IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Колку време е потребно за учење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку време е потребно за учење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
Автор
Порака
jasmina trpeska Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jasmina trpeska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Колку време е потребно за учење
    Испратена: 04.Јануари.2008 во 16:36
ima deca koi sto ucata po celi denovi, no pak na kraj ne uspevaat da go postignat toa sto tie go ocekuvaat,normalno tuka ima poveke faktori koi sto vlijaat na seto ova, no sepak ima i deca koi sto pomalku ucat, a sepak imaat uspeh poveke pod toa sto tie ocekuvale.
na sto se dolzi ova!
kolkav e normalniot fond na casovi dnevno da se uci za da se bide uspesen po site predmeti, odnosno vo site oblasti?

PRVO DOKAZI SE< PA FALI SE!!!
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 16:41
Se e relativno. Ako imam filozofija isprasuvanje ne casovi, denovi mi trebaat za da gi naucam lekciine
e sega ako se misli na redovno ucenje, sekoja nova lekcija i slicno, po sekoj predmet, pa bi trebalo nekade okolku dva casa so pauzi. Ama toa ne e moj stil na ucenje sepak

Изменето од Monuska - 04.Јануари.2008 во 16:42
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 17:24
Зависи колку сакаш да научиш и колку ти впиваат вијугите.
Кирил Пејчиновиќ вели:
„Тој што не сфаќа од едно читање, нека прочита уште еднаш. Ако после неколку читања пак не сфаќа ништо, нека се обрати за помош кај некој што полесно сфаќа.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 17:58
некои се чудат како толку малку учам а сум одлична додека тие поминуваат денови во учење и на крај пак не знаат...

очигледно секој посебно си знае колку време му треба да научи...
Кон врв
mornar. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mornar. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:09
zavisi od intelektot.
,,VO DRZAVA KAKO NASHAVA VISTINATA E TOLKU DRAGOCENA, TAKA SHTO SEKOGASH MORA DA BIDE VO PRIDRUZBA SO TLESNATA STRAZJA NA LAGATA,,
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 18:39
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Se e relativno. Ako imam filozofija isprasuvanje ne casovi, denovi mi trebaat za da gi naucam lekciine
e sega ako se misli na redovno ucenje, sekoja nova lekcija i slicno, po sekoj predmet, pa bi trebalo nekade okolku dva casa so pauzi. Ama toa ne e moj stil na ucenje sepak


А јас мислев дека си родено философче. Дали да се разочарам!? или само
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 19:37
, не се разочарувај, финтата е во тоа што учам од книга што е толку ужасна што во повеќето градови во државава е забранета, и плус професорот не предава туку „пее“ на час и затоа ми е толку одбивна филозофијата ама само во школо, тоа што ме интересира сама си учам и барам, и сакав да кажам во постот дека ми требаат денови да ги „научам“ како што сака професорот

Изменето од Monuska - 04.Јануари.2008 во 19:39
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 22:52
mene mi beshe dovolno na chas shto ke chujam,....i malku ,...uz jadenje! голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 23:13
Originally posted by brza brza напиша:

mene mi beshe dovolno na chas shto ke chujam,....i malku ,...uz jadenje! голема%20насмевка


Брзо помнам - брзо заборавам, кога се ќе се собере - од каде што почнав таму и завршив. Или зборуваш за к*рс за молери?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
devojka21 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај devojka21 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 01:43

среќа



Изменето од devojka21 - 22.Јануари.2008 во 11:56
Life is beautiful
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 01:50
ako imash u glavata,...polesno ke ti bide,...sto posto,...nauchno e dokazano ,...duri,...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Цаци Галапчарот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Локација: Byelorussian SSR
Статус: Офлајн
Поени: 955
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Цаци Галапчарот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 02:24
ja sve razrede iz prve sm gi pominuja
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 03:17
не ми треба многу време за да научам и учам со разбирање,а не на памет,само повеќе време ми треба дадека се убедам да ја фатам книгата
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 03:26
Originally posted by snegulka snegulka напиша:

не ми треба многу време за да научам и учам со разбирање,а не на памет,само повеќе време ми треба дадека се убедам да ја фатам книгата


И додека ти се кандисаш тој што сфаќа тешко веќе научил и излегол да се шета.

Изменето од majstorce62 - 06.Јануари.2008 во 03:27
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.