IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 17>
Автор
Порака
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 19:54

А,неверувам дека некој така лесно од гледачи на кафето така лесно би ти кажале па да им го преземеш занаетот

Љубов и само љубов
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 01:04
Јас да се обидам, не гледам нешто лошо во тоа, конк*ренција нема да бидам, повеќе ќе наплаќам
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 17:19

Аха,разбирам...„еј луѓе овој е скап,сигурно е по добар„
и тоа е деен вид на реклама.

Има една еврејска изрека„Немам пари за евтини работи„па нели се во право?Што поскапо тоа подобар квалитет
Љубов и само љубов
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 18:55
Da svrtam sholja moze li ?
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 21:17

Доцна се вклучив...ајде утре ако сеуште не си го сварил кафето,ајде и за мене едно

Те гледаммм,мислам дека го видов мацот,да да ,го видов мачорот
Их,што амбициозна личност,вода стои ти нестоиш...а што очекуваш некоја битна работа па возбудата расне ли расне,нетрпеливост бидејќи треба да го чуеш гласот кој ќе промени многу работи...верувај ќе успее...еј,имаш прекрасна насмевка ,е сега се гледат зеленкасти очи,но сепак се менуваат,некако се сјајни и во нив се гледа емотивна личност...овие денови се чувствуваш изгубено,некоја тага на лице...не очекувано некој,во кој веруваш да те повреди,барем ти така се чувствуваш.

Леле што се изнакажав,еј не ми замерај,некако моите пипци за гледање добиле краток спој

Изменето од Дак - 25.Јануари.2009 во 21:20
Љубов и само љубов
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2009 во 20:25
ne veruvam
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 13:25
тага


Изменето од CST - 04.Мај.2009 во 21:43
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 14:04
CST milaголемо%20гушкањеsega citam zashto bese taznaбакнежne navleguvaj tolku vo toa sto ti go kaza gatachkata,jas ednas sum bila kaj edna i toa ne bese od Makedonia ...mi kazaa deka se godi,i navistina se mi pogode....inace  od togas nikade ne sum bila nit ke odam,ne se razocaruvaj mila ,mora nesto da ti kaze ako ne e belo ke e crno....mislam me svakas ,opustise zs te znam dobro, sekogas si dobri4ka so site,vedra i nasmeana i sekogas im pomagas na drugite  kolku mozesбакнежголемо%20гушкање

Изменето од Didi - 29.Април.2009 во 14:05
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 15:44
Originally posted by Didi Didi напиша:

CST milaголемо%20гушкањеsega citam zashto bese taznaбакнежne navleguvaj tolku vo toa sto ti go kaza gatachkata,jas ednas sum bila kaj edna i toa ne bese od Makedonia ...mi kazaa deka se godi,i navistina se mi pogode....inace  od togas nikade ne sum bila nit ke odam,ne se razocaruvaj mila ,mora nesto da ti kaze ako ne e belo ke e crno....mislam me svakas ,opustise zs te znam dobro, sekogas si dobri4ka so site,vedra i nasmeana i sekogas im pomagas na drugite  kolku mozesбакнежголемо%20гушкање


Фала душичке големо%20гушкање бакнеж 
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 02:22
Koj ke mi gleda na kafe
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 02:23
samo ti utisni zelja
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 02:25
aj pogodi mi ja zeljata
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 02:26
telepatski ke ti ja kazam
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2009 во 02:27
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.