IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Каква козметика користите во моментот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква козметика користите во моментот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
realna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај realna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 01:53
Каква козметика користите во моментот (или која ви е омилена).



2.    крем за лице
4.    крем за раце
5.    течна пудра
6.    пудра во прав
7.    руж
8.    маскара
9.    сенки
10.    кармин, сјај
11.    моливчиња за очи
12.    лосион за тело
15.    стик/антиперспирант
16.    шампон
17.    паста за заби
18.    парфем
19.    коректор
20.    пилинг
21.    гел за туширање
22.    друго...






Изменето од realna - 23.Март.2008 во 03:04
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 02:02
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

1.    млеко за чистење, тоник – Vichy Normaderm, Garnier (Nutri-Pure   Scrub)2.    крем за лице – Vichy Oligo 25 и Vichy Normaderm3.    крем за околу очи – Vichy Thermal Fix Yeux4.    крем за раце – Nivea – во сино кутивче, ама не класичниот туку нов5.    течна пудра – не користам6.    пудра во прав – не користам7.    руж - Revlon8.    маскара –Loreal Lash Architect (ама треба да ја сменам, ме печат очите)9.    сенки – не користам10.    кармин, сјај – разни балсами за усни и неколку Лореал сјаеви (така ли е множина?)11.    моливчиња за очи – неколку различни 12.    лосион за тело – Nivea, Palmers13.    антицелулитни препарати – Nivea, Loreal, Dove (ги немам сите во моментот, ама кога како ќе дојде)14.    лак за нокти – Revlon – само два лака имам15.    стик/антиперспирант – Rexona 16.    шампон – Matrix Biolage, Loreal Texture, Garnier17.    паста за заби – Tom of Maine18.    парфем – Light Blue, Lanvin, J Lo Glow19.    друго – многу ми беа убави Дева млекото и лосион за лице, ама тука ги нема. Имам уште едно резерва донесено од Скопје од Зелен пазар:) Уфф се изморив - три пати истрчав до WC да проверам што имам ух





...БОГАМИ,ТИ СКАПА СИ ЗА ОДРЖУВАЊЕ..,А ДА СКРАТИМЕ МАЛКУ ОД ПАЛЕТАТА НА ПРОИВОДИ НА НЕКОИ ЛАБАРАТОРИИ..А?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 02:05
Или оди на поприродна козметика, медовини, мелемиголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 03:13
Koga se neguvam...VICHY...koga se prepariram..LANCOME

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
vodolija1977 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija1977 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 16:14
Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

eclat jeunesse -dnevna i nokna i antirid od istata kolekcija za mazi , parfem sekogas blue dream od vers. ili angels ili job crven a zenava isklucivo sperma posle sex veli tuka svrsi mi nalice i se razmackuva so nea po lice ja ostava da i se isusi na lice i se mie -a da ja vidite ima lice kako 17godisna -priroden antirid
А да пробаш и ти малку со нејзините “медовини“, хахаха, може и твоето лице ќе блесне, зашто да купуваш толку скапи препарати со конзерванси и хемии...газење%20од%20смеењеАбе знаев дека водолиите се малку, хм, необични...голема%20насмевкаама ти...ко од астролошка енциклопедија да излезе.


My dear, zosto ko od astroloshka enciklopedija, pa jas so kremive postar sum od nea a izgledam pomlado , a kamo li da stavav od nejzinite sokovi , togas ke ja obvinea za pedofilija:)))


ZA toa si vo pravi draga Maria_Magdalena za vodoliite , i toa 100% (tesko na tie so mene jas sum vodolija vodolija) a sto se odnesuva do probuvanjeto lesno , samo kazi mu ne tuka dragi na stomak , na lice -pa ili ti razmachkaj se ili toj neka te razmachka so takvoto :)). A posle izmij go liceto so Dave sapun ili so kamilica:)). Pa da vidis ni brchki ni kremi
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2008 во 16:27
Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by vodolija1977 vodolija1977 напиша:

eclat jeunesse -dnevna i nokna i antirid od istata kolekcija za mazi , parfem sekogas blue dream od vers. ili angels ili job crven a zenava isklucivo sperma posle sex veli tuka svrsi mi nalice i se razmackuva so nea po lice ja ostava da i se isusi na lice i se mie -a da ja vidite ima lice kako 17godisna -priroden antirid
А да пробаш и ти малку со нејзините “медовини“, хахаха, може и твоето лице ќе блесне, зашто да купуваш толку скапи препарати со конзерванси и хемии...газење%20од%20смеењеАбе знаев дека водолиите се малку, хм, необични...голема%20насмевкаама ти...ко од астролошка енциклопедија да излезе.


My dear, zosto ko od astroloshka enciklopedija, pa jas so kremive postar sum od nea a izgledam pomlado , a kamo li da stavav od nejzinite sokovi , togas ke ja obvinea za pedofilija:)))


ZA toa si vo pravi draga Maria_Magdalena za vodoliite , i toa 100% (tesko na tie so mene jas sum vodolija vodolija) a sto se odnesuva do probuvanjeto lesno , samo kazi mu ne tuka dragi na stomak , na lice -pa ili ti razmachkaj se ili toj neka te razmachka so takvoto :)). A posle izmij go liceto so Dave sapun ili so kamilica:)). Pa da vidis ni brchki ni kremi


Стари мој, сепак јас ќе си се држам до мојата испробана маска со кал од Мртво Море, не сум баш по експериментирањето. А за твојот цакан, само напред...среќа

Sepak, stari
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 11:59
Jas poveke koristam kozmetika za telo otkolku za lice,sepak liceto e najosetlivoto nesto i ne treba mn,mn da se experimentira so nego.Pudra stavam od L'OREAL i toa retko, samo za izleguvanje,a za sekojdnevna nega na liceto koristam NIVEA SOFT.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 12:08
sakam da kazam nesto za medot..........svarno e korisen koga stanuva zbor za nega na liceto....vo kombinacija so mleko e nesto fantasti4no,ja omeknuva kozata i ja pravi vlazna.isto taka mozete da dodatete i nekolku kapki maslinovo maslo.jas ja imam probano ovaa maska i super e ,nema da pogresite ako ja isprobate
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 15:51
1.tonik i mleko za cistenje lice garnier,green line lil nivea za suva i custvitelna koza
2.krem za lice doliva za suva koza,maslo od neven kalendula
i preku leto maslo od cajno drvo
3.maski za cistenje na pori,piling,belenje na ten od afrodita
4.dekorativna kozmetika od art deco,l'oreal,rimmel,maxfactor,estee lauder
karmin,maskara,senki vo prirodni tonovi,molivi za usni
tecna pudra ponekogas,ruz
5.gel,mleko za telo, piling afrodita ili nivea,aquolina
6.antiperspirant nivea dry 24,fresh
7.lak za nokti vo jaki boi crn,retko bordo,crven
8.sampon i regenerator,maska,farba-revlon,wellaprofessionals
silikonski kapki avon
9.parfemi
1.femme boss 2.nina nina ricci 3.angel forever tierry mugler 4.tuberosa gardenia estee lauder 5.coco mademoiselle chanel
    
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:18
Lele "Leukoplacia"kolku mn. kozmetika heheh.Dobri marki moram da kazam,pa zatoa eden sovet od tebe ke pobaram.Mozes li da mi kazes kakov piling bi mi prepora4ala za kombinirana koza,neka bide nekoj na poprirodna baza!!!
Кон врв
leukoplacia Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leukoplacia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 19:28
Pa draga moja i ne e bas mnogu kozmetika ako dobro primetuvas samo preparativna vo retki prigodi i ne vo leto drugoto e ona sto go vikaat bela kozmetika nega na lice i telo.E za parfemite toa ti e tocno za niv sum freak i mnogu me kostaat.

Za tebe za kombinirana koza kremi so minerali vichy,krema za lice od apoteka dr sheller od ananas, maski za cistenje
lice od freemen
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 20:03
козметика од модната линија Hainekenголема%20насмевка
Кон врв
BarbB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarbB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2008 во 20:54
млеко за тело гел за туширање шампон за коса - нивеа

шминка - max factor+maybeline (сенки, маскари, моливчиња...)

parfem - dior(моментално)


Кон врв
CONTESSA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1620
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CONTESSA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2008 во 03:21
nivea,garnier
dekorativna:max faktor i art deko


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,160 секунди.