IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Флерт-Мажи v.s. жени
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Флерт-Мажи v.s. жени

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
banana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај banana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Флерт-Мажи v.s. жени
    Испратена: 23.Декември.2007 во 19:08
Знам дека веќе има една слична тема отворено, но мене ме интересират некои подетални информации кои ги нема таму ...правам едно истражување за факултет така што вашите одговори многу ќе ми значат Ја истражувам разликата меѓу флертувањето кај мажите и кај жените!

Како флертувате?Дали повеќе користите невербални знаци или пак сакате вербално и директно да ја покажете вашата наклонетост кон другата личност?
Дали ви се појавуваат некакви несакани реакции кога флертувате (се потите, тресење на раце, неконтролирано зборувате, итн..)
Дали вообичаено го превземате првиот чекор или пак чекате другата личност прва да ви пријде?
Дали првиот чекор ви е смс порака/мејл, телефонски повик, покана за кафе, бакнеж...?

Се што можете да ми кажете на оваа тема ќе ми биде од гооолема помош!

(и ако може,пишете пол и возраст)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:12
so bara- flert vo temite za ljubov?????????
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
banana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај banana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:15
па љубов ми беше најсоодветно....ако требало на друго место да го ставам-се извинувам за грешката
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:15
...pol:mashki
...vozrast:tachno 31
...visina:181
...boja na ochi:zelena
...boja na kosa:smega
...broj na cipeli:43
...horoskop:Strelec/Vaga/Vodolija
...dolzina na...uuuuuuuuupsi...tajna slatka...hihiiiiiii


...трепкањетрепкањетрепкање...

...flertuem stalno mi doaga prirodno i naednashka a obichno se smejam onaka blago oko-okezen i napagam so site sredstva i od site strani, ne se potam malce mi se podiga adrenalinot i ne mi se tresat ruki mi se prevrtue stomak malce ko da se vozam u heliokopter(taka nekako de)...obichno mi uspeva da iznudam barem baknez ili gushka i priznanie za toa sto go pravam deka go pravam dobro...голема%20насмевка
Кон врв
banana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај banana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:19
фала ти well...баш вакви информации и ми требаат

Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:24
Originally posted by banana banana напиша:

фала ти well...баш вакви информации и ми требаат...a pleasure to help a lady in need, cause lady in need is a lady in deed...трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:24
пол жена
висина 171
тежина 60
боја на очи црна
коса природна
ај и број на кондура 37
риби/риби/риби

совет...не ми се лепете голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
banana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај banana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:26
хахахаха....епа ај кога веќе помагаш дај уште некоја информација пиши...пошто ќе бидам lady in great trouble ако не го завршам истражувањево до 5ти јануари
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:40
si go drvam k*rot , taka flertuvam i davam do znaenje deka me cesa za nea голема%20насмевка
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:41
Sakam da flertuvam, i eden moj blizok prijatel sekogas mi veli "prava koketa si",i navistina sum, imam sini oci i sekogas gi koristam za flert...ednostavno mi e interesno i ubavo, onaka od keif....ne mora ni baknez da proizleze od toa ama e ubavo cuvstvoto...mi dava pozitivna energija i ja pottiknuva mojata nasmevka....

pol:F
god:33

by the way na koj fakultet si???
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:43
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

пол жена
висина 171
тежина 60
боја на очи црна
коса природна
ај и број на кондура 37
риби/риби/риби

совет...не ми се лепете голема%20насмевка


...ribcheeee...Uh la la la...трепкањетрепкањетрепкање

http://www.youtube.com/watch?v=Mh5TuCCcXWU

Кон врв
banana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај banana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:45
хахаха -болното прашање...Комуникациски науки на Штул (без предрасуди молам )
никако да си ја научам лекцијата....се мора во последен момент да правам...браво!
Кон врв
brigitte Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brigitte Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:46
Originally posted by banana banana напиша:

хахаха -болното прашање...Комуникациски науки на Штул (без предрасуди молам )a zaso predrasudi??????
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 19:47
Originally posted by banana banana напиша:

хахахаха....епа ај кога веќе помагаш дај уште некоја информација пиши...пошто ќе бидам lady in great trouble ако не го завршам истражувањево до 5ти јануари
ова за мене беше илизбунетост
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.