IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Флерт-Мажи v.s. жени
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Флерт-Мажи v.s. жени

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 16:16
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...sto e ova be curi isprashuenje...изненадување...druze policija a...hahhahaaaaa...sharmot se poznava i prepoznava ne se nametnue i glumi, nikako, ja mislam taka deka e...


Aha Nekoj moze da se utepa od trudenje,ama na kraj toa moze da dovede do sprotiven efekt.zatoa ako nekoj vi se sviga,bidete prirodni i normalni.Toa ke go primeti sigurno.Vo vasite oci
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 16:48
Originally posted by antigona antigona напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...sto e ova be curi isprashuenje...изненадување...druze policija a...hahhahaaaaa...sharmot se poznava i prepoznava ne se nametnue i glumi, nikako, ja mislam taka deka e...


Aha Nekoj moze da se utepa od trudenje,ama na kraj toa moze da dovede do sprotiven efekt.zatoa ako nekoj vi se sviga,bidete prirodni i normalni.Toa ke go primeti sigurno.Vo vasite oci


...da?...среќатрепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2008 во 19:44
"ТАЈНАТА НА УСПЕШНИОТ ФЛЕРТ Е ОТВОРЕНО ДА ПРИЗНАЕТЕ НЕКОМУ КАКО И ШТО ЧУВСТВУВАТЕ."

Јас на ова ќе додадам, оваа тема нека биде едно ќоше каде сите ќе ги тренирате вашите заведувачки способности со вашите симпатии, интересни фацки, секс чаламџии итн. секако да ја заскокоткате вашата фантазија задоволство реков тренирате бидејќи за вистинскиот флерт е неопходна малку визуелна магијанамигнување
на флерт мајсторите им е дозволено да споделат и некоја тајна техниканамигнување
Основно правило е дека НЕМА ПРАВИЛА!голема%20насмевка
па...
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 10:34
Ajde majstori, tell us your stuff?

голема%20насмевкаголемо%20гушкање
голема%20насмевка
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2008 во 13:42
flert tuka neznam sto treba da se kaze
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2009 во 22:14
вистината е дека познавам повеке квалитетни флиртаджиjки...
Секоjа чест...за нив...големо%20гушкање
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 20:46
Sve pochuva od flert....interesna mi e verbalna igra so zborovi,diskretna igra so pogledi,sluchajni dopiri....za da na kraj  ima konkretni raboti.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2009 во 22:51
Originally posted by banana banana напиша:

Знам дека веќе има една слична тема отворено, но мене ме интересират некои подетални информации кои ги нема таму ...правам едно истражување за факултет така што вашите одговори многу ќе ми значат Ја истражувам разликата меѓу флертувањето кај мажите и кај жените!

Како флертувате?Дали повеќе користите невербални знаци или пак сакате вербално и директно да ја покажете вашата наклонетост кон другата личност?
Дали ви се појавуваат некакви несакани реакции кога флертувате (се потите, тресење на раце, неконтролирано зборувате, итн..)
Дали вообичаено го превземате првиот чекор или пак чекате другата личност прва да ви пријде?
Дали првиот чекор ви е смс порака/мејл, телефонски повик, покана за кафе, бакнеж...?

Се што можете да ми кажете на оваа тема ќе ми биде од гооолема помош!

(и ако може,пишете пол и возраст)



Kaj mene iskreno sve e naopaku..........хипнотизиран
dokolku custvuvam od negova strana napad i dominacija......љубов
jas vednash se povlekuvam ma bil so najaki mozni kvaliteti......тага
dokolku flertot e ramnopraven duri osekjam inertnost iako mnogu me  posakuva.......губитник
togash jas ne mozam da odoleam i go centriram so mojata amor strela.....голема%20насмевка



Изменето од bijonse1 - 27.Септември.2009 во 22:53
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 19:39
Originally posted by pagane pagane напиша:

вистината е дека познавам повеке квалитетни флиртаджиjки...
Секоjа чест...за нив...големо%20гушкање


задоволство
Кон врв
cyanide sweet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cyanide sweet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 01:02
flertot e igra, samoтрепкање
 
lets, play...
 
I'm, one really good boy, I just need another toy.трепкање
Кон врв
vili2121 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Papa Bear

Регистриран: 04.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 5628
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vili2121 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 10:59
Објаснување на некои важни поими кои морате да ги знаете:
Што значи врска?
- Врска е процес на трошење огромни количества пари, време и енергија со цел за подобро запознавање со некој кој не ви се допаѓа особено, а во иднина веројатно ќе ви се допаѓа уште помалку, а сето тоа заради сексот...

Лесна жена - Термин кој се употребува за опишување жена со морални вредности на маж.

Пријател(ка) - Лице од спротивен пол со некоја очигледна физичка мана,заради која сексот со тоа лице не е интересен, што нормално го прави тоа лице погодно за разговор и заедничко опивање.

Незаинтересираност - Чувство. Најчесто жените го чувствуваат за мажите,коешто мажите го интерпретираат како: „Само се правеше важна,а всушност сака да се намачам додека не дојдам до неа“.

Нимфоманка - Термин кој мажите го користат за да опишат жена која сака секс почесто од нив.

Трезен - Состојба во која е невозможно да се вљуби.

Иритирачка навика - Тоа во што ќе се претвори нечија симпатична навика која на почетокот на врската се опишува како „хемија“ .

Привлечност - Чинот на поврзување на возбудата со некое одредено лице.

Љубов на прв поглед - Запознавање на двајца силно возбудени луѓе кои не се особено избирливи .

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 12:40
lele vili2121 ....
daj opushtise.....ne kompliciraj....
vo deneshen den ako ne flertuvash vo vakvi stresni situacii na globalno zatopluvanje ...
za site ke najdesh dijagnoza....
i ni ostanuva samo da odbereme kako da se samounishtime...
daj malku popozitivno gledajjjjjj ...aaa??? sho velish!!!
Кон врв
cyanide sweet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cyanide sweet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 02:27
ja vikam, okтрепкање
 
pushti edna strela,
 
I have a target on my back, for a cupid dressed in black.трепкање


Изменето од cyanide sweet - 14.Октомври.2009 во 02:27
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 13:24
interesna rabota.............
si gledas
te gledaat
um se pustas
ti se pustaat
i na kraj pak sekoj sam po sam domaголема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.