IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 103>
Автор
Порака
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 16:45
...која не е во ред.Природата не не одредила да бидеме машки со машки и женски со женски.Со ова одите контра природата.
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 17:27
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

...која не е во ред.Природата не не одредила да бидеме машки со машки и женски со женски.Со ова одите контра природата.


Prvo da ti cestitam za preciznosta so koja gi formuliras odgovorite!!!
E sega na pedercite da mu objasnam deka normalno e ona sto e normalno(analniot otvor e za isfrlanje na fecesot a ne za razmnozuvanje!!! e a ako trebit da barate par lezbejki pa da se razmnozuvate toa nekako tesko ke vi odit oti ako lezbejkite sakaa da bidat semejstvo so mazi nemase da bidat lezbejki i obratno za pederite!
Znaci zosto da komplicirate i da ne ubedvite deka seto toa e normalno ; priznajte deka e nenormalno ama deka vie taka go sakate ili taka morate!!!
car's freack
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2008 во 17:33
Originally posted by RebeL RebeL напиша:





лутинаЗа болно, ко ќе докторираш по медицина, или човекова сексуалност, и кога ќе извршиш долгогодишни испитувања врз хомосексуалци во кое ќе бидат вклучени и други светски научници од таа сфера, тогаш ќе ти држи вода тезата дека хомосексуалноста е болест - ако сите научници дојдат до тој резултат. А од друга страна, бебето како бебе не е сексуално ориентирано затоа што сексуалниот инстинкт не му е сеуште развиен!! Слушај се шо глупости тропаш!! „Хомосексуално бебе“ ееееј до кај стигна глупоста на човекот.....



Bebeto ne e seksualno otientirano ama e genetski kodirano!!!(pogresnbo kodirano "homoseksualno" fizicki masko a so zenski hormoni i obratno !!!I za medicina mozit nemam doktorirano ama barem za tebe sum doktor za anatomija i fiziologija!!!

Изменето од alekso_2000 - 08.Март.2008 во 17:38
car's freack
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 10:54
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

E sega na pedercite da mu objasnam deka normalno e ona sto e normalno(analniot otvor e za isfrlanje na fecesot a ne za razmnozuvanje!!!
A зошто многу хетеросексуални парови практикуваат анален секс? И зошто се доживува анален оргазам?

Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

e a ako trebit da barate par lezbejki pa da se razmnozuvate toa nekako tesko ke vi odit oti ako lezbejkite sakaa da bidat semejstvo so mazi nemase da bidat lezbejki i obratno za pederite!
Znaci zosto da komplicirate i da ne ubedvite deka seto toa e normalno ; priznajte deka e nenormalno ama deka vie taka go sakate ili taka morate!!!
Абе златен, па што си се засегнал ти со нас? Не ти го бараме ни газот, ни матката на девојка/жена ти (во случај да сакаме да имаме деца). А ако сакаме, постојат толку многу начини да добиеме, така да ти не се мачи да комплицираш и да негираш нешто што постои од секогаш и што е сосем нормално во развиените општества.


Изменето од doriangray - 09.Март.2008 во 10:54
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 19:10
Ti mozes da me ubeduvas do sabajle deka toa e normalno ama jas znam deka ne e!!!
I nakraj kraeva temata e "Moj stav za homoseksualnosta"!
Toa e mojot stav i nemat so da me negiras i ubeduvas!
Mojot stav e toj ,tvojot e poinakov pa i vrz baza na toa opstojuva svetot(razlicni mislenja)!
Fino izrazi si go svojot stav za temata i ostavi gi drugite luge ga go izrazat svojot stav kako so dolikuva !!!
Ako veke ti smetaat tugite stavovi otvori si druga tema kade so ke gi komentiras tugite stavovi za homoseksualnosta,vaka mnogu begame od temata!!!

Изменето од alekso_2000 - 09.Март.2008 во 19:13
car's freack
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2008 во 23:47
Хомосексуалноста постои стотици години,ако не и повеќе,само што последниве десетина години некако добива поголема димензија и и’ се дава преголемо значење-Геј паради,геј бракови,права на хомосексуалците...
Лично сум против,но не ми сметаат и сметам дека треба да се остават на мира-секој има право на избор.Но,сепак сметам дека и тие,хомосексуалците,не треба да си даваат толку на значење,да сватат дека и покрај тоа што се борат за своите права,и покрај тоа што водат медиумски реклами,треба да сватат дека не се некоја повластена група и дека и за нив важат законите и нормите за правилно однесување.
Што се однесува за посвојување деца од Геј паови-Тука сум АПСОЛУТНО ПРОТИВ!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 00:03
...МА ХОМИЧИ,НЕ ГИ СЛУШАЈТЕ ВИЕ ОВИЕ..ВО ПРАВО СТЕ И ИЗБОРЕТЕ СЕ ВО ОПШТЕСТВОВО!....КОЈ СЕ НЕ ДОБИ ПРАВА,ШТО СЕ ЗАЕБАВАТ СО ВАС..ДО КОГА?..ИЗЛЕЗЕТА НА УЛИЦА,ПРОТЕСТИРАЈТЕ...МЕДИУМСКА КАМПАЊА..НЕ СЕ ОСЛОНУВАЈТЕ СЕ САМО НА Б-13...ЗОШТО ДУХОТ НА "КИРЧЕ ВЕЛИКИ"....ЌЕ ВЕ ГОНИ И НА ЈАВЕ..!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 17:14
Originally posted by zagor zagor напиша:

...МА ХОМИЧИ,НЕ ГИ СЛУШАЈТЕ ВИЕ ОВИЕ..ВО ПРАВО СТЕ И ИЗБОРЕТЕ СЕ ВО ОПШТЕСТВОВО!....КОЈ СЕ НЕ ДОБИ ПРАВА,ШТО СЕ ЗАЕБАВАТ СО ВАС..ДО КОГА?..ИЗЛЕЗЕТА НА УЛИЦА,ПРОТЕСТИРАЈТЕ...МЕДИУМСКА КАМПАЊА..НЕ СЕ ОСЛОНУВАЈТЕ СЕ САМО НА Б-13...ЗОШТО ДУХОТ НА "КИРЧЕ ВЕЛИКИ"....ЌЕ ВЕ ГОНИ И НА ЈАВЕ..!!


Ostaj toa ,sega B-13 rece daka ne se imal izjasneto kako GEY i toa bilo samo Show business!!!
car's freack
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 18:14
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

...МА ХОМИЧИ,НЕ ГИ СЛУШАЈТЕ ВИЕ ОВИЕ..ВО ПРАВО СТЕ И ИЗБОРЕТЕ СЕ ВО ОПШТЕСТВОВО!....КОЈ СЕ НЕ ДОБИ ПРАВА,ШТО СЕ ЗАЕБАВАТ СО ВАС..ДО КОГА?..ИЗЛЕЗЕТА НА УЛИЦА,ПРОТЕСТИРАЈТЕ...МЕДИУМСКА КАМПАЊА..НЕ СЕ ОСЛОНУВАЈТЕ СЕ САМО НА Б-13...ЗОШТО ДУХОТ НА "КИРЧЕ ВЕЛИКИ"....ЌЕ ВЕ ГОНИ И НА ЈАВЕ..!!


Ostaj toa ,sega B-13 rece daka ne se imal izjasneto kako GEY i toa bilo samo Show business!!!
 
ABE KOE SHOW, KOJ BUSINESS, KOJ PARI MU DAVA NA TAA BUDALAболен
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 18:18
...НОВИ ИЗБОРИ ТОГАШ..ДРУГО ЧАРЕ НЕМА...!!ОКАПАВТЕ ИНАКУ,ЌЕ ВЕ ИЗЕДЕ ВРЕМЕТО...голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2008 во 18:29
ахахаха колку сте у заблуда типот е Бинамигнувањеголема%20насмевкатрепкање

иначе сосема ги поддржавам хомосексуалците и тоа неколкупати го кажав!

Живееме веќе во еден сосема современ свет каде табуата и конзарвативните сваќања се препишуваат како лична грешканамигнување

Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 12:36
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Ti mozes da me ubeduvas do sabajle deka toa e normalno ama jas znam deka ne e!!!
Кога нешто тврдиш, треба да го поткрепиш со факти и валидни докази. A кога нешто знаеш, треба да си го научил негде. Јас не верувам дека некој така те учел, освен ако не живееш во некој заостаната средина, каде современто општество не чукнало на портите од XVIII-XIX век.
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Ako veke ti smetaat tugite stavovi...
Не ми сметаат туѓите ставови, златен. Ми сметаат ставовите кои не држат вода и кои не се покрепени со цврсти аргументи .

Изменето од doriangray - 11.Март.2008 во 12:39
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 17:29
Ne mi smeta,toa e nivna rabota,megutoa ne mozam da sfatam zasto mora da se legaliziraat brakovite i sl.??Neka si ostane toa samo za niv..neka praat so sakaat,ne moram sea ja po ulca da gi gleam kao se drapaat taka e zborot,ili pak kako dvajca pederi setaat posvoeno dete..ja neam nisom protiv niv ama pak zaso da gi gleam ako toa ne mi e prijatno??(normalno zboram za zemjite kade so e legalno toa,fala bogu u makedonija use ne e..zaso i da e,ke se najdat istepani u nekoja grmuska nekoja vecer taka osekam)
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2008 во 20:00
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Ti mozes da me ubeduvas do sabajle deka toa e normalno ama jas znam deka ne e!!!
Кога нешто тврдиш, треба да го поткрепиш со факти и валидни докази. A кога нешто знаеш, треба да си го научил негде. Јас не верувам дека некој така те учел, освен ако не живееш во некој заостаната средина, каде современто општество не чукнало на портите од XVIII-XIX век.
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Ako veke ti smetaat tugite stavovi...
Не ми сметаат туѓите ставови, златен. Ми сметаат ставовите кои не држат вода и кои не се покрепени со цврсти аргументи .


Slusaj sega !!!
Spored tvojava teorija posle nekolku veka ke bide normalno i decata da imaat seks so svoite roditeli TAKA?
Toa ne bilo;ne e ni denes a niti pak nekogas ke bide normalno !
Istoto e i so vas homoseksualcite!
car's freack
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3031323334 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.