IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Флерт-Мажи v.s. жени
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Флерт-Мажи v.s. жени

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 20:05
некој ме спомна ја голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 20:06
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by hektor hektor напиша:

sakam nezna zena , nejkam orjat голема%20насмевка
еве ме ја срцмечтаење
бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж patem fala za cestitkite i ne me fali , ti si lepota ne sum hjas бакнежбакнежбакнежбакнеж
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 20:07
ма дај мило сега без скромност...ај ај...те бендисав јас тебе...мора да ти најдеме некое ем убо ем мирно и чуствително срценце големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 20:10
Originally posted by banana banana напиша:

Дали пред личноста која ви се допаѓа зборувате премногу/премалку или пак си комуницирате на начин на кој секогаш комуницирате?

Дали ви се случува да кажете нешто што не сте сакале само затоа што сте нервозни и несигурни во моментот?



...ne zboruvam mnogu, toa sto ke go kazam e koncizno i odmereno, ne na pochetokot ne, obichno vnimavam slusham sobiram informacii i analiziram, potoa ako vidam pozitive makar i 15% spremen sum da izlezam i da zableshtam...se e do vnimanieto i kontrolata na mislite vo daden moment...

...ne zasto po priroda ne sum nervozen a i ne sum nesiguren...ako sakam da istreskam neshto bezveze, ke go napravam toa koa ke bidam siguren deka nema da mi zameri...inache se deshava i toa pa nikoj i ne e bezgreshen...


...i ushte ena rabota, mnogu bitna, se sto e prirodno, spontano i iskreno...pali...трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 20:12
Originally posted by banana banana напиша:

Originally posted by brigitte brigitte напиша:

pa daj ti prasanja, vo vid na intervju i nie ke ti odgovorime.


СУПЕР ИДЕЈА!!!

Дали флертувате само со личности со кои сакате да стапите во врска (посериозни намери), флертувате со било која личност која физички ве привлекува или пак флертувате со се живо и диво само затоа што ви е забавно...?

Дали обрнувате внимание на невербалниот говор?(положбата на телото, физички допир, израз на лицето...)

ДАли директно и вербално можете да ги изразите вашите чувства или тоа гоправите „од околу“?

Дали чекате личноста која ви се допаѓа да ви даде некаков позитивен знак пред да почнете да флертувате?


flertuvam so nekoj koj mi e simpaticen i interesen ne so se zivo i divo.

sekako polozbata na teloto, pogledot, so okcinjata ke trepnam, se smeskam....

od okolu samo kolku da se naseti da lebdi vo vozduhot....

sekako mora da ima obostrana simpatija za da se flertuva...
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 20:14
Originally posted by banana banana напиша:

Дали пред личноста која ви се допаѓа зборувате премногу/премалку или пак си комуницирате на начин на кој секогаш комуницирате?

Дали ви се случува да кажете нешто што не сте сакале само затоа што сте нервозни и несигурни во моментот?



komuniciram na najnormalen nacin ama sepak so neobicen ton na glasot i se zezam na razni temi interesni za dvajcata...

da, i toa ponekogas se slucuva, ama ne e strashno....
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 22:55
Vo princip koga flertuvam go pravam toa samo so pogledot, ne go pravam toa prenapadno ama ako vidam deka  moram da ja prevzemam rabotata vo svoi race  - napagjam  голема%20насмевка
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 23:26
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Vo princip koga flertuvam go pravam toa samo so pogledot, ne go pravam toa prenapadno ama ako vidam deka  moram da ja prevzemam rabotata vo svoi race  - napagjam  голема%20насмевка


...woooow...so rachinjata rabotish a...interesno stvarno...плазењеангелгазење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 23:31
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Vo princip koga flertuvam go pravam toa samo so pogledot, ne go pravam toa prenapadno ama ako vidam deka  moram da ja prevzemam rabotata vo svoi race  - napagjam  голема%20насмевка


...woooow...so rachinjata rabotish a...interesno stvarno...плазењеангелгазење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 23:39
Нервозна сум, иако можам тоа и да не го забележам, лупетам глупости и погледот не можам да си го скротам се негде настрана гледам а најубаво ми е преку смс, што е сигурно-сигурно. Инаку имам 18 години, а последен пат флертував пред година дена можеби (со некој што не го знам мислам) и мислам дека сега би била посигурна во себе
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 10:18
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

епа ај ке почнам за машките членови кои мислат дека ке ме привлечат ама морам да кажам дека сум терсене изгледа ми лупнала лепотата у главаголема%20насмевка

дали ке е љубоморен ако ми свират сељацине со тоа колите по улица и ке пцујат ко кочијаши или само ке се насмевнат?

дали ке ме држи секогаш за рака и ке се покажува на дела или само со 100 пати дневно те сакам ке сака да го засакам?

дали ке ме задоволи целосно???

сега за сега толку
ПОВЕЛЕТЕголемо%20гушкање




уф...тешки прашања...на ова последново и Соломон може да паднеголема%20насмевка
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 10:33

Originally posted by banana banana напиша:



Дали флертувате само со личности со кои сакате да стапите во врска (посериозни намери), флертувате со било која личност која физички ве привлекува или пак флертувате со се живо и диво само затоа што ви е забавно...?

Дали обрнувате внимание на невербалниот говор?(положбата на телото, физички допир, израз на лицето...)

ДАли директно и вербално можете да ги изразите вашите чувства или тоа гоправите „од околу“?

Дали чекате личноста која ви се допаѓа да ви даде некаков позитивен знак пред да почнете да флертувате?



Хм...повеќе ми пасува на- флертувате со се’ живо и диво. Нормално, не со некој кој ич не ми е симпатичен, али пример со чичкото на шалтер, со попот, со шоферот во автобус. Не дека имам некои намери, напротив, туку флертување чисто рекреативно, спортски. Кога сум супер расположена, ширам љубов околу мене, позитивност, насмевкиголема%20насмевка
И тоа невербално, така повеќе можам да кажамнамигнување Е сега, тресење, потење, ич.

Е сега, ако е некој што ми се допаѓа- сериозно, почнува исто во спортски дух...и понатаму ништо не кажувам.
црвенеење


Изменето од Kali - 24.Декември.2007 во 10:34
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 15:59
Originally posted by Kali Kali напиша:

Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

епа ај ке почнам за машките членови кои мислат дека ке ме привлечат ама морам да кажам дека сум терсене изгледа ми лупнала лепотата у главаголема%20насмевка

дали ке е љубоморен ако ми свират сељацине со тоа колите по улица и ке пцујат ко кочијаши или само ке се насмевнат?

дали ке ме држи секогаш за рака и ке се покажува на дела или само со 100 пати дневно те сакам ке сака да го засакам?

дали ке ме задоволи целосно???

сега за сега толку
ПОВЕЛЕТЕголемо%20гушкање




уф...тешки прашања...на ова последново и Соломон може да паднеголема%20насмевка


заш бе тешки??? хехехеееее тек какви следат......голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 16:09
...sto e ova be curi isprashuenje...изненадување...druze policija a...hahhahaaaaa


...sharmot se poznava i prepoznava ne se nametnue i glumi, nikako, ja mislam taka deka e...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.