IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 103>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 21:05
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

Originally posted by anakin anakin напиша:

retko koj ima dovolno um da ja sfati logikata

sexualnite zelbi se van logika- toa e fakt

bitno e da neizlezat od ramkite na intimnosta

a toa diogenco moj ti ne go pocituvas


....hmmmm...na tezava i Frojd bi se pozacudil,da bidam iskren....sexualnite zelbi se van logika?...pa uste i FAKT...?   nema sovrseno tocna vistina mil moj


more ne mi filozofiraj oti pred mene si se pokazal so Sizif
taka da Frojd ne go citiraj - zatoa so toj kazal deka vo sexot se e normalno ako i dvajcata ili trojcata toa go sakat
ako neso e od site strani normalno znaci e van logika
zatoa so Diogence moe ne e logicki da e se normalno

taka da ne mi go citiraj Frojd oti ne bash plivas vo tie vodi



Изменето од anakin - 28.Февруари.2008 во 21:06
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 22:28
Originally posted by anakin anakin напиша:

[QUOTE=diogenskopje] [QUOTE=anakin]
Mnogu e lesno da sedis po 24 casa pred monitorot,da fakas seir na se i sesto,mama da mesi,tato da nosi.......U koj vodi plivam jas mozes sekoj den da se uveris u Skopje..Opstinski 1 i 2...Frojd..Sizif, se tamu samo sitni ribi....Sekoj prvoodelenec e denes genie zad tastaturata..izlezi nadvor Anakin i dojdi da porazgiovarame...za From..Prust,Jakob Eme......i bez gajle..naema da go zaboravam Sizif....pogolema tetka izleze od maria_magdalena....strasnoмајмун
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 22:51
znaes vo so e fintata??????
neznas a?

 kje ti dadam eden sovet  GAGA

nemoras da se cuvas od pametnite koi se pravat blesavi nego od blesavite koi se pravat pametni
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2008 во 23:55
DRAGO MOE DETE

Želja ne prestaje ispunjenjem želje. Svako novo ostvarenje želje potiče žedj za novim sticanjem,kao što novo gorivo jače razgorjeva vatru... (Mahabharata)

Ne želeći ništa, posjedujemo sve.(Ipolito Nievo)

Ko malo želi, sve ima; ko ništa ne želi, taj je slobodan; ko nema i ne želi, covjek je, jednak bogovima. (Fernando Pesoa)


Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 06:22
postupidni misli v zivotot moj ne sum procital
se nadevam diogenco ne se vodis prema niv- oti bi bil za zalenje


pa.fala za milo deteголемо%20гушкање- toa mi doagja diogenco kako komplimentголема%20насмевка


Изменето од anakin - 29.Февруари.2008 во 06:23
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 13:07
Originally posted by zagor zagor напиша:

.....АМА ДРЖАВНА ПОДРШКА ЗА ВАШИТЕ ПРАВА НЕМА ДА ДОЗВОЛАМ ДА ЈА ДОБИЕТЕ(ЌЕ СТОРАМ СЕ ШТО Е ВО МОЈ ДОМЕН)..........

плазење Лол, ај уште малце, па кога ќе го донесат законот за анти-дискриминација врз основа на сексуална ориентација, па ќе те видам тогаш што се е во твој домен и каде ќе се жалиш тогаш..намигнувањеголема%20насмевка

Промовираш нееднаквост, недемократија! Зошто ние да имаме помалце права од вас хетеро луѓето бе?? Како тоа тебе лично би ти наштетило ако двајца полнолетни, зрели, свесни и совесни хомосексуалци од било кој пол станат сопружници?
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
harp13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harp13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 14:15
pa jas bi kazal vaka......gopod da im pomozi na famillite so imaat pederi vkici postrasna rabota mislam ne postoi.za niv samo kractajca u supak i od koga ke mu ja napikas da mu ja skrsis a istoto im go mislam i na site onie koi gi podrzuvaat

Изменето од Eleni - 29.Февруари.2008 во 15:57
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 14:24
Originally posted by harp13 harp13 напиша:

pa jas bi kazal vaka......gopod da im pomozi na famillite so imaat pederi vkici postrasna rabota mislam ne postoi.za niv samo kractajca u supak i od koga ke mu ja napikas da mu ja skrsis a istoto im go mislam i na site onie koi gi podrzuvaat
 

Јас истото тоа го велам за хетеро како тебе! лутина


Изменето од Eleni - 29.Февруари.2008 во 15:57
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 14:27
Rebel you have my supportголемо%20гушкањенамигнување
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 14:35
Originally posted by Tattoo Beauty Tattoo Beauty напиша:

Rebel you have my supportголемо%20гушкањенамигнување

големо%20гушкање љубов бакнеж фалааа голема%20насмевка
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2008 во 23:47
dobro be harp13 sto se lutis?
pa covekot ne ti bara na tebeголема%20насмевка
da ti pobaral togas luti seголема%20насмевка
a mozebi se lutis sto ne ti pobaralзбунетостзбунетост
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
apce
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2008 во 07:30
STO DA KOMENTIRAM?
ODETE BRAJKA LECETE SE SO VREME!!!
a DA MU DOZVOLAT NA HOMOSEKSUALCI DA POSVOJAT DETE E ISTO KAKO DA MU DALE NA DETETO POLONIUM DA GO NOSIT VO RANEC NA GRBOT!
Nakraj kraeva vrstata koja ne e vo moznost da se razmnozuva e osudsena na izumiranje

Изменето од alekso_2000 - 05.Март.2008 во 18:00
car's freack
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 02:54
OTVORENO ZA!
SEKOJ IMA PRAVO NA SVOJ ZIVOT I NEMA STO NIKOJ DA ZIRKA U TUGA POSTELA KOJ SO KOGO NAVECER LEGNUVA!
PRAVO NA IZBOR-OSNOVNO COVEKOVO PRAVO!
GAY IS OK !
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 18:01
Imase edna kniga, neznam dali se sekjavate;
1000 Zasto 1000 Zatoa
epa rabotava e: zasto Gay ili zasto Ne?
E zasto de? a zasto da ne
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.