IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 103>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 16:52
Originally posted by zagor zagor напиша:

...СВЕТОТ,АКО САКАМЕ ДА ПОСТОИ И ПОНАТАМУ НЕ ТРЕБА ДА ДОЗВОЛИМЕ "ИЗВИТОПЕРЕНИ УМОВИ" ДА ВЛАДЕАТ СО НЕГО..!!!...

It's called Slippery Slope my 'friend', slippery slope. Тоа што ние си бараме еднакви права како и на стрејт луѓето, тоа во никој случај не влијае на светската популација! Ај преслушај се шо збораш!! Ти се плашиш дека и ти би станал педер?? Е тогаш ти си имаш проблем шо треба да си го решиш, треба еднаш за секогаш да си расчистиш со твоите чувства кои ти се пројавуваат кога гледаш згодно бате плазењеголема%20насмевка

Светот и онака е пренаселен, има толку многу деца оставени по домови или по улици, така да ич ти да не се секираш за светската популација. Ако изумри светот тоа ќе биде од нацистички, расистички и шовинистички умови, а не од педери и лезбејки.

Сексуалната ориентација е само уште една димензија на човековата личност. Не влијае на интелектот на човекот. Постојат високо интелитентни геј луѓе, но постојат и многу геј луѓе со ниско ниво на интелигенција. Не е тоа мерило.

А темава Е и за во секс и за во љубов. Односно, не е ни за во двете, туку за во посебен подфорум, како шо си беше порано. Така да, пак ќе речам, ако ви смета, жалете се кај Перун. Тоест ако ви смета, шо има да ја посетувате, да читате и да постирате на неа?!??! Или на некој темата му е лек за фрустрации..? хммм....збунетост
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 19:14
"zosto zivotot da se svati seriozno,koga nikoj ziv od nego se nema izvleceno"збунетост
zatoa sekoj neka go zivee onaka kako toj misli deka za nego e najdobro
pa i seksualnata orjentacija
apce
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 19:59
Originally posted by apce apce напиша:

"zosto zivotot da se svati seriozno,koga nikoj ziv od nego se nema izvleceno"збунетост
zatoa sekoj neka go zivee onaka kako toj misli deka za nego e najdobro
pa i seksualnata orjentacija
аплауз
Кон врв
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 23:01
Originally posted by RebeL RebeL напиша:


Originally posted by zagor zagor напиша:

...СВЕТОТ,АКО САКАМЕ ДА ПОСТОИ И ПОНАТАМУ НЕ ТРЕБА ДА ДОЗВОЛИМЕ "ИЗВИТОПЕРЕНИ УМОВИ" ДА ВЛАДЕАТ СО НЕГО..!!!...
It's called Slippery Slope my 'friend', slippery slope. Тоа што ние си бараме еднакви права како и на стрејт луѓето, тоа во никој случај не влијае на светската популација! Ај преслушај се шо збораш!! Ти се плашиш дека и ти би станал педер?? Е тогаш ти си имаш проблем шо треба да си го решиш, треба еднаш за секогаш да си расчистиш со твоите чувства кои ти се пројавуваат кога гледаш згодно бате плазењеголема%20насмевкаСветот и онака е пренаселен, има толку многу деца оставени по домови или по улици, така да ич ти да не се секираш за светската популација. Ако изумри светот тоа ќе биде од нацистички, расистички и шовинистички умови, а не од педери и лезбејки.Сексуалната ориентација е само уште една димензија на човековата личност. Не влијае на интелектот на човекот. Постојат високо интелитентни геј луѓе, но постојат и многу геј луѓе со ниско ниво на интелигенција. Не е тоа мерило.А темава Е и за во секс и за во љубов. Односно, не е ни за во двете, туку за во посебен подфорум, како шо си беше порано. Така да, пак ќе речам, ако ви смета, жалете се кај Перун. Тоест ако ви смета, шо има да ја посетувате, да читате и да постирате на неа?!??! Или на некој темата му е лек за фрустрации..? хммм....збунетост
Потполно те подржувам ребел,видиш и ти му се нафрли на овој фрустрираниот и јас не ти велам ништо само те подржувам во целост(а ти мене не) а јас само се бранев себе си и своето мислење(понекогаш го правам тоа и избувливо зашто не можам да сватам како луќето не не разбираат).Поздрав
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 23:16
.....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 23:33
ЕДНАШ РЕКОВ-КОГА СЕКОЈ БИ СИ ГО ЧИСТЕЛ СОПСТВЕНИОТ ДВОР А НЕ БИ ЗАГЛЕДУВАЛ ВО ТУЃИТЕ СЕ ЌЕ БИДЕ ПОУБАВО.ЖИВОТОТ Е УБАВ.ДАДЕН НИ Е ЗА ДА ГО ИЗЖИВЕЕМЕ-УБАВО ИЛИ НЕ,БИРАМЕ САМИ.ДОКОЛКУ ГО ПОМИНЕМЕ ЖИВОТОТ ВО ВЕЧНА РАСПРАВИЈА И ДОКАЖУВАЊЕ ДЕКА НИЕ СМЕ ВО ПРАВО А НЕКОЈ НЕ ТОГАШ СМЕ ГО ПОТРОШИЛЕ ЏАБЕ.СЕКОЈ ИМА СВОЈ СТАВ И СВОЈА ПАТЕКА ВО ЖИВОТОТ.ОБИЧНО НА ЛУЃЕТО ШТО НЕ СЕ РЕАЛИЗИРАЛЕ СЕБЕСИ  ИМ СМЕТА СЕ-ХОМОСЕКСУАЛЦИТЕ-ЗАШТО КЕ СЕ НАМАЛЕЛА ПОПУЛАЦИЈАТА(ПА РАБОТЕТЕ ВИЕ ОСТАНАТИТЕ НА ТОА)ДРЖАВАТА-ЗАШТО НЕ ИМ ДАЛА РАБОТА,РОДИТЕЛИТЕ -ЗАШТО НА БРАТОТ МУ ЈА ДАЛЕ ПОГОЛЕМАТА СОБА,ЖЕНАТА-ЗАШТО НЕ ГО ПОДДРЖУВА.......СЕКОЈ ЧОВЕК ИМА ПРАВО НА СОПСТВЕН ИЗБОР И СЕКОЈ СИ ГИ СНОСИ ПОСЛЕДИЦИТЕ ОД СВОИТЕ ПОСТАПКИ.
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 23:56
......
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 12:19
Во недостиг на саливен секрет и нервни импулси, Загор се служи со:
Originally posted by zagor zagor напиша:

......
Жалосно и патетично...

Изменето од doriangray - 28.Февруари.2008 во 12:22
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 12:20
Originally posted by doriangray doriangray напиша:

Во недостиг на саливен секрет, Загор се служи со:
Originally posted by zagor zagor напиша:

......
Жалосно и патетично...


токму таканамигнување
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 19:21
......БРЕЕЕЕЕ,ВИЕ ОВАА ПОЈАВА ЈА НАПРАВИВТЕ НАУКА МАЈКАТА!!!...ШТО ИМА ТУКА ДА СЕ ОБЈАСНУВА И ПОЛЕМИЗИРА,ШТО САКАТЕ ВИЕ ГРАФИКОНИ И СТАТИСТИКА ДА ЦРТАМ И ДОКАЖУВАМ....СЕ Е ТАКА ВЕТВО И ПРОЅИРНО..!!!ШТО ПАК ЈАС СЕ ЗАМАРАМ СО ТОА..ТЕРАЈТЕ СИ РАБОТА,ТА НЕ СТЕ САМО ВИЕ ПРОБЛЕМ ВО ДРЖАВАВА....! МИСЛЕТЕ ШТО САКАТЕ...,АМА ДРЖАВНА ПОДРШКА ЗА ВАШИТЕ ПРАВА НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ ДА ЈА ДОБИЕТЕ(ЌЕ СТОРАМ СЕ ШТО Е ВО МОЈ ДОМЕН),БАР ДОДЕКА СУМ ЖИВ....!!!ПОВЕЌЕ НЕ САКАМ ДА РЕПЛИЦИРАМ И НЕМАМ ДОВОЛНО УМ СО ВАС ДА СЕ ДОКАЖУВАМ...!!!ТОЛКУ.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 19:55
Fala bogu,konecno i toa se sluci...ona sto site odamna go znaevme ,zagor sobra sili (verojatno so Zalosna Sova) da priznae...deka nema dovolno um "НЕМАМ ДОВОЛНО УМ СО ВАС ДА СЕ ДОКАЖУВАМ."голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:00
retko koj ima dovolno um da ja sfati logikata

sexualnite zelbi se van logika- toa e fakt

bitno e da neizlezat od ramkite na intimnosta

a toa diogenco moj ti ne go pocituvas

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:12
Originally posted by anakin anakin напиша:

retko koj ima dovolno um da ja sfati logikata

sexualnite zelbi se van logika- toa e fakt

bitno e da neizlezat od ramkite na intimnosta

a toa diogenco moj ti ne go pocituvas


....hmmmm...na tezava i Frojd bi se pozacudil,da bidam iskren....sexualnite zelbi se van logika?...pa uste i FAKT...?   nema sovrseno tocna vistina mil moj
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 20:20
Originally posted by zagor zagor напиша:

......БРЕЕЕЕЕ,ВИЕ ОВАА ПОЈАВА ЈА НАПРАВИВТЕ НАУКА МАЈКАТА!!!...ШТО ИМА ТУКА ДА СЕ ОБЈАСНУВА И ПОЛЕМИЗИРА,ШТО САКАТЕ ВИЕ ГРАФИКОНИ И СТАТИСТИКА ДА ЦРТАМ И ДОКАЖУВАМ....СЕ Е ТАКА ВЕТВО И ПРОЅИРНО..!!!ШТО ПАК ЈАС СЕ ЗАМАРАМ СО ТОА..
И јас се прашувам што се замараш толку и воедно што се жестиш толку на темава? Искрено, ме ставаш на мисла ...

Originally posted by zagor zagor напиша:

ТЕРАЈТЕ СИ РАБОТА,ТА НЕ СТЕ САМО ВИЕ ПРОБЛЕМ ВО ДРЖАВАВА....!
Што проблем и прават хомосексуалците на државата? (На ова прашање чекам конкретен одговор)

Originally posted by zagor zagor напиша:

АМА ДРЖАВНА ПОДРШКА ЗА ВАШИТЕ ПРАВА НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ ДА ЈА ДОБИЕТЕ(ЌЕ СТОРАМ СЕ ШТО Е ВО МОЈ ДОМЕН),БАР ДОДЕКА СУМ ЖИВ....!!!
Ова го рипам, не е достојно за коментар.


Originally posted by zagor zagor напиша:

ПОВЕЌЕ НЕ САКАМ ДА РЕПЛИЦИРАМ И НЕМАМ ДОВОЛНО УМ СО ВАС ДА СЕ ДОКАЖУВАМ...!!!ТОЛКУ.
Ете сам си кажа се .

Изменето од doriangray - 28.Февруари.2008 во 20:22
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2728293031 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.