IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колку ви е битно како вашиот парнер се облекува?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку ви е битно како вашиот парнер се облекува?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
Автор
Порака Обратен редослед
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 14:38
  непотребно внимание  на брендирањето...смешно ми е кога некој се разбацува со марки,брендови...како да ми продава колаголема%20насмевка
или како да ја крие душевната празнина со тоа што ќе набаци Армани,Версаче..
па уште ако ми каже дека Долче е една а Габана друга линија на облека ми доаѓа да умрам од новиве тренд-сетерихипнотизиран
...треба човекот да знае да ја носи облеката а не облеката него...
битно е да е чист,педантен,среден ...да не носи сандали на чорапигазење%20од%20смеење....брендовите не ме воодушевувале никогаш....
внатрешноста е тоа што знае да ме турне на коленатрепкање

Изменето од Andjelina - 23.Ноември.2009 во 14:41
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 14:12
Aaaaa toa e mnogu bitno,не%20зборувам
more najbitno nesto....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 14:01
па битно е
Има машки на кои стилот им е спотрски,за излегување носат тренерки,блузони,спуштени фармеки.......во ред секој има свој стил
Ама,кога ќе видиш дека женската му се стегнала,како пар идат неспојливи
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 13:35
253,4$ will do the job neli?

Estimate calculation:
-sapunce 1$
-topla voda 0,5$ na kubik
-cista obleka(prasak i drugi trakatanci) 10$

I TRIESET DENA RABOTA...HIHIHI...VERSACE I ARMANI MOZAT VODA DA MI NOSATголема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 13:24
битно е да изгледа и мириса убаво и чисто  , а не да смрди како да спиела со кози ..........
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 13:21
не е битно да се биде во најнови марки,.... битно е да се биде чист и среден.... сигурна сум дека никој не сака партнерот да му смрди [:-&]
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 10:03
Oblekata ne go pravi chovekot... samo shto denes i se pridava mnogu vazhnost i toa nepotrebno... ako nekoj nosi brendirana i skapa obleka ne go pravi povekje chovek.. teshko onie shto sudat spored nadvoreshnosta....
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2009 во 09:59
Sto bi iskomentiral na predhodniov so 253,4$ dnevnica(bez danok normalno),osven golema doza na INDOLENTNOST i nametnuvanje
na svojata nemok!

TIPICNA FORMA NA SNOBIZAM

KE GO ZAMOLAM SOGOVORNIKOT DA NE ME PROZIVA ZOSTO NE SAKAM MOITE PORAKI DA SE BRISAT среќанамигнување
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 23:56
Gi rabotam site denovi vo mesecot a edna dnevnica mi e 250$ znaci mozam da si pravam kevovi i da si kupuvam garderoba kakva st si sakam i kakva sto mi treba,koga bi izleguval vo nekoi od nocnite klubovi vo ,mravino,agino ili tri fazani ne bi mi trebalo ni garderoba od niva pravo tamu,taka li e predhoden gospodine?
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 19:25


Vidi sto ub'o domakjinche...
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 19:23
Mozebi kje se slozam, samo treba prvo da razgranicime za koj aspekt na oblekuvanje mislime...

Nikogas... Ajde da recam - retko bi se osudil da deluvam direktno na izborot na stilot... Mozebi bi i kupil del od obleka, cisto i jas da se uveram ili taa da proba dali i odgovara toa sto jas mislam...

Megjutoa - - eh, da bitno mi e... Ne bi sakal niz doma da mi se sheta u nekoi ... utucani raboti.
Bi sugeriral i bi sakal i bi deluval... uffff , kje prejdam u podforum seks uste malku
Aj kje se vozdrzam
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 15:24
Oblekata e naseto ruvo...da se bide cool..ili nesto drugo?

Temata e za snoboviголема%20насмевка
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2009 во 01:13
Sekako deka e vazno,barem vo vecernite izleguvanja mora da ima nekoja harmonija vo stilot.Na nekolku meseci odam za Dubai i ne gi odminuvam pierre cardin i GIORDANO,sekogas ima golemi namaluvanja na cenite i pogolemiot del od garderobata mi e od tie brendovi,se razbira i na partnerkata.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 20:00
Важно ми е секако, но не е пресудно......
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,279 секунди.