IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 103>
Автор
Порака
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 13:56
DA? SE DRUZITE VIE? PA NE ZNAM-OD KADE SI TI JAS SUM OD KUMANOVO?!VIE OD SK STE SITE?NE ZNAM JAS SUM NOV U OVA PA DA SE NAVIKNAM MALKU PA TOGAS, AMA NE ME ZABORAVAJTE, A BAS BI SAKAL DA SI NAJDAM TAKVO DRUSTVO, OK?
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 14:00
Originally posted by mind reader mind reader напиша:

DA? SE DRUZITE VIE? PA NE ZNAM-OD KADE SI TI JAS SUM OD KUMANOVO?!VIE OD SK STE SITE?NE ZNAM JAS SUM NOV U OVA PA DA SE NAVIKNAM MALKU PA TOGAS, AMA NE ME ZABORAVAJTE, A BAS BI SAKAL DA SI NAJDAM TAKVO DRUSTVO, OK?


ako si od Kumanovo de..uhodaj se malku ova..ke zapoznaes nekoi luge pa nema da t bide tolkuneprijatno...ovde ima prekrasni luge...a sto ima edna zgodna moderatorka..Blue Prayer se vika ...pa pa pa...radi nea mi e krivo sto sum gayгазење%20од%20смеење
Кон врв
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 14:20
ok,vazi,i taka ku ne e daleku pa ke se vidime.Samo znaes brat,mi e strav malku od ne poznato ama i toa ke pomine,a sto se odnesuva do moderatorkta mora da e nekoe dobro parce stom ti e krivo gay aj moze ke se izlecis od homoseksualnosta(nekoi smetaat deka e izleciva)pa ke se zblizite na "onoj" nacin (ne)drugarski
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 14:22
Originally posted by mind reader mind reader напиша:

ok,vazi,i taka ku ne e daleku pa ke se vidime.Samo znaes brat,mi e strav malku od ne poznato ama i toa ke pomine,a sto se odnesuva do moderatorkta mora da e nekoe dobro parce stom ti e krivo gay aj moze ke se izlecis od homoseksualnosta(nekoi smetaat deka e izleciva)pa ke se zblizite na "onoj" nacin (ne)drugarski

...ne me svakaj pogresno sega..samo akav da kazam deka e super devojka...ke ja srtnes niz forumive
Кон врв
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 14:41
ok, ne mislev ozbilno,se zezav za moderatorkata
Кон врв
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2008 во 14:55
da te prasam nesto:ti kade gi najde tie luge,ovde na forumov?i sto ti rekoa koga im kaza(mora da se mn liberalni),ne te osuduvaa,te gledaa na poinakov nacin ili...nemase neprijatni momenti?
Кон врв
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 02:32
luge,mislam deka nikogas nema da ne prifati ovaa nasa kozervativna sredina,zatoa uste ke se krieme
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 03:03
NE zbori vo mnozina...jas ne se krijam...odamna sum izlezen od "plakar"....ne znaat site..samo onie sto treba i sto zasluzuvaat da znaat
Кон врв
Superman Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Superman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 09:27
Homoseksualnosta ne e seksualna orientacija, taa e socioloska degeneracija
Кон врв
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 13:01
E kako ne se kries, a velis "ne znaat site" i sto se podarazbira pod toa.Ti mozebi imas kazano na nekoi bliski luge i toa ti e super ama ima mn sto nemaat kazano na nikoj eve vklucuvajki me i mene i mora da glumime,da se krieme i red drugi raboti.Zatoa ne se luti i samiot znaes deka e taka, ama valjda ke se smeni nesto tuka pa ke mozeme poslobodni da bideme
Кон врв
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 14:33
bravo brat taka treba,samo da se sakame i da bideme sakani
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 14:35
Coming out-от или признавањето, за кое што погоре е зборувано, за мене претставува нешто навистина банално, непотребно и релативно. Сексуалната определба и интимноста се толку лични ствари, кои не треба да ги засегаат другите. Како што хетеросексуалците не одат наоколу и не кажуваат на сите дека се стрејт, зошто да биде различно за хомосексуалците, зошто пак тие да мораат да ја споделуваат својата интима со останатите?

Единствена причина поради која на некој начин сакаме другите да знаат, е тоа што сакаме да им укажеме дека постоиме, дека не сме болни, дека не сме злосторници, дека немаме генетски грешки итд...

Ако на твојот најдобар другар, кој мисли се најдобро за тебе, се аутираш и тој го смени односот со тебе, кој тука има проблем?
Јас кој сум бил доволно фер и искрен и сум ја споделил најдлабоката интима со него, или тој што не може да ме прифати како најдобар другар?
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
mind reader Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mind reader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 14:52
Originally posted by Superman Superman напиша:

Homoseksualnosta ne e seksualna orientacija, taa e socioloska degeneracija

jas studiram sociologija i nikade nemam sretnato deka homoseksualnosta e socioloska degeneracija, a za lugeto kako tebe postoi eden termin "homofob" i site znaeme sto znaci zborot ama gi objasnuva i pricinite zosto nekoi luge se homofobi a nekoi ne.Homofobi se luge koi poteknuvaat od rastureni semejstva,mozebi bile zlostavuvani vo detstvoto i mn drugi ,kako i deka tie luge se so poprecena mentalna svest,i luge koi imaat mal koeficient na intelegencijaNa tie luge im e potrebna strucna pomos

Изменето од Eleni - 22.Февруари.2008 во 18:11
Кон врв
dama Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2008 во 15:00
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

NE zbori vo mnozina...jas ne se krijam...odamna sum izlezen od "plakar"....ne znaat site..samo onie sto treba i sto zasluzuvaat da znaat
imas moja podrska macoooo i nemam nisto protiv homoseksualnosta ,a gi cenam onie koi kazuvaat deka seтрепкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.