IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Свекрви
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свекрви

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
Lady*M Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady*M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 15:20
Go podrzuvam tvoeto mislenje Biolica,vo pravo si.No toa od srce da ja vikas Mamo nekeko nemozam bas da go razjasnam ,majka e edna .Ja na primer na mojata svekrva i vikam mamo ne deka ja sakam tolku kolkku mojata majka tuku deka ja pocituvam i znam so toa ja pravam zadovolna i se cuvstvuva sakana i pocituvana od moja strana.
 Ja cenam i picituvam kako majka na mojot  soprug i kako baba na moite deca zaednicka krv nemame no nasata krv pokraj decata e veke izmesana taka da znaci deka pocituvanje treba no, toa se razbira treba da bide dvostrano.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 23:31
Originally posted by Lady*M Lady*M напиша:

Go podrzuvam tvoeto mislenje Biolica,vo pravo si.No toa od srce da ja vikas Mamo nekeko nemozam bas da go razjasnam ,majka e edna .Ja na primer na mojata svekrva i vikam mamo ne deka ja sakam tolku kolkku mojata majka tuku deka ja pocituvam i znam so toa ja pravam zadovolna i se cuvstvuva sakana i pocituvana od moja strana.
 Ja cenam i picituvam kako majka na mojot  soprug i kako baba na moite deca zaednicka krv nemame no nasata krv pokraj decata e veke izmesana taka da znaci deka pocituvanje treba no, toa se razbira treba da bide dvostrano.


Koga ve citam vaka ubavo se izrazuvate za svekrvite duri vi zaviduvam голема%20насмевка, kaj ima takvi fini svekrvi i jas edna da si najdam намигнување?
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 23:54
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Zenata go rodila i vospitala coekot vo mojot zivot to samo po sebe zasluzva respekt.


Tocno taka, ama ako vospituvanjeto ne i odelo od raka i ne go dovospitala sinot, togas sto? голема%20насмевка
ke se prasas dali si dovolno pametna..i kaj ti bil pametot da zemes nevospitano momceголема%20насмевка

jas sum svekrva,i mislam deka sekoja ja saka snaata...a i snaite se super,pod uslov da se vospitani..inaku nema nisto od vzaemno postuvanje...
raka shto dava ne se sushi
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 05:09
cccccccc
Koga ve citam vaka ubavo se izrazuvate za svekrvite duri vi zaviduvam голема%20насмевка, kaj ima takvi fini svekrvi i jas edna da si najdam
-----------------------------------------------------------------------

Jas sum edna od dobrite...ama idna svekrva...e sega kolku ke me prashaat vo izborot na snaata neznam...
Iiiiiiiii malku si se krivi momite...sin mi imashe edna...koga i da vlezev doma ja naogav vo kujna...te mu pravi palacinki...te puka pukanki...mi se stemni...Eden den i velam: More mome, aj izlezi od kujna...rano ti e da mu sluzish...ne si otvoraj rani...sedni ko gospoga..cekaj toj da te sluzi...Ne me razbra...Ova segashnava mi se dopaga...slusha...sin mi se luti koga i prodavam feminizam...ramnopravnost...ama taa me razbira...I se dopadna parfemceto shto i go odbrav za Nova godina...Uuuuu ama sakam snaiii...ama normalni...ne podpiknuvacki...


Изменето од mamamd - 04.Јануари.2008 во 05:18
Кон врв
Lady*M Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady*M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 10:20
Mamamd mislam deka so tebe snajkata raetot ke si go cini blaze si i.
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 11:00
jas sum aktuelna svekrvaзадоволствоsnaata zavisi od sinot....kakov karakter ke odbira i kako ke se postavat megu sebe...potoa na svekrvata lesno i e da plovi po m irni vodi.Snaata me postuva,se odnesuva korektno,vospitana e,ne podinala glas do sega na nikoj...mada ni sinot moj ne e nekoj sto se dere,ama se znae red u kuka,koj e gazda a koja domakinka.jas nastojuvam da ne i se mesam u nejzinata kuka,no sekogas se custvuvam kako doma koga sum kaj sinot.Nemam ogranicuvanje u nisto,ama dozvoluvam, i i kazuvam deka kaj mene pak e "doma" ,taka da neka ne se custvuva kako gostin.Si postavivme super odnos,osekam deka me saka,a i jas ja sakam neizmerno (mada nikoj na nikogo ne moze srce da mu otvori i da xirne sto stvarno ima u nego).Uostalom,edno postuvanje od dvete strani ne e na odmet,taka i dvete ke si komunicirame ko sovremeni licnosti.
raka shto dava ne se sushi
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 03:30
Originally posted by T-E-T-E T-E-T-E напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Zenata go rodila i vospitala coekot vo mojot zivot to samo po sebe zasluzva respekt.


Tocno taka, ama ako vospituvanjeto ne i odelo od raka i ne go dovospitala sinot, togas sto? голема%20насмевка
ke se prasas dali si dovolno pametna..i kaj ti bil pametot da zemes nevospitano momceголема%20насмевка

jas sum svekrva,i mislam deka sekoja ja saka snaata...a i snaite se super,pod uslov da se vospitani..inaku nema nisto od vzaemno postuvanje...


...jaoooooooooooooo...ljubi te ja...големо%20гушкањебакнеж
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 03:32
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Pochit e da ja vikash mamo , ama samo ako to go mislish. Ako ja sakas i cenish kako osoba i kako majka na coekot so koj delish zivot togas a ne da ja vikas mamo niz zabi , i zmijo koga ke svrti grb, poso mrazam licemerie ...
Ko ke zavrshi denot , mesecot , familijata e sve sto imame , trebit da se pazit i cenit taa , na idni deca mu e potrebna babinska ljubov i custvo na zdravo semejtvo taka da ke gledam se da pravam da sme familjarno i srdacno povrzani...


...eeeeeh, em ubaa em umna...em charming...плазењебакнежљубов


Изменето од ...Well... - 05.Јануари.2008 во 03:34
Кон врв
Lady*M Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady*M Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 07:40
Velat starite luge nekogas koga gospod ja sozdaval zemjata pocnal so eden stap na zemja da pisuva koj kogo treba da se saka i pocituva... roditeli da se sakaat ,baba i dedo ,brat i sestra i.t.n no,koga trebalo da napise snaa i svekrva mu se skrsilo stapceto a i doozd zavrnalo taka da toa nikako ne mu uspealo da go napise...намигнување steetaaa.
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 21:06
Имам свекрва од чет и фина еголема%20насмевка
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 23:01
Originally posted by nina1 nina1 напиша:

Имам свекрва од чет и фина еголема%20насмевка

Ni eba mater internet na site , svekrva od chet be , do kaj stignavme:)
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 23:01
јас уште не сум мажена али како ми тргнало голема%20насмевкатрепкање иначе мислам дека ке се сложуам трепкање
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 23:35
Свекрви - тоа беа оние вампирки кои во секоја манџа сакаат да ставт зачин и си го штитат синчето од несовесната снае како да е уште малолетно, или, недај боже - имбецил.
Снаи -времето брзо минува, утре и вие ќе бидете такви
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
T-E-T-E Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај T-E-T-E Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 23:46
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by T-E-T-E T-E-T-E напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Zenata go rodila i vospitala coekot vo mojot zivot to samo po sebe zasluzva respekt.


Tocno taka, ama ako vospituvanjeto ne i odelo od raka i ne go dovospitala sinot, togas sto? голема%20насмевка
ke se prasas dali si dovolno pametna..i kaj ti bil pametot da zemes nevospitano momceголема%20насмевка

jas sum svekrva,i mislam deka sekoja ja saka snaata...a i snaite se super,pod uslov da se vospitani..inaku nema nisto od vzaemno postuvanje...


...jaoooooooooooooo...ljubi te ja...големо%20гушкањебакнеж
jaooooooooooooo....uzvracam poljubacголемо%20гушкањебакнеж
raka shto dava ne se sushi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,203 секунди.