IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - IN VINO VERITAS
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

IN VINO VERITAS

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: IN VINO VERITAS
    Испратена: 01.Јануари.2008 во 21:44
Dali ste primetile deka svoite cuvstva mnogu polesno gi iskazuvate koga ste pod dejstvo na alkohol? Vo vinoto e vistinata! Dali se slozuvate? Sto bi i kazale na svojata ljubov vo takva sostojba, sto obicno ne bi im kazale голема%20насмевка?

Изменето од Mishell_G - 01.Јануари.2008 во 21:45
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 21:49
ДА..АМА САМО ВО ЦРНОТО ВИНО...ТАМУ НЕ СЕ ГЛЕДА ДНОТО..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 22:21
...ne toa ne vazi za mene, koa sum pipit od vino pogotovo ich ne mi se pricha, gleam samo da fatam krevet...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 04:53
знаеш како викаат...она што трезниот го мисли...пијаниот го зборува...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 14:49
Tocno bilo deka vo vinoto e vistinata намигнување, ama i deka utre den ke se razbudis mamurna голема%20насмевка..
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:02
Obichno ne mi treba  doza alkohol za da ja kazam vistinata,
da gi iskazam chuvstvata,da prenesam ljubov,ne mi se dopadja
takva "iskrenost",osven toa.....da,utredenta navistina ke te boli glavaголема%20насмевка


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:09
најдобро е...трезен и свесен...тогаш доаѓа од срце,а не од чашката...намигнување
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:22
Izzie......bravo be, choveku...големо%20гушкање

Изменето од mamma - 02.Јануари.2008 во 15:22

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 15:28
па...пиење алкохол за да изјавиш љубов...е како земање вијагра кога си импотентен...голема%20насмевка

и двете ствари ги мразам...знак на некаква неспособност...намигнување
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 16:16
Originally posted by Izzie Izzie напиша:

па...пиење алкохол за да изјавиш љубов...е како земање вијагра кога си импотентен...голема%20насмевка

и двете ствари ги мразам...знак на некаква неспособност...намигнување


аплауз
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 17:20
Pa jas ne pijam alkohol a dobro mi odi iskazuvanjeto cuvstva, sto znaci nemaat vrska edno so drugo( barem vo mojov slucaj). Spored mene moze da se sluci sprotivnoto, da kazes nekomu deka go sakas dodeka si pijan a vsusnost da ne go mislis toa
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:03
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Pa jas ne pijam alkohol a dobro mi odi iskazuvanjeto cuvstva, sto znaci nemaat vrska edno so drugo( barem vo mojov slucaj). Spored mene moze da se sluci sprotivnoto, da kazes nekomu deka go sakas dodeka si pijan a vsusnost da ne go mislis toa


E i ti si vo pravo! I posle utredenta mu vikas, oops sorry moment na slabost bese голема%20насмевка
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:05
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:


Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Pa jas ne pijam alkohol a dobro mi odi iskazuvanjeto cuvstva, sto znaci nemaat vrska edno so drugo( barem vo mojov slucaj). Spored mene moze da se sluci sprotivnoto, da kazes nekomu deka go sakas dodeka si pijan a vsusnost da ne go mislis toa
E i ti si vo pravo! I posle utredenta mu vikas, oops sorry moment na slabost bese голема%20насмевка


Ili pak (uste pozgodno scenario) "izvini ama mislev deka si nekoj drug"...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:05
тоа зависи колку ке се начукаш...ама потсете те се уште еднаш...

ОНА ШТО ТРЕЗНИОТ ГО МИСЛИ,ПИЈАНИОТ ГО ЗБОРУВА

големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.