IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ШТО СТАНА СО ВЕРОИСПОВЕД?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ШТО СТАНА СО ВЕРОИСПОВЕД?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 10:47
Sard golem pozdrav, ubavo e da te vidi covek ovde povtorno   
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 10:50
Садр, барем мислам дека ќе можам со некого да помуабетем . . .



Изменето од connected - 04.Јануари.2008 во 12:32
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 14:30
Калиф, Бутел, вд, благодарам...  помислував на вас
Се радувам што сеуште се сеќавате на мене.
Се надевам ќе можеме заедно да учиме од Бога.
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
sard Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Прилеп
Статус: Офлајн
Поени: 1440
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 14:38
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Ти ми го покажа патот. Еве ке се надоврзам на темава.  Јас значи учам, ние цело време учиме, кога еден голем човек (знаеш Сард за кого зборам) можеше да рече дека сеуште е наивен и млад, јас значи немам поим според него. Имам уште мнооогу да учам, но како јас овде да си го кажам своето мислење???? како јас овде да можам слободно да се изразам кога знам ке има напад одма?? Значи ние треба да голтаме мисли. Ако случајно кажеме што мислиме да чекаме 3 светска војна ли???Се караме за вера и се натпреваруваме кој колку знае?? што е ова? верски милионер? каде е Трендо? Мене не ми смета Исламот воопшто, но како што мене не ми смета чекам и на нив да не им смета мојот Бог, но не станува тука збор за тоа, станува збор за реметење и карање за сосема други работи. Нели треба да го пренесеме нашето знаење??? Како кога секогаш има некој што нас да ни “дообјасни“????? Јас учев и сеуште учам од некој што знам дека го знае тоа вистинското и знае каде треба да ме упати...а за тие што се борат залудно без знаење или со мала доза знаење нека им прости и помогне Бог.

Блу, пет пати го читам текстот и си мислам девојчево како да е дојдено од друг подобар свет. Те жалам што веќе имаш болно разбудување.
„Треба да се биде достоен на љубовта за да се биде љубен“ - Goethe
www.pravoslavna.mk
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 14:42
сите ние сме имале по некој лош период нели??? само тешко кој се разбудил потоа или продолжиле така или не ни се обиделе да сторат нешто за подобро да биде. и те како беше болно братче, но затоа сега следи тоа доброто, па нели после дождот доаѓа сонце?големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 16:34
Ред е да се покаже толеранција.
 
Секој да почне од себе.
 
Да не биде настојчив и да не навредува.
 
 
Затоа, јас, почнувајќи од себе си, им се извинувам на сите што сум ги навредил, освен на оние на кои што сум рекол дека нема да им се извинам...
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 21:05
Секоја вериисповед треба да се почитува се додека е во своите сопствени граници.
На оваа тема неблагодарно е да даваме мислења и судуви- нормално ако пак нема пречекорувања.
Секој си ја почитува и сака својата вера и така треба.
Коментари, мислења и напади се знае кога и се знае каде. Овде сме да се дружиме и понекогаш различно да гледаме. Ама само малку различно колку да може да коментираме.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 09:35
Originally posted by orlov orlov напиша:

Секоја вериисповед треба да се почитува се додека е во своите сопствени граници.
На оваа тема неблагодарно е да даваме мислења и судуви- нормално ако пак нема пречекорувања.
Секој си ја почитува и сака својата вера и така треба.
Коментари, мислења и напади се знае кога и се знае каде. Овде сме да се дружиме и понекогаш различно да гледаме. Ама само малку различно колку да може да коментираме.
 
Se soglasuvam!!!
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 10:27

па се има свои граници.
затоа движисе во границите на реалното.
бар пред себе признај дека е така како сите други или повеќето кажуваат- пишуваат.






Изменето од orlov - 05.Јануари.2008 во 10:40
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 12:49
ВАКА ЛИ ВЕРАТА ЌЕ ЈА НЕГУВАМЕ И ЧУВАМЕ???????????
ШТО ЗАТАИВТЕ?????????????
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 14:27
a ti kako si ja cuvas?
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 18:07
Originally posted by DAIJA DAIJA напиша:

a ti kako si ja cuvas?



Не ја чувам, туку ја негувам.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 15:32
izzie ме воодушевуваш на сите страни !!!големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголема%20насмевка

јас одамна се мислев за вакво нешто... ми ја зема идеата...


порано ве читав... ама сега не се ни обидувам... затоа што овој форум е пред се за верата... а верата е работа која мене лично ме асоцира на мир,.. љубов,... подршка,... разбирање... а после тоа што секојдневно го гледам тука ама баш ич не ми личи на тоа .... не знам за вас
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,343 секунди.