IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Јани Макрадули..збор и дело..
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Јани Макрадули..збор и дело..

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 11:13
совршен пример, заради кои средновековната пракса на линч, може треба повторно да се уведе во 21 век.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 12:28
Originally posted by аџија аџија напиша:

совршен пример, заради кои средновековната пракса на линч, може треба повторно да се уведе во 21 век.
 
Сосема надмината категорија на казна...
Доволно ќе е НИКОЈ да не му даде глас на сите идни организирани Избори кај нас..и овој е веќе политички мртовец..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 13:52

Negoviot sleden "mandat" toj treba SAMO vo zatvor da go ispolnuva.  голема%20насмевка

 
 
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 13:56
Originally posted by borec borec напиша:

Negoviot sleden "mandat" toj treba SAMO vo zatvor da go ispolnuva.  голема%20насмевка

 
 
 
Тоа би била една од варијантите..одкога ќе стане политички мртовец.
пс
А и добро би му дошла на здравјето...ќе го истенчат како манекен..
А и има основа за тоа..невратените пари од ненаправениот а договорен проект на МО ..кога бУЧКо беше тамо главоња..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 14:13
Типичен пример на исфорсирано татино директорско кремче кој од клупа на кулпа па па во клупа и чекаш од него нешто за живтот на обичниот човек да ти каже.
Тие се упишуваат на факултет и му чуваат место асистент, директор на јавно претпријатие, или функција во СДСМ.
Ако бе дебелогазовци како денес што сте разоткриени никогаш не сте биле тој махерот на манипулација гуру Бранко ве вадеше.
Сега бисер до бисер ви е секоја прес конференција и ви поскаувам така да продолжите.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 14:36
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

 
 
 
А и добро би му дошла на здравјето...ќе го истенчат како манекен..
голема%20насмевка
 
газење%20од%20смеење
 
A se sekavam....koga go pokazuvaa na televizija...odehse tamu na sud za toa neli....toj so negoviot "sovetnik"....i oddednash vleze cajkanot..obezbeduvanjeto...i MAKARADULIS se strese kutriot...SAMO da mu ja videshe facata.   газење%20од%20смеење
 
Pa si rekov....KOJ POSHTEN bi se plashel taka....???  збунетост
 
 
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 22:34
Originally posted by dras dras напиша:

среќа најлесно е да плукаш по некого.....кај е огледалото?????????



Se skrsi od plukanicite na imenuvaniot vo naslovot od temata

Изменето од moira - 04.Јануари.2008 во 22:35
Кон врв
Калпазан Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2006
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Калпазан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 03:31
Originally posted by аџија аџија напиша:

совршен пример, заради кои средновековната пракса на линч, може треба повторно да се уведе во 21 век.
 
Само, и да се обогати...
Да се надене на колец и да цркава 6 недели, а телевизија да го пренесува на главниот канал ВО ЖИВО...
На тој типус сум алергичен..и на другите од неговиот сој!
 
 
Македонија - Моја Дежела
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 08:31
Луѓе,не е крив човекот. Тој е само алатка на СДСМ.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 11:20
Originally posted by palancanski palancanski напиша:

Луѓе,не е крив човекот. Тој е само алатка на СДСМ.
 
ДА ДА ДА..еве и доказ:
 
 
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 11:42
na Rada nesto cudno i se slucuva
haahahhahahahahhahahhahahh


http://www.youtube.com/watch?v=dlij9vQkScI&feature=related

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 14:05
Мене не ме загрижува тоа што му ги тресат гаките на Макар Дупи, туку што никој јавно не смее да каже ниту еден збор против семејство на Чарли Чаплин, оти веднаш пред куќата ќе му се најдат еден куп камери со полицајци.
Пораката е јасна: јас и моите можеме да крадеме колкушто сакаме, а вас да не ви е гајле за тоа. Ако многу, пак, кревате прашина, ќе ве ставам сите зад решетки. Абе, јас имунитети одземам додека со око трепнеш, не пак души на ситни риби.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 15:05
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Мене не ме загрижува тоа што му ги тресат гаките на Макар Дупи, туку што никој јавно не смее да каже ниту еден збор против семејство на Чарли Чаплин, оти веднаш пред куќата ќе му се најдат еден куп камери со полицајци.
Пораката е јасна: јас и моите можеме да крадеме колкушто сакаме, а вас да не ви е гајле за тоа. Ако многу, пак, кревате прашина, ќе ве ставам сите зад решетки. Абе, јас имунитети одземам додека со око трепнеш, не пак души на ситни риби.
 
Погрешен ти е заклучокот..а и еве зошто..
Да беше на негово место..што ќе им направеше на оние кои комисијата за одземање на имунитетот на бУЧКота ...ја маваа со шишиња и и оневозможуваа излез од салата..
Ако беше таков каков сакаш да го прикажеш..оној кој е роѓен 2 авионске станције од куде Криву Паланку ..ќе ги средеше со силата на законот..
Како овој пример на комуњарска демоНкратија..
Гледајте го посебно овој за кој ви зборував погоре..што се прави...и овој ќе ти води држава!!!??
 
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 15:43
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Мене не ме загрижува тоа што му ги тресат гаките на Макар Дупи, туку што никој јавно не смее да каже ниту еден збор против семејство на Чарли Чаплин, оти веднаш пред куќата ќе му се најдат еден куп камери со полицајци. Пораката е јасна: јас и моите можеме да крадеме колкушто сакаме, а вас да не ви е гајле за тоа. Ако многу, пак, кревате прашина, ќе ве ставам сите зад решетки. Абе, јас имунитети одземам додека со око трепнеш, не пак души на ситни риби.

 

Погрешен ти е заклучокот..а и еве зошто..

Да беше на негово место..што ќе им направеше на оние кои комисијата за одземање на имунитетот на бУЧКота ...ја маваа со шишиња и и оневозможуваа излез од салата..

Ако беше таков каков сакаш да го прикажеш..оној кој е роѓен 2 авионске станције од куде Криву Паланку ..ќе ги средеше со силата на законот..

Како овој пример на комуњарска демоНкратија..

Гледајте го посебно овој за кој ви зборував погоре..што се прави...и овој ќе ти води држава!!!??

 


голема%20насмевка


Ја гледав целата седница на Комисијата и видов каква ДемоНкратија фаворизираат. Додека дискусијата не се исцрпи не се приоѓа кон гласања, а претседателот на комисијата веднаш после паузата, ако се сеќаваш, предложи гласање, без да ја продолжи дискусијата, иако имаше најавено дискутанти. Инаку имам и пријател во Комисијата од ДПМНЕ кој се согласува со моето мислење, но вели,гласањето е јавно, а поротив партијата не можеш да гласаш.
Да не бидам едностран - тоа се случуваше и во редовите на СДСМ.
Е, таквата ДемоНкратија ме загрижува. На луге кои уште си ја носат калта од блиското минато на чевлите и ногавиците.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.