IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 103>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 16:49
Јас немам ништо против за хомеосксуалците како некој конзервативцилутина
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 16:54
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Vi blagodaram Quentin i kejt-d-grejt, sepak toa moe mislenje nema vrska so toa kolku sum pametna, ova e razmisluvanje koe ne e osnovano na intelegencija tuku vrz sposobnosta da se postavis na tugjo mesto, da vlezes vo tugja koza. No sepak fala


Монушка, констатацијата дека си интелигентна воопшто не е погрешна, ако гледаш од аспект на развиено високо ниво на емоционална интелигенција, која всушност ја означува способноста на еден човек да ги прими и да се справи првенствено со сопствените, па потоа и со туѓите чувства. Само личност со високоразвиена емоционална интелигенција може да гледа на нештата без предрасуди, директно во нивната суштина. Браво за тоа!
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 16:54
A zosto e temava vo seks

a ne vo ljubov?

?????????
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 16:56
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Vi blagodaram Quentin i kejt-d-grejt, sepak toa moe mislenje nema vrska so toa kolku sum pametna, ova e razmisluvanje koe ne e osnovano na intelegencija tuku vrz sposobnosta da se postavis na tugjo mesto, da vlezes vo tugja koza. No sepak fala


Монушка, констатацијата дека си интелигентна воопшто не е погрешна, ако гледаш од аспект на развиено високо ниво на емоционална интелигенција, која всушност ја означува способноста на еден човек да ги прими и да се справи првенствено со сопствените, па потоа и со туѓите чувства. Само личност со високоразвиена емоционална интелигенција може да гледа на нештата без предрасуди, директно во нивната суштина. Браво за тоа!


Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:00
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

A zosto e temava vo seks

a ne vo ljubov?

?????????


Hmmmm...That's a good question Можеби затоа што многумина сметаат дека нема простор за љубов во истополовите односи, туку дека истите се чисто сексуална девијација.



Изменето од Quentin - 26.Февруари.2008 во 17:01
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:10
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

A zosto e temava vo seks

a ne vo ljubov?

?????????
 
STVARNO ZOSTO???
NE BIRAME KOGO KE SAKAME
I NIKOGAS LJUBOVTA NE SMEEME DA JA NAREKUVAME GREV
 
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:14
steta ,uste ne izmislile lek za "ovaa"bolestinaболенболен,koja se poveke zema zamavтага
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
Quentin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Quentin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:18
Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

steta ,uste ne izmislile lek za "ovaa"bolestinaболенболен,koja se poveke zema zamavтага


Само што не го измислиле. Всушност не е медикамент, туку машина - влегуваш геј, излегуваш стрејт. Миракулозно, не?
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 18:16
Originally posted by Quentin Quentin напиша:

Originally posted by marija1000 marija1000 напиша:

steta ,uste ne izmislile lek za "ovaa"bolestinaболенболен,koja se poveke zema zamavтага


Само што не го измислиле. Всушност не е медикамент, туку машина - влегуваш геј, излегуваш стрејт. Миракулозно, не?





...ГРДНО СИ СЕ ЗАЕБАЛ/А...!!ШТОМ СИ ВЛЕГОЛ ВО ТАА МАШИНА ..НЕМА ИЗЛЕГУВАЊЕ!!!..ЕДНО ДОБРО ШТО БОГ ВИ ОВОЗМОЖИЛ!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 18:26
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Vi blagodaram Quentin i kejt-d-grejt, sepak toa moe mislenje nema vrska so toa kolku sum pametna, ova e razmisluvanje koe ne e osnovano na intelegencija tuku vrz sposobnosta da se postavis na tugjo mesto, da vlezes vo tugja koza. No sepak fala

Zagor zal mi e sto ne se soglasuvas so mene, sto ovoj moj stav te iznenaduva, no toa e individulno neli, nacinot na koj ke se postavuvame sprema nekoja licnost ne moze da bide ist kaj site.


...Monuska..НЕ ДОЗВОЛУВАЈ ДРУГИ ДА ВЛАДЕАТ СО ТВОИТЕ ЧУВСТВА....!НЕЗНАМ НА КОЈА ВОЗРАСТ СИ ,АМА ВЕРУВАЈ И САМО НА СВОЈАТА МИСЛА...!ЌЕ ДОЈДЕ ВРЕМЕ,КОГА ЌЕ ВИДИШ ДЕКА НЕ СИ ВО ПРАВО,НО ВНИМАВАЈ ДА НЕ БИДЕ ДОЦНА!СВЕТОТ,АКО САКАМЕ ДА ПОСТОИ И ПОНАТАМУ НЕ ТРЕБА ДА ДОЗВОЛИМЕ "ИЗВИТОПЕРЕНИ УМОВИ" ДА ВЛАДЕАТ СО НЕГО..!!!..ТАЛЕНТИ,ГЕНИЈА,ВИСОКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА..СЕ Е ТОА ГОЛА ВОДА,ПОИМИ КОИ СИ ГИ ПРИПИШУВААТ НЕПОТРЕБНО ,И ШТО Е НАЈЛОШОТО,ЛИЧНОСТИТЕ ШТО ГО ОДБЕЛЕЖАЛЕ ВРЕМЕТО НА СВОЕТО ПОСТОЕЊЕ,ОВЕ НАЈПАМЕНТНИТЕ ШТО САКААТ ДА ГО СМЕНАТ СВЕТОТ .... ГИ ПРЕТСТАВАТ КАКО ДА СЕ ОД "НИВНИОТ КОВ..." !!ДАЛИ ТОЛКУ ИМ СЕЧЕ УМОТ ИЛИ СЕ ПРАВАТ ТАКА..НЕ ЗНАМ!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 20:04
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

A zosto e temava vo seks

a ne vo ljubov?

?????????
 
STVARNO ZOSTO???
NE BIRAME KOGO KE SAKAME
I NIKOGAS LJUBOVTA NE SMEEME DA JA NAREKUVAME GREV
 



Ma nemoj, aj zasakaj me mene pa da vidis dali ne e grev
Кон врв
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 20:51
иако мислам дека тоа не е во ред
сепак немам ништо против тие луѓе
секој сам си одлучува за себе
мојата стара но многу паметна баба вели
Никој да не си се дели од умот-
па така да ако нека некој смета дека тоа е вистинско правилно и добро нека продолжи на патот на кој тргнал
но едно не смее да се заборави никогаш дека секогаш сами си   ги сносиме последиците од нашие постапки , нашето однесување
само не гледам како некој тоа може да мисли дека ќе го одведи напред и ќе го направи среќен
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 01:50
Изгледа ќе легнам со оштетена дијафрагма... Луѓе ме изнасмеавте! Особено Загор... Денеска сум ептен добро расположен и нема да реплицирам на ништо само слатко ќе се изнасмеам:
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2008 во 16:49
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Vi blagodaram Quentin i kejt-d-grejt, sepak toa moe mislenje nema vrska so toa kolku sum pametna, ova e razmisluvanje koe ne e osnovano na intelegencija tuku vrz sposobnosta da se postavis na tugjo mesto, da vlezes vo tugja koza. No sepak fala

Zagor zal mi e sto ne se soglasuvas so mene, sto ovoj moj stav te iznenaduva, no toa e individulno neli, nacinot na koj ke se postavuvame sprema nekoja licnost ne moze da bide ist kaj site.


...Monuska..НЕ ДОЗВОЛУВАЈ ДРУГИ ДА ВЛАДЕАТ СО ТВОИТЕ ЧУВСТВА....!НЕЗНАМ НА КОЈА ВОЗРАСТ СИ ,АМА ВЕРУВАЈ И САМО НА СВОЈАТА МИСЛА...!ЌЕ ДОЈДЕ ВРЕМЕ,КОГА ЌЕ ВИДИШ ДЕКА НЕ СИ ВО ПРАВО,НО ВНИМАВАЈ ДА НЕ БИДЕ ДОЦНА!СВЕТОТ,АКО САКАМЕ ДА ПОСТОИ И ПОНАТАМУ НЕ ТРЕБА ДА ДОЗВОЛИМЕ "ИЗВИТОПЕРЕНИ УМОВИ" ДА ВЛАДЕАТ СО НЕГО..!!!..ТАЛЕНТИ,ГЕНИЈА,ВИСОКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА..СЕ Е ТОА ГОЛА ВОДА,ПОИМИ КОИ СИ ГИ ПРИПИШУВААТ НЕПОТРЕБНО ,И ШТО Е НАЈЛОШОТО,ЛИЧНОСТИТЕ ШТО ГО ОДБЕЛЕЖАЛЕ ВРЕМЕТО НА СВОЕТО ПОСТОЕЊЕ,ОВЕ НАЈПАМЕНТНИТЕ ШТО САКААТ ДА ГО СМЕНАТ СВЕТОТ .... ГИ ПРЕТСТАВАТ КАКО ДА СЕ ОД "НИВНИОТ КОВ..." !!ДАЛИ ТОЛКУ ИМ СЕЧЕ УМОТ ИЛИ СЕ ПРАВАТ ТАКА..НЕ ЗНАМ!



Загор не сакам да го сменам мислењето за тебе, и знам дека ни самиот не сакаш да генерализираш и да ги ставаш сите луѓе во ист кош. Доволно сум возрасна за да создадам свое мислење, и верувај се држам до него, ако мислиш дека ме „купуваат“ со ласкање и комплименти ме навредуваш. Не знам дали најпаметните се од „нивниот ков“ зошто никогаш не сум размислувала на тој начин и немам намера да почнам, доколку некој е добар во тоа што го работи, доколку не му наштетува на светов (и не, не мислам дека поради хомосексуалноста светов ќе исчезне)не ми е воопшто важна неговата или нејзината сексуална ориентација. Веќе реков, се зависи од личноста, не може секој исто да размислува. Кои и да се твоите аргументи ќе бидат добри само за оној што се согласува со тебе, исто како што ако јас пробам да те убедувам тебе тоа нема да има некаква полза.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2627282930 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.