IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617>
Автор
Порака
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 13:29
Вујко ми знае да гате на карти...особито добро кога игра покер...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 13:32
jас знам да гатам и на карти и на кафе...
аjт...стисните желба!голема%20насмевка
Кон врв
sunlight3112 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunlight3112 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 10:10
Zdravo, Dali te molam mozes da mi kazes, kade e taa gatacka, zatoa sto sve vo zivotot mi se isprevrte naopaku i mi treba nekoj da mi kaze sto bilo i sto ke bide. Bi ti bila blagodarna na informacijata :)
Кон врв
sunlight3112 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sunlight3112 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 10:12
moze li da mi kazes kade e taa gatacka sakam da odam ?
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 10:41
ima edna gatachka kaj fakultetot ......duri gata i za da polozish ispit bez uchenje  .........gledam baagi redici ima koga odam natamu ...imame dobri studenti sigurno idni politichari голема%20насмевка
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 10:48
Има една и кај мене позади киното
Ама....многу трева има таму...кој ќе оди
А за што...за да ми каже дека ме чека голема љубов...некој што случајно сум го запознала и бла бла бла....
Веќе видено!
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 16:18
znam na kafe da gledam
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2010 во 16:57
не верувам во вакви работи,
мижи асан да ти баамма%20ајде
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 00:19
Ми гледаа и ми рекоа ќе сум се утепала денес.

Се сопнав кога идев по тоа скалите.

Битно не се утепав. Затоа и не верувам.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 00:54
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

не верувам во вакви работи,
мижи асан да ти баамма%20ајдеMe too да
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 01:51
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

не верувам во вакви работи,
мижи асан да ти баамма%20ајде
Me too да

pa ni jas neveruvam ali na mnogu so sum gledal mi rekle potoa deka dobar del od kazanoto ispadnalo
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2010 во 02:09
Ти гледаш


јас си знам само едно гледање на карти
Го научив една моја комишика бабичка(веќе почината).
Секогаш на крај доаѓа како на крајните карти.
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 12:54
ne veruvam vo ovie rabotiнека%20ти%20е%20срам
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 13:19
Бар нешто од сето кажано ќе ти се деси, а ако воопшто не го слуушнеш претходно можеби нема ни да го заприметиш.... „ќе сретниш црна особа вечер“ и оооопс една црна типка ќе ти побара упаљач(ако не денеска, утре).... ако ти гледале на кафе ќе мислиш дека ти погодиле , ако не тогаш само ќе и дадеш упаљач и евентуално ќе фрлиш окце на атрибутитеплазење и така...

а сакам да ми гледаат на кафе...трепкање


Изменето од volkswagen - 15.Септември.2010 во 13:19
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.