IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - E-magazini & E-books download
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

E-magazini & E-books download

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 18:03
Супер се овие видео туторијали...само да се има време да се гледааат
Имам едне куп вакви (Total Training, Lynda.com, Ruby On Rails ...) што за Adobe, дизајн, видео продукција, веб дизајн...

Ќе го имам и ова, се надевам нема да го избришеш од rapidshare.com некое време.

Поздрав
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 18:21
Interesno. Samo sega nemam vreme za spustanje na tolku materijal.
Ke mora da pocekaat nekoe vreme.
Fala mnogu za linkovite i trudot.
Pozdrav
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
vladimir123456 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladimir123456 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 18:34
ova e ludnica,fala za linkot
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 18:44
jas go imam ama ne sum go raschchkal
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:16
Изгледа интересно! Ке почнам со симнување, па.... 
Кон врв
JBorko Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2007
Локација: Slovakia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JBorko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 19:54
Linkovite ke ostanat na rapid, osven ako nekoj ne gi prijavi i mi gi izbrisat oni od tamu. ;)
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:52
Se simnuva... ke editnam koga ke e gotovo!


Изменето од mdeni - 04.Февруари.2008 во 21:19
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 11:43
Jas ke gi prijavam :) Za mnogu dobri linkovi siminjajte narode i uchete :)
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 20:10
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 21:02
Imav doma i jas edno vreme Total Training na Photoshop, ama bataliv. 80% od rabotite ne gi upotrebuvam i se zaboravaat.
Obemno, mnogu obemno.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2008 во 22:40
   Единствена досадна работа кај овие туторијали е тоа што ми се направени некако на "американски" начин. Имаш лекција од, да речеме, 20 минути од кои 5 минути ти се надоврзување од претходната лекција, 5 минути за она што треба да го каже и последните 5 минути за она нареднотот во идната лекција што ќе има (да нема забуна, третите 5 мин се лекцијата ). Тоа ужасно ме замара.

   Кога сме веќе кај туторијали, има едни интересни, се викаа PhotoshopTV сега PhotoshopUserTV(линкот: http://www.photoshopusertv.com/).

   Најпрво е започнато како радио емисија за да пред година и пол можеби почнуваат да прават podcast редовно секоја недела. Учествуваат:
- “The Photoshop Guys” (Dave Cross, Matt Kloskowski, and Scott Kelby). Сигурно последниов Ви е познат (побарајте на Google ако не ви е познато името), имам книга од него, супер е типот, а башка беше спомнат тука некаде во форумов. Нормално имаат и гости.

   Е сега, епизодите слободно можете да ги спуштате секоја недела БЕСПЛАТНО (не е ова без платно ) но епизодите пред нив малку потешко да ги спуштите. Јас ги собирав до 90та ама едноставно неможев веќе (искрено пропуштив некоја па се изнервирав).
Интересни се за гледање, забавни се а богами има и награди (коишто повторно за нас македонците не важат). Пробајте спуштете некоја, ако имате желба може за првите да се договориме.

Поздрав до сите

ПС: JBorko имам ште пола од линковите, вечер или утре ќе ги доспуштам, а погеднав нешто од тоа што ми се спушти досега.
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 03:09
JBorko, имам проблем со part12. Не знам зошто јавува "Download session invalid" !!!.

Ќе пробам утре сабајле пак, ако нејќе пак, upload-ирај го уште еднаш, само тој ми остана.

Поздрав.
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 09:08
ОК е сега, се е во ред, изгледа било нешто до серверите на RS.

Фала многу за туторијаливе.
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2008 во 12:05
Originally posted by kostovigor kostovigor напиша:

  
   Кога сме веќе кај туторијали, има едни интересни, се викаа PhotoshopTV сега PhotoshopUserTV(линкот: http://www.photoshopusertv.com/).

   Најпрво е започнато како радио емисија за да пред година и пол можеби почнуваат да прават podcast редовно секоја недела. Учествуваат:
- “The Photoshop Guys” (Dave Cross, Matt Kloskowski, and Scott Kelby). Сигурно последниов Ви е познат (побарајте на Google ако не ви е познато името), имам книга од него, супер е типот, а башка беше спомнат тука некаде во форумов. Нормално имаат и гости.

   Е сега, епизодите слободно можете да ги спуштате секоја недела БЕСПЛАТНО (не е ова без платно ) но епизодите пред нив малку потешко да ги спуштите. Јас ги собирав до 90та ама едноставно неможев веќе (искрено пропуштив некоја па се изнервирав).
Интересни се за гледање, забавни се а богами има и награди (коишто повторно за нас македонците не важат). Пробајте спуштете некоја, ако имате желба може за првите да се договориме.

Поздрав до сите

ПС: JBorko имам ште пола од линковите, вечер или утре ќе ги доспуштам, а погеднав нешто од тоа што ми се спушти досега.



Da dobro e da se menuvaat kolekcii na tutoriali;

Aj sekoj vecher neka donese po edna kopija shto ima pa kojs hto smeni smeni drugata edela pak
Da ne pravime transfer za dzabe i site da simnuvame edna te ista rabota koga edno DVD koshta 10den.
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.