IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
Автор
Порака
Biljanka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Локација: Malawi
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biljanka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2007 во 13:33
a be nema pogjavolska rabota od gledanje na kafe,karti itn odnosno predviduvanje na idninata.
samo GOSPOD znae sto ke ni se sluci............среќа
 
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 00:20


Jas licno imam ednas baeno ...

i se pogodiv ... !!!


zatoa sto posle dve nedeli povtorno
bese kaj mene gospodjata so mazot i ....

veli ... se sum i pogodil ...

i taka povtorno i gledav ...

i normalno pogodiv...

Ne koristam nitu karti nitu kafe ...


                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
551mb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 207
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 551mb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2007 во 01:00
pri gatanje kamera e najdobro da se koristi  100% tocnost vo izlaganjata kje ima
Кон врв
misterious Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2007 во 13:34
Јас искрено се научив да гледам на кафе од тоа што го слушам кога ми гледаат. Нели се гледаат знаците ама треба да знаеш што значат и да ги поврзиш со останатите. Пример кучето е верност или буквата В е викторија-победа и т.н
а јас имам слушнато и за гледање на чај изненадување како бе?
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2007 во 23:51
na caj збунетостe toa ne sum cula a na kfe da i ima sto pogoduvaatголема%20насмевка
... only God can judge me ....
Кон врв
ang3l43 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l43 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:50
sum citala na mnogu web strani sto znacat figurite vo kafeto prosto i ednostavno .... neznam dali da veruvam vo toa... sto mislite vie ??
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:54
Еве јас верувам.
Секогаш кога ке го испијам кафето имам само едно нешто.
Кон врв
ang3l43 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l43 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:56
talog ?!!
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 03:05
Токму така.
Кон врв
ang3l43 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l43 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 03:07
bravo za mene голема%20насмевка hehhe abe aj sea ozbilna sum kazite da veruvam vo toa gatanje ili ne ?? jaooo ama prasanje c`c`c`c црвенеењетрепкањетрепкањетрепкањетрепкање задоволство
life is too short not to be enjoyed
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 03:54
Па мислам дека се разбравме.
Браво за тебе па не верувај ако немаш попаметна работа изборот е твој и самао твој.

Изменето од MAKEDON-FILIP II - 30.Декември.2007 во 03:55
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 12:35
So drugarkite redovno si gledame na kafe, normalno radi zezanje, ama sum bila i kaj gradskata procuena gledacka (taa sega e pocinata) velat deka porano se pogoduvala ama jas koga bev od sto bese stara fildzanot go promasi, ama ne e bitno interesno bese. Za veruvanje, ne veruvam ama sepak moze da bide sugestivno i sekoj da si sfati kako saka, jas preporacuvam koga vi gledaat se da si tolkuvate pozitivno. Omileno znakce mi e paun ili sirena ako nekogas toa vi vidat vo talog mnogu ste srekni
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
ang3l43 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l43 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 15:14
mozebi nekoj ke pogodi na sreca.....ama toa se slucuva mn retko
life is too short not to be enjoyed
Кон врв
MAKEDON-FILIP Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 731
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MAKEDON-FILIP Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 16:20
Па ако е така тогаш што има да ти гледаат замисли си го тоа сама па може ке си замислиш на среќа.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.