... ЗНачи само кога вас ви одговара и треба, а?

Шо бидна со СЛОБОДАТА??? Да, СЛОБОДАТА на умот, мислата, идејата?

УМРЕ ЕДНОУМИЕТО, ама дојдоа хомосите да се борат да се врати.


Adzija ke ti povtoruvam se dodeka ne skontas.....Vo kulminacija na entuzijazmot,kolosalno inspiriran od tvojot egzoticen sarm,go manifestiram slednovo;ne sakam da sum maliciozen,nitu da prejudiciram,no tvojata psiha e tolku cudna,sto me tera abstraktno da gi deabortiram site simptomi na tvojata dijalekticnost...  jas siram ljubov..a ne omraza  љубов

Изменето од Eleni - 08.Јануари.2008 во 16:53
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 06:51
Originally posted by аџија аџија напиша:

Ти си слушнал за нешто наречено МОРАЛ? Или етика?


секое наше дело, е добро или зло. Средно нема. А наше е да осознаеме кое. За наша среќа, во овој случај, абе природата ни помогнала толку многу, да е дури језиво да се биде на погрешната страна.

jezivo e i sramno ti da se mesash vo tugi zivoti..da zirkas u tugi posteli...iscisti go gubreto prvo pred tvojot dvor
голема%20насмевка
голема%20насмевка
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 13:22
Tema na razgovor bese "Mojot stav za homoseksualnosta" se sto kazav site "relativni" raboti so gi spomenaV bea vo toj konteks taka da toa so probase i Evangelos da go kaze e greska i toa so mene sakate da mi go pripisete deka i ubistvoto e za mene relativna rabota samo si go pokazuvate vistinskoto lice ona odvratnoto koe go nosite so vas i vi tezi i ne mozete go odstranite .
 


Изменето од Eleni - 08.Јануари.2008 во 17:01
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 15:33
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Zivejte si go svojot zivot ama podaleku od mojot 


A koj voopsto go rcna tvojot zivot LadyBlue збунетост..ne me rckaj ti..a jas voopsto ne se ni zamaram so tvojot zivot..zivej go kako sakas..ne te osuduvam...ne ti se mesam..ti si imas tvoja planina za iskacuvanje,jas mojaсреќа
 
Lele..... vo red e Sizife....poleka....nikoj ne te imenuvase tebe konkretno za da pukas odma....ili ti se osekas kako imenuvan збунетостсреќа
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 15:38
аплаузаплаузаплаузаплауз зен, истото тоа јас што го трубам нон стоп но очигледно никој од засегнатите не ме чита... Аџија и ЕвАнгелос, Fallacy of Weak Analogy продолжувате и понатаму да користите, незнаете да дискутирате правилно со аргументи, затоа и ви паѓаат сите аргументи во вода. Научете еднаш како правилно се аргументира без заблуди, без грешки во суштината на аргументирањето, па после вашите ставови ќе бидат земени во предвид!


Изменето од RebeL - 08.Јануари.2008 во 15:41
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 15:43
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Zivejte si go svojot zivot ama podaleku od mojot 

<=>Пушете си ги цигарите, ама подалеку од мене.... ех да беше така лесно.........
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.