IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Како се облекувате за на работа?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како се облекувате за на работа?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како се облекувате за на работа?
    Испратена: 22.Декември.2007 во 17:31
Dokolku ste vraboteni,kakov e vasiot imidz vo osnov na rab mesto?
dali mozebi se nosite najednostavno,patiki i farmercinja,ili kostim-sukna ili pantolomi,ili pak moderno helanki so tunika sitni detalji i visoki potpetici?
ova prasanje vazi i za mazite samo so isklucok na visokite potpetici:)

Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 17:44
eve jas da pocnam:) najcesto elegantno takva mi e rabotata..a sega mom sum vo violetova kombinacija tunika,helanki,sitni detalji i cizmi so visoki potpetici,seto to proprateno so krznena zajacka bunda.
a vie?
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 19:34
ЈАС ДО РАБОТА ..КАКО И ЗА ПО ДОМА,А ТАМУ СУМ ,,ПО ГАЌИ" И МАИЦА...БИЛО КОЈА БОЈА...ТАКВА МИ Е РАБОТАТА...,A ,ЈА ГЛЕДАМ ОВАА КОМШИВКАТА ОД ТРЕТТИ...ТАА ЛЕТОСКА СО МАИЧКА И МИНИ СУКЊИЧКА(...РАДИ КАИШОТ ДА И СТОИ...),БЕЗ ГАЌИ...И ШИБААА...,ТАКВА И Е РАБОТАТА...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 19:40
Originally posted by zagor zagor напиша:

ЈАС ДО РАБОТА ..КАКО И ЗА ПО ДОМА,А ТАМУ СУМ ,,ПО ГАЌИ" И МАИЦА...БИЛО КОЈА БОЈА...ТАКВА МИ Е РАБОТАТА...,A ,ЈА ГЛЕДАМ ОВАА КОМШИВКАТА ОД ТРЕТТИ...ТАА ЛЕТОСКА СО МАИЧКА И МИНИ СУКЊИЧКА(...РАДИ КАИШОТ ДА И СТОИ...),БЕЗ ГАЌИ...И ШИБААА...,ТАКВА И Е РАБОТАТА...



hahahahah
takva i e rabotata газење%20од%20смеење

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 19:46
класично пред се. класична панталона, со кошула или пак ролка (комбинирана со добро ланче) и штикли. е сега многу зависи и каква ноќ сум имала. знам да им се избацам и во фармерки и патики ако вечерта сум лудувала некаде ама тоа ретко ми се случува. но сепак на работа и така и така носам униформа.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 16:16
najdobro e koga nosis uniforma,barem ne mu ja mislis sekoj den...големо%20гушкање
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 04:07
Originally posted by EmIIIjA EmIIIjA напиша:

eve jas da pocnam:) najcesto elegantno takva mi e rabotata..a sega mom sum vo violetova kombinacija tunika,helanki,sitni detalji i cizmi so visoki potpetici,seto to proprateno so krznena zajacka bunda.
a vie?


Ништо лично, ама гореопишаното не ми звучи како облека за работа... Всушност зависи што работиш, ама така во канцеларија збунетост

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 11:06
Во работнички алишта.
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 18:59
Nekako formalno elegantno a oplemeneto so mnogu detalji(nakit)
Кон врв
bibka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 19:55
Za na rabota obavezna mi e uniformata,a za patot od doma do rabota i nazad zavisi od mnogu faktori:dali po rabota ke odam pravo doma ili negde na setanje,na kafe ... pa sprema prilikata i se oblekuvam.Od "zadolzitelnite farmerki" so gorna kombinacija od obicen bluzon,do rolka ili nekoja posvecena kosula,pa klasicni pantoloni do nekoe kostimce so besno suknice...Sitnite detali se zadolzitelni i seprisutni!
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 20:28
Originally posted by Miriam Miriam напиша:

Originally posted by EmIIIjA EmIIIjA напиша:

eve jas da pocnam:) najcesto elegantno takva mi e rabotata..a sega mom sum vo violetova kombinacija tunika,helanki,sitni detalji i cizmi so visoki potpetici,seto to proprateno so krznena zajacka bunda.
a vie?


Ништо лично, ама гореопишаното не ми звучи како облека за работа... Всушност зависи што работиш, ама така во канцеларија збунетост




Ne e bas klasicna kancelarija:)
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 15:37
Da ne mi e ladno dur sobiram plasticni plasticni sisinja po kontenjeri i kradam soobrakajni znaci za vo staro zelezo 
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 15:53
SO PAPAGALOT NA ZBUNET
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 16:05
Aaaa, ne go davam da go skubes
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.